| کد خبر: 173331 |

مدیرعامل سابق شرکت رجا:

در شرایط فعلی، دولت در مقیاس ملی باید ستاد تدابیر ویژه تشکیل دهد و درباره مدیریت شرایط و نحوه تخصیص ارز و... تصمیم‌گیری کند.

تین‌نیوز | 

بخشی‌نگری در شرایط امروز می‌تواند بیش‌ترین آسیب را به کشور وارد کند. یکی از جدی‌ترین نگرانی‌ها برای مدیریت شرایط فعلی و بحرانی کشور نیز نبود یک انسجام و نگاه ملی برای مدیریت وضعیت کشور به‌ویژه در حوزه ارزی است.

به گزارش تین‌نیوز، یک کارشناس حمل‌ونقل ریلی گفت: با این شرایط، دولت باید ستادی مانند ستاد تدابیر ویژه ایجاد کند که با یک نگاه ملی به موضوعات بنگرد و درباره مدیریت شرایط و نحوه تخصیص ارز و... تصمیم‌گیری کند.

موسوی نژاد

سیدحسن موسوی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: تاثیر تغییرات سیاسی اخیر بر حوزه اقتصادی و ارزی هنوز به‌طور کامل مشخص نشده است؛ چراکه تا آثار برقراری مجدد تحریم‌های آمریکا به بخش ریلی برسد، زمان زیادی می‌گذرد.

موسوی‌نژاد تصریح کرد: به همین دلایل، بنده معتقدم که کشور در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار گرفته‌ و تصمیمات در مقیاس ملی باید به صورت یکپارچه اتخاذ شوند.

مدیرعامل سابق شرکت رجا اضافه کرد: اگر تصمیمی در بخش حمل‌ونقل گرفته می‌شود، باید در شرایط فعلی میزان ماموریت و حمایت‌های متناسب با آن مشخص شود. چراکه یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور تصمیم‌گیری‌های بخشی و احساسی است و نه ملی و یکپارچه.

موسوی‌نژاد ادامه داد: در حال حاضر باید عزم جدی در دولت گرفته شود. چراکه اگر بخش‌ها بخواهند هرکدام برای گرفتن سهم بیش‌تر تلاش کنند، نتیجه‌اش شرایط فعلی‌ای می‌شود که سرمایه‌گذاران خارجی آمدند و پروژه‌ها را تعریف کردند و سهم خطوط اعتباری را هم گرفتند، اما در نهایت نتوانستند از آنها استفاده کنند.

این کارشناس پیشکسوت در حوزه ریلی توضیح داد: در نتیجه این بخشی‌نگری‌ها بقیه بخش‌های توانمند و برخی از فعالان ذی‌حق در بخش‌های حمل‌ونقل نتوانستند از این امکانات استفاده کنند.

موسوی‌نژاد اضافه کرد: زمانی‌که سهمیه‌بندی ارزی هم وجود داشت، بعضی از دستگاه‌ها با چانه‌زنی سهمیه‌های بزرگ می‌گرفتند و از آن استفاده نمی‌کردند.

او اضافه کرد: منظور از این نوع سهمیه‌بندی، سهمیه‌بندی ارزی در سال‌های ۷۶-۷۸ است که محدودیت ارزی داشتیم. در آن دوره، بسیاری از شرکت‌ها ثبت‌نام کردند و سهمیه گرفتند اما پروژه‌هایشان آماده نبود یا اسناد لازم را نداشتند و نتوانستند از این بودجه‌ها استفاده کنند.

موسوی‌نژاد مفهوم بخشی‌نگری را مستتر در همین موارد دانست و ادامه داد: این نگاه به مملکت لطمه زده است و به نظر می‌رسد که یک جای متمرکز که درباره همه این موارد تصمیم بگیرد، وجود ندارد.

این کارشناس ریلی هم‌چنین گفت: سازمان مدیریت‌وبرنامه‌ریزی کشور باید بتواند این وظیفه را برعهده بگیرد و لازم است که ستاد تدابیر ویژه در دولت برای این کار تشکیل شود تا بتواند این را به‌درستی انجام بدهد.

موسوی‌نژاد آینده صنعت ریلی را در گرو تخصیص ارز دولتی در سال آینده به این بخش عنوان کرد و تصریح کرد: مواردی هم‌چون تعیین رقم ارز تخصیص‌یافته، نحوه تقسیم ارز بین بخش‌ها، چگونگی استفاده از آن و این‌که خرید قطعات و کالاها از چه کشورهایی ممکن است، باید پیش از تخصیص ارز دولتی مشخص شوند.

این کارشناس ریلی اضافه کرد: این تامین ارز می تواند به‌صورت LC، حواله‌ای و یا نقدی باشد. در حال حاضر، حوزه اعتبارات تخصیص‌یافته به شرکت‌ها به‌صورت نقدی است و بانک‌ها هم 1.5‌برابر اعتبار تخصیص‌یافته را به‌صورت تضمین از شرکت‌ها می‌خواهند. یعنی شرکت مربوطه هم باید پول کالا را بدهد و هم 1.5‌برابر ضمانت بدهد. در صورتی که در گذشته LCها که گشایش می‌شد، شرایط به گونه دیگری بود.

موسوی‌نژاد گشایش اعتبار با ارز دولتی برای خرید قطعات را بیش‌تر در حوزه لکوموتیو و باری آن هم برای زمان کوتاهی عنوان کرد و افزود: دولت کالاها را به چهار دسته تقسیم کرده که سه دسته از این‌ها مشمول دریافت ارز می‌شوند که ظاهرا کالاهای مربوط به خدمات حمل‌ونقل نیز بدون ذکر جزئیات، در دسته اول قرار می‌گیرند.

مدیرعامل سابق رجا توضیح داد: در این بین برخی شرکت‌ها هم شاید بدون هماهنگی با راه‌آهن یا وزارتخانه خودشان مستقیما برای تامین ارز دولتی درخواست داده‌اند چون مرجع این کار وزارت صنایع و بانک مرکزی است و شرکت‌ها نیز از این شرایط استفاده کرده‌اند.

موسوی‌نژاد ادامه داد: اما این تصمیمات مقطعی است و ضروری است که دولت در این موارد وارد عمل شود و تصمیمات بلندمدت بگیرد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین