| کد خبر: 168911 |

شهرفرودگاهی امام ١٤ هزار هکتار است که شامل ۱۵۰۰ هکتار منطقه آزاد و ۲۵۰۰ هکتار منطقه ویژه است. همچنین در پهنه ۴۰۰۰ هکتاری فرودگاه باهدف افزایش ظرفیت مسافر، پایانه مسافری سلام به‌صورت ترمینال گالری در دست‌ساخت و بهره‌برداری است که نشان‌دهنده هویت ایرانی اسلامی ما خواهد بود.

تین‌نیوز | 

شانزدهمین نشست معاونین و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور از پنجم تا هفتم تیرماه در منطقه آزاد ارس با حضور نمایندگان مناطق آزاد کشور برگزار شد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی شرکت شهرفرودگاهی امام، فرنوش جهرمی مدیر هماهنگی منطقه آزاد شهرفرودگاهی امام‌ در طول معرفی این مجموعه و منطقه آزاد آن گفت: شهرفرودگاهی امام ١٤ هزار هکتار است که شامل ۱۵۰۰ هکتار منطقه آزاد و ۲۵۰۰ هکتار منطقه ویژه است. همچنین در پهنه چهار هزار هکتاری فرودگاه باهدف افزایش ظرفیت مسافر، پایانه مسافری سلام به‌صورت ترمینال گالری در دست‌ساخت و بهره‌برداری است که نشان‌دهنده هویت ایرانی اسلامی ما خواهد بود.

وی تاکید کرد: همچنین ترمینال ایرانشهر که در مرحله جذب سرمایه‌گذار است در فاز اول با ظرفیت 25 میلیون مسافر در سال و در فاز نهایی تا صد میلیون مسافر را جابه‌جا خواهد کرد.

جهرمی گفت: فاز پیشران منطقه آزاد فرودگاه امام ٢٤٠ هکتار است و مطالعات مهندسی آن انجام‌شده و فراخوان مناقصه احداث زیرساخت‌ها هم منتشرشده است. در محدوده ٢٤٠ هکتاری در قسمت شرقی شهر فرودگاهی، چهار پهنه اداری-تجاری، لجستیک، فناوری‌های برتر و صنایع خلاق فرهنگی هنری جانمایی شده است.

از سوی دیگر فاز اول پارک لجستیک و تولید به مساحت ۱۷۰۰ هکتار در منطقه جنوبی شهرفرودگاهی با رویکرد حمل‌ونقل ترکیبی و استفاده از مزیت‌های منطقه‌آزاد و ویژه واقع‌شده که طی مذاکره با بازیگران اصلی صنعت لجستیک ایران و جهان و بررسی نیازهای سرمایه‌گذاران و همچنین قوانین ملی و بین‌المللی طراحی‌شده و در دست مطالعات مهندسی است.

وی با اشاره به رویکرد ویژه شهرام آدم‌نژاد، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی در حوزه انجام مسئولیت اجتماعی شرکتی گفت: شهر فرودگاهی امام توسعه را بر مبنای اهداف توسعه پایدار در حوزه‌های محیط‌زیست، اقتصادی و اجتماعی صورت خواهد داد تا میراث قابل قبولی برای نسل‌های آینده در اداره و بهره‌برداری از این شهر فرودگاهی به‌جا بماند.

وی همچنین افزود: در حوزه گردشگری نیز برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای صورت گرفته تا با توجه به مسئولیت شهر فرودگاهی امام به‌عنوان یکی از زیرساخت‌های اساسی رشد گردشگری در کشور، محیط این مجموعه نیز با تقویت امکان تاریخی این منطقه و ایجاد باشگاه گردشگری برای مخاطبین جذاب شود.

به گفته وی سرمایه‌گذاری در صنعت هوانوردی، فرودگاهی و لجستیک، باوجود مزیت‌های منحصربه‌فرد منطقه آزاد و ویژه در مجموعه شهرفرودگاهی امام، موجب هم‌افزایی در دستاوردهای این صنایع و رونق اقتصادی چشمگیری خواهد شد. همان‌طور که دریکی از کشورهای همسایه نزدیک به ۳۴ درصد تولید ناخالص داخلی حاصل از صنعت هوانوردی است.

علی کاشانی‌حیدری، سرپرست دفتر ارتباطات اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل منطقه آزاد شهرفرودگاهی امام خمینی هم در این نشست گفت: منطقه آزاد شهرفرودگاهی امام به لحاظ زیرساختی و قانون‌گذاری می‌تواند پشتیبان مرکزی مناطق آزاد کشور باشد و در این مسیر برنامه‌های این منطقه، هم‌راستا با دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد انجام می‌شود.

وی با اشاره به ویژگی‌های خاص منطقه آزاد شهرفرودگاهی امام گفت: مناطق آزاد کشور دارای سکنه بومی و بخش‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است درحالی‌که منطقه آزاد فرودگاه‌ امام در کنار پایتخت می‌تواند مرکزی باشد برای پشتیبانی از فعالیت‌های تجاری واقتصادی مناطق آزاد که درنهایت به رشد و توسعه این مناطق خواهد انجامید.

کاشانی حیدری رویکردهای دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام را در راستای رشد و توسعه این منطقه دانست و گفت: تا پایان سال تصویر حقیقی و عملیاتی از منطقه آزاد شهرفرودگاهی امام خواهیم داشت و در این راه از تجارب سایر مناطق آزاد کشور بهره می‌بریم.

وی افزود: مهم‌ترین ویژگی منطقه آزاد شهرفرودگاهی امام دسترسی به زنجیره تأمین دسترسی در این منطقه است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین