| کد خبر: 166752 |

یان مارتین، قائم‌مقام سیتروئن:

این روزها با اینکه کم کم نتیجه قراردادهای پسابرجامی از کارخانه‌های خودروسازی مشخص شده و خودروسازان ایرانی در حال پیش‌فروش و عرضه نتبیجه مذاکرات و قراردادهایشان هستند، خروج دونالد ترامپ از برجام و تغییر شرایط بقا در ایران موجب شده است که بیشترین بحث‌ها درباره ماندگاری اروپایی‌ها به تعهدات خود در خصوص برجام و بقا در ایران بازگردد.

تین‌نیوز | 

نرگس رسولی: این روزها با اینکه کم کم نتیجه قراردادهای پسابرجامی از کارخانه‌های خودروسازی مشخص شده و خودروسازان ایرانی در حال پیش‌فروش و عرضه نتبیجه مذاکرات و قراردادهایشان هستند، خروج دونالد ترامپ از برجام و تغییر شرایط بقا در ایران موجب شده است که بیشترین بحث‌ها درباره ماندگاری اروپایی‌ها به تعهدات خود در خصوص برجام و بقا در ایران بازگردد.

در سال‌های پسابرجام، یکی از حوزه‌های مورد توجه برای انعقاد قراردادهای جدید حوزه خودرو بود و حتی نخستین قرارداد خودرویی نیز در این حوزه منعقد شد تا متقاضیان ورود به ایران نشان دهند کدام بخش‌های ایران برای سرمایه‌گذاری آنها جذاب‌تر است.

البته در این بخش، اروپایی‌ها فقط تلاش‌کنندگان برای حضور در ایران نبودند و آسیایی‌ها هم برای انعقاد قراردادهای جدید تلاش‌های درخور توجهی انجام دادند، اما از همان زمان نیز مشخص بود که اگر روزی توافق‌نامه برجام به هر دلیلی دچار خلل شود، رفتارهای طرف قرارداد مهم خواهد بود. اتفاقی که برای برخی از قراردادهای اروپایی افتاده و حالا نگرانی‌ها از خروج طرف‌های قراردادهای خودرویی نیز تشدید شده است. در دوران پسابرجام، خودروسازان ایرانی با بنز، پژو، رنو، پژو-سیتروئن، ولوو، فولکس، هیوندا، لوکسژن و... قرارداد همکاری بلندمدت با پیش‌شرط سرمایه‌گذاری در ایران را امضا کردند و حالا با اما و اگرهای آمریکایی‌ها بحث بر سر ماندن یا رفتن اروپایی‌ها در محافل خودرویی بر سر زبان‌ها جاری است و همگان این سؤال را دارند دارند که تکلیف قراردادهایی که در دوران پسابرجام با پیش‌شرط سرمایه‌گذاری منعقد شده است، چیست؟

ساعات نخست بعد از امضای قرارداد برجام بود که آلمان‌ها به ایران آمدند و در جاده مخصوص قراردادی را امضا کردند، سپس این نوع قرارداد مرجع قراردادهای بعدی در صنعت خودروی ایران در دوران پسابرجام قرار گرفت و دلیلی شد برای اینکه امروز بعد از اعلام خروج ترامپ از برجام اما و اگرهای خروج خودروسازان اروپایی در ایران سخت‌تر از روزهایی شود که دولت قبلی آمریکا تحریم‌های ایران را تشدید و صنعت خودروی ایران را در شرایط سخت قرار داد.

 طبق قراردادهای جدید خودرویی، طرف خارجی باید در ایران سرمایه‌گذاری کند؛ موضوعی که نخستین‌بار سنگ بنای آن را حسن روحانی، رئیس‌جمهور، در نخستین ماه‌های بعد از ریاست جمهوری دولت یازدهم در داووس بر زبان راند و اعلام کرد که ایران حاضر است حتی خودروسازی‌های خود را صددرصد به طرف خارجی واگذار کند.

هرچند این امر محقق نشد، سنگ بنایی شد برای اینکه طرف‌های مذاکره خارجی خود را برای سهامداری و سرمایه‌گذاری در خودروسازی‌های ایرانی آماده کنند. بعد از بنز که در بخش سنگین‌وزن ایران سرمایه‌گذاری کرد، پژویی‌ها که خاطره تلخی از خود در ذهن ایرانی‌ها گذاشته بودند، دومین خودروسازانی بودند که وارد ایران شدند و قبول کردند در ایران سرمایه‌گذاری کنند؛ آن هم با شرایط جدید و سرمایه‌گذاری هم در تولید، هم صادرات و همچنین تولید قطعات برای تولیدات و صادرات. بعد از آنها، رنویی‌ها با شرایط جدید پای قرارداد نشستند. یک بار با سایپایی‌ها و یک بار با ایدرویی‌ها و در نهایت اتحاد پژو ـ سیتروئن هم در لابه‌لای همه اخبار به سراغ سایپایی‌ها آمد و اتحادی را تشکیل داد که ثمره آن تولید چند خودروی خاص برای ایرانی‌ها بود.

در همین حال، فولکس با ماموتی‌ها، هیوندا با کرمان‌موتور، چانگان با سایپایی‌ها، لوکسژن تایلندی هم با کویرموتور تابان پای قرارداد نشستند و کم کم بسته‌ای را آماده کردند که قرار بود صنعت خودروی ایران را به روزهایی که آرزوی آن را داشتند، برسانند و ایران را بالاخره خودروساز کنند.

رویایی که چند روزی است با خروج دونالد ترامپ از توافق‌نامه برجام کمی دست‌نیافتنی‌تر به نظر می‌رسد و موجب شده است که دوباره بحث بر سر ماندن یا رفتن اروپایی‌ها با شرایط جدید به نقل محافل مبدل شود، اما در این میان جالب اینجاست که مدیران خودرویی اروپایی سعی دارند در نهایت آرامش بر بقای خود در ایران تأکید کنند.

در همین‌باره هم یان مارتین، قائم‌مقام سیتروئن، درباره همکاری شرکت سیتروئن در ایران تأکید می‌کند که تابع قواعد بین‌المللی هستند و همان‌طور که رؤسای جمهور آلمان، فرانسه و انگلیس اعلام کرده‌اند که به برجام متعهد هستند و همکاری‌های خود در ایران را ادامه می‌دهند، آنها نیز در ایران می‌مانند.

او در گفتگو با «حمل‌ونقل» تأکید می‌کند که سیتروئن قصد ندارد ایران را ترک کند و می‌خواهد همکاری‌های خود را با ایران ادامه دهد. یان مارتین حتی شاهد مثال حضورش در ایران را استفاده از تجربه خروج پژو عنوان می‌کند و می‌گوید: «رفتن از ایران راحت است، اما بازگشت به ایران سخت؛ به این دلیل قصد نداریم راه سخت بازگشت به ایران را انتخاب کنیم. هدف ما ماندگاری است و دنبال ماندن هستیم.»

قائم‌مقام سیتروئن همچنین با اشاره به سرمایه‌گذاری انجام‌شده در ایران ادامه می‌دهد: «حجم سرمایه‌گذاری شرکت سایپا سیتروئن در این سایت ۳۰۰ میلیون یورو و قرار است سالانه ۲۰۰ هزار دستگاه در این سایت تولید شود. قصد داریم با تولید در کاشان به قدرت اصلی این گروه پژو-سیتروئن تبدل شویم.»

 در همین حال خبرها از حاشیه‌های خودروسازان اروپایی نشان می‌دهد که مدیران این خودروسازی‌ها همچنان منتظر اعلام نظر رؤسای جمهور و اتحادیه اروپا برای بقا و ادامه همکاری در ایران هستند، اما برخی مدیران این خودروسازی‌ها سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در سایت‌های ایرانی را دلیلی بر ماندگاری آنها می‌خوانند و معتقدند که این امر موجب شده است که این گروه‌های خودروسازی سخت‌تر درباره خروج از ایران تصمیم بگیرند.

موضوعی که برخی مؤسسات معتبر بین‌المللی هم آن را تأیید می‌کنند.

طبق مطالعه‌ای که مرکز تحقیقاتی بیزینس‌مانیتور انگلستان منتشر کرده است، صنعت خودروی ایران یکی از عمده‌ترین برندگان برجام بود و در سال ۲۰۱۵ میلیون‌ها دلار سرمایه خارجی به این بخش سرازیر شد. اکنون با خروج آمریکا، شرکت‌های خارجی تا زمان روشن شدن وضعیت از سرمایه‌گذاری‌ جدید سر باز خواهند زد؛ شرایطی که می‌تواند چند ماه به طول بینجامد. بسیاری از شرکت‌ها و به‌خصوص خودروسازان اروپایی از قطع همکاری با ایران متحمل زیانی هنگفت خواهند شد. شرکت‌های رنو، پژو و سیتروئن در دو هفته گذشته و پس از اعلام تصمیم ترامپ شاهد افت ارزش سهام خود بودند.

 پژو ـ سیتروئن در سال‌های اخیر مناسبات خود را با ایران گسترش داد و فروش محصولاتش نیز در ایران رشد چشمگیری داشته است. این شرکت خواستار موضع‌گیری یکپارچه اروپا درباره تحریم‌های جدید ترامپ شده، اما اشاره‌ای نکرده است که چه تصمیمی در این‌باره می‌تواند منافع خودروساز فرانسوی و شریک ایرانی‌اش را تأمین کند. پژو بررسی تأثیر اقدام آمریکا و نتیجه احتمالی اعمال تحریم‌ها را آغاز کرده است.

حمایت اروپا، فرصت متقابل

در همین حال، نشریه نیویورک‌تایمز عقیده دارد روابط نزدیک اقتصادی ایران با اروپا در سال‌های اخیر به سود هر دو طرف تمام شده است. اروپایی‌ها با امضای برجام حجم روابط اقتصادی خود را با ایران به‌سرعت افزایش دادند و اقدام به سرمایه‌گذاری گسترده در کشور کردند. کارل بیلت، نخست‌وزیر پیشین سوئد که هم‌اکنون معاون شورای روابط خارجی اتحادیه اروپاست، در این‌باره گفت: «تحریم‌های آمریکا مسلماً شرکت‌های آمریکایی را محدود خواهد کرد، اما اگر به سطح روابط تجاری با دقت توجه کنیم، پیداست که هدف اصلی این تحریم‌ها شرکت‌های اروپایی هستند.»

کارشناس مؤسسه تحقیقاتی ISI عقیده دارد اگر اتحادیه اروپا بسته حمایتی مناسبی برای شرکای اقتصادی ایران در نظر نگیرد و همکاری خود را با طرف ایرانی متوقف کند، این شرکت‌ها متضرر خواهند شد.

نبود خودروسازان فرانسوی در بازار آمریکا، این شرکت‌ها را تا حدی در برابر تحریم‌های آمریکا مصون کرده است، اما در چنین شرایطی هر لحظه امکان دارد همکاری اقتصادی این شرکت‌ها با ایران به تحمیل جریمه‌هایی از سوی آمریکا منجر شود. حضور دایملر در ایران برای این شرکت پرخطر خواهد بود. دایملر کارخانه‌هایی در آمریکای شمالی هم دایر کرده و بیش از خودروسازان فرانسوی در معرض تهدیدهای تحریمی آمریکاست. یک شرکت سرمایه‌گذاری در لندن، خودروسازان را به ادامه سرمایه‌گذاری در ایران تشویق کرده است.

کارشناسان این شرکت عقیده دارند خودروسازان اروپایی چنان بزرگ هستند که بتوانند چنین ریسکی را متحمل شوند. این شرکت‌ها اگر بازار ۸۰ میلیونی ایران را به چشم فرصتی برای توسعه می‌نگرند، باید با اطمینان به همکاری با ایران ادامه دهند و این موضوع را در قالب یک راهبرد بلندمدت ببینند و مطمئن باشند که اروپایی‌ها با ترامپ یا بدون او به همکاری با ایران ادامه خواهند داد.

هفته‌نامه‌حمل‌ونقل

 

منبع: هفته نامه حمل و نقل

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین