| کد خبر: 183872 |

با حکم وزیر راه و شهرسازی، علی رستمی به سمت مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی منصوب شد.

تین‌نیوز | 

با حکم وزیر راه و شهرسازی، علی رستمی به سمت مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی منصوب شد.

به گزارش تین‌نیوز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با ابلاغ حکمی، علی رستمی را که پیش از این رییس هیات مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی بود، به سمت مدیرعامل این مجموعه منصوب کرد.

علی رستمی که از مدیران با سابقه صنعت فرودگاهی کشور است، سابقه مدیریت فرودگاه‌های بین المللی مهرآباد و تبریز را در کارنامه خود دارد.

اسلامی در این حکم با ابلاغ ۱۰ ماموریت برای مدیرعامل جدید شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی، مهم‌ترین ماموریت دولت را وضع و اجرای مقررات و تسهیل فرآیندها به منظور افزایش ایمنی، رفاه، بهبود کیفیت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان دانست و خطاب به رستمی نوشت: لازم است در طراحی و بازنگری سازمان و مدیریت اجرایی و فرآیندهای عملیاتی شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی  بر اساس استانداردهای بین‌المللی اقدام کنید.

وی ادامه داد: ایمنی و استاندارد، الزامات غیر قابل شکست در عملیات هوانوردی است. از شما و هیات مدیره شرکت انتظار می‌رود بر اساس برنامه‌ریزی‌ها و مطالعات انجام شده و چشم‌انداز در نظر گرفته شده برای شرکت شهر فرودگاهی، طی یک برنامه مشخص نسبت به ارتقای موقعیت فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی اقدام کنید.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی با محوریت توسعه لجستیک در پهنه‌های تعیین شده در طرح جامع، در هم‌افزایی با فرودگاه به منزله موتور محرکه اقتصادی منطقه عمل خواهد کرد، گفت: لذا استقرار سیستمی مبتنی بر برنامه‌ریزی‌ها و مطالعات انجام شده لجستیک توسط مشاوران ایرانی و بین‌المللی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی منطقه آزاد و ویژه اقتصادی یکی از وظایف اصلی پیش‌رو خواهد بود.

وی افزود: تدوین و نهایی‌سازی برنامه پنج ساله توسعه بر اساس مطالعات طرح جامع که پیش‌تر به تصویب وزارت راه و شهرسازی رسیده، جهت تایید و تصویب در مجمع شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی از اولویت‌ها و اقدامات ضروری است.

اسلامی ترویج نگاه و فرهنگ ذینفع محور بین مدیران و کارکنان شهر فرودگاهی، در پاسخگویی و ارائه خدمات به مخاطبین و به ویژه در تعامل و همکاری با مسافران و سرمایه‌گذاران را یکی از کلیدهای اصلی این مجموعه برای موفقیت در سطح ملی و بین‌المللی دانست و گفت: سیاست دولت مبتنی بر آزادسازی و بیشینه کردن سهم بخش خصوصی در اقتصاد ملی است. در هر صورت، لازمه این کار افزایش شفافیت و استقرار نظام رقابت در تمام حوزه‌های ماموریت شرکت است. لذا تدوین و اصلاح مقررات و آیین‌نامه‌ها مبتنی بر نیازهای کاربران و استقرار سامانه «پنجره واحد ارائه خدمات» جهت تسهیل بهره‌گیری از خدمات، تجارت و کسب‌وکار، می‌بایست به عنوان یکی از ضرورت‌ها در دستور کار شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی قرار گیرد.

وی ادامه داد: توسعه و مدرن سازی فرودگاه امام‌خمینی نیازمند سرمایه‌گذاری فراوانی است، با این وجود افزایش میزان بهره‌وری از سرمایه‌گذاری‌های انجام یافته باید در صدر فعالیت‌ها قرار گیرد.

این عضو کابینه دوازدهم با تاکید بر لزوم توجه به جذب فناوری‌های جدید و ارتقای فناوری‌های موجود و هم‌چنین آموزش و توسعه نیروی انسانی در شهر فرودگاهی امام‌خمینی در حوزه‌های عمومی و خصوصی گفت: اهداف مشخصی در طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی منظور شده است. برنامه‌ریزی دقیق و تامین منابع لازم برای دستیابی به اهداف مطلوب و موفقیت مورد انتظار این فرودگاه در شبکه فرودگاه‌های منطقه باید مورد توجه شما و هیات مدیره باشد.

اسلامی در انتها نوشت: توسعه و ارتقای زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و استفاده از آن در شهر فرودگاهی، چه در مدیریت سازمان و چه در سهولت دسترسی مسافران، سرمایه‌گذاران و شهروندان به اطلاعات و خدمات و هم‌چنین دسترسی به شبکه اینترنت در فرودگاه و سایر خدمات مرتبط مورد تاکید است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین