| کد خبر: 184071 |

مالکان کشتی هنوز در واگذاری کنترل کشتی ها به هوش مصنوعی در شک و دودلی به سر می برند و نمی توانند به راحتی به فناوری های هوشمند در کشتی های خودران اعتماد کنند.

تین‌نیوز | 

مالکان کشتی هنوز در واگذاری کنترل کشتی ها به هوش مصنوعی در شک و دودلی به سر می برند و نمی توانند به راحتی به فناوری های هوشمند در کشتی های خودران اعتماد کنند.

به گزارشتین‌نیوز و به نقل از مانا، «Yarden Gross» مدیر عامل شرکت Orca AI گفت: ما به این نتیجه رسیده ایم علی رغم پیشرفت های تکنولوژی که برای سایر وسایل حمل و نقل طراحی شده است، صنعت حمل و نقل دریایی هنوز به آن  مرحله از پیشرفت نرسیده است.

به همین جهت دنیای فناوری در صدد است سیستمی طراحی کند تا در نهایت به کشتی های خودران منتهی شود و تا کنون گام های مثبتی در این زمینه برداشته شده است. اما به نظر می رسد که جامعه دریایی هنوز آن آمادگی را برای استفاده از کشتی های خودران  ندارد.

وی یاد آور شد: هنوز در حال تجزیه و تحلیل همه موارد هستیم تا یک راه حل  امیدوار کننده بیابیم.

به گفته وی علی رغم اینکه سالانه 3000 حادثه دریایی رخ می دهد که بیش از 75 درصد آن به علت اشتباهات انسانی است، با این حال مالکان کشتی نقش انسان برای ناوبری دریایی را برگ برنده ای برای جبران خطاهای پرهزینه می دانند.

«Yarden Gross» اضافه کرد: سیستم عملیات خودران در حال حاضر بر روی بسیاری از خودروها آزمایش شده و جواب مثبتی داده است به همین جهت سیستم هوش مصنوعی می تواند در کشتی ها با هر اندازه ای مورد استفاده قرار گیرد و در این ارتباط چالش های هزینه ای نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

وی در نهایت خاطر نشان کرد: استفاده از هوش مصنوعی در کشتی ها به نفع مالکان خواهد شد و به مرور زمان گرایش آنها به چنین سیستم هایی را اثبات خواهد کرد و آنان به هوش مصنوعی اعتماد لازم را می کنند.

منبع: سايت خبری مانا

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین