| کد خبر: 174946 |

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن خبر داد:

معاون برنامه‌ریزی و حمل‌ونقل شرکت راه‌آهن با اشاره به نگاه مشارکتی در بدنه مدیریتی راه‌آهن، از آمادگی راه‌آهن به‌منظور گسترش همکاری‌های شرکت راه‌آهن و اتاق بازرگانی خبر داد.

تین‌نیوز | 

معاون برنامه‌ریزی و حمل‌ونقل شرکت راه‌آهن، با اشاره به نگاه مشارکتی در بدنه مدیریتی راه‌آهن گفت: هم‌زمان با اجرای طرح خصوصی‌سازی از ابتدای دهه ۸۰ تاکنون ۱۰۰درصد بخش باری راه‌آهن واگذارشده است و در حال حاضر ۲۴هزار واگن با مالکیت بخش خصوصی در راه‌آهن وجود دارد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از روابط‌عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نوراله بیرانوند  با اشاره به فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراهم‌شده به‌منظور پررنگ‌تر شدن فعالیت بخش خصوصی در حوزه ریلی افزود: در حال حاضر فرصت و ظرفیت‌های قابل‌توجه قانونی و زیربنایی برای فعالیت بخش خصوصی مهیا شده و این ظرفیت در حال افزایش است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن در ادامه با اشاره به پروژه‌های قابل‌واگذاری به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: تکمیل و زیرسازی خط دوم بافق-اصفهان به طول ۹۷ کیلومتر، احداث خطوط آنتنی و فرعی (بیش از ۸۵۰ کیلومتر)، احداث و تکمیل خطوط حومه‌ای به طول ۴۹۲ کیلومتر، تکمیل پروژه علائم محور جنوب و علائم و تراک بندی محور بافق-اصفهان و همچنین بهینه‌سازی مخازن سوخت‌رسانی ازجمله این پروژه‌هاست.

بیرانوند در ادامه به اقدامات انجام‌شده در راستای شناسایی و تهیه فهرست پروژه‌های جدید و قابل‌واگذاری از محل ظرفیت تبصره ۱۹ اشاره کرد و گفت: اولویت‌بندی طرح‌های نیمه‌تمام ریلی (زیر بنایی) و برآورد ریالی اعتبار موردنیاز جهت تکمیل طرح‌ها، تهیه گزارش تصمیم به واگذاری با درنظرگرفتن منابع مالی قابل‌استفاده از محل تبصره ۱۹ و هم‌چنین مطالعات امکان‌سنجی و تامین مالی پروژه‌های منتخب ریلی ازجمله اقدامات انجام‌شده در راستای اجرای تبصره ۱۹ بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل راه‌آهن بابیان این‌که مشکل اصلی در اقتصاد ریل است خاطرنشان کرد: به‌منظور رفع این مشکلات قوانین مطلوبی ازجمله بند «ق» ماده ۷۰ قانون مبنی بر اختصاص یک درصد از منابع حاصل از صرفه‌جویی گازوئیل و همچنین ماده ۵۲ قانون برنامه ششم توسعه مبتنی بر اینکه سرمایه‌گذاری در راه‌آهن به‌مثابه سرمایه‌گذاری در مناطق محروم خواهد بود.

بیرانوند با ابراز علاقه‌مندی به‌منظور گسترش همکاری‌های شرکت راه‌آهن و اتاق بازرگانی به پروژه‌های مشترک بخش خصوصی با شرکت راه‌آهن اشاره کرد و گفت: در این مسیر گام‌های خوبی برداشته‌شده که ازجمله آن می‌توان به تامین مالی یکی از شرکت‌های بخش خصوصی به مبلغ ۱۰۵۰‌میلیارد ریال از طریق انتشار صکوک اجاره در بازار سرمایه با ضمانت شرکت راه‌آهن به‌منظور تامین ۱۵ دستگاه لکوموتیو با همکاری سازمان بورس اشاره کرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین