| کد خبر: 189883 |

عباسی در نطق میان دستور:

قاچاق بی‌رویه کالا به همراه نظام معیوب اداری و سیستم ناکارآمد بانکی نفس تولیدکننده را به شماره انداخته است.

تین‌نیوز | 

 عضو هیئت رییسه مجلس، با بیان اینکه قیمت‌ها بی‌حساب و کتاب و به دور از چشم مسئولان نظارتی در حال افزایش است، گفت: قاچاق بی‌رویه کالا به همراه نظام معیوب اداری و سیستم ناکارآمد بانکی نفس تولیدکننده را به شماره انداخته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از خانه ملت، اسداله عباسی  در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه 30 سال از رحلت بنیانگذار و معمار کبیر انقلاب گذشته است، گفت: امام  همانند مراد و مقتدای خود پیامبر گرامی اسلام که توانسته بود در طول حکومت خود در مدینه بنای عظیم حاکمیت الهی را برنامه‌ریزی کند، توانست در طول 11 سال رهبری پیامبرگونه خود شکوه و جلال را به آن بنای مبارک که در گذر حوادث روزگار از سوی دوستان ناآگاه دشمنان فرصت‌طلب صدمه دیده بود، برگرداند.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 30 سال از رهبری داهیانه مقام معظم رهبری می‌گذرد، افزود: دوست و دشمن تأیید می‌کنند که ایشان توانسته با قدرت از حاکمیت الهی که به دست رسول گرامی اسلامی  بنیان پذیرفت و در روزگار حاضر به دست امام عظیم‌الشأن تجدید حیات یافته صیانت کند، مقام معظم رهبری توانست همانند ناخدایی خردمند انقلاب را در برابر طوفان‌های بی‌امان دشمنان به سلامت عبور دهد.

دنیای استکبار به رهبری آمریکا تمام سرمایه و حیثیت خود را برای به چالش کشیدن ایران به میدان آورده است

وی با اشاره به اینکه دنیای استکبار به رهبری آمریکا مصمم‌تر از گذشته تمام سرمایه و حیثیت خود را برای به چالش کشیدن نظام جمهوری اسلامی ایران به میدان آورده است، ادامه داد: دشمنان از برجام خارج شدند و با هدف قطع کامل شریان اقتصاد ایران هر چه توانسته‌اند انجام داده‌اند و به این همه عربده‌های نظامی خود را افزودند، اما هنگامی که با سد آهنین امام و امت مواجه شدند، اینگونه مفتضحانه به دست و پا افتاده‌اند و دست به دامان میانجی شده‌اند.

عباسی تاکید کرد: آنان که سودای تغییر نظام را داشته‌اند، اکنون حداقل در لفظ آن را کتمان می‌کنند و شرط‌های گذشته را برای مذاکره نادیده می گیرند و به خیال خام خود می‌خواهند آنچه را که با هیاهو و ارعاب نتوانسته‌اند به دست آورند بی‌سر و صدا و از طریق مذاکره به دست آورند.

هیچ ملت هوشمندی روی عنصر قوت و قدرت خود مذاکره نمی‌کند

وی افزود: فراموش نمی‌کنیم که اگر اقتدار نظام و قوت نیروهای مسلح از جمله قدرت موشکی ایران نبود آنها اینگونه به لابه نمی‌افتادند، هیچ ملت هوشمندی روی عنصر قوت و قدرت خود مذاکره نمی‌کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه از جلوه‌های مهم توفیق الهی حضور تمام قد مردم در طول این مدت برای دفاع از حاکمیت الهی است، ادامه داد: از نمونه‌های اخیر آن می‌توان به حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس اشاره کرد که پیام مهم این حضور برای دنیا به ویژه سران استکبار این بود که با وجود مشکلات اقتصادی مردم پای آرمان‌های انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند و این درس را مردم از مکتب شهدا آموخته‌اند.

طرح‌هایی همانند معامله قرن چیزی جز تنفس مصنوعی برای رژیم رو به اضمحلال صهیونیستی نیست

وی تصریح کرد: شهدا به روشنی گفتند همان‌گونه که امام فرمود و مقام معظم رهبری به روشنی تأکید کردند مسئله فلسطین، مسئله اول جهان اسلام است و اجازه نمی‌دهیم مظلومیت این ملت به فراموشی سپرده شود.

عباسی با بیان اینکه طرح‌هایی همانند معامله قرن که قرار است به هزینه و پشتوانه حاکمان بی‌غیرت برخی کشورهای منطقه اجرا شود چیزی جز تنفس مصنوعی برای رژیم رو به اضمحلال صهیونیستی نیست، افزود: تاریخ طرح معامله قرن را به عنوان افتضاح قرن در حافظه خود ثبت می‌کند و این طرح ننگین به دنبال از بین بردن مقاومت مقدسی بوده که توسط جوانان فلسطینی علیه رژیم غاصب صهیونیستی به راه افتاده و امان را از آنها بریده است و روز به روز ابعاد گسترده‌تری می‌یابد.

هیچ مسئولی حق ندارد وفاداری مردم را به نفع خود مصادره کند

وی با تاکید بر اینکه سرنوشت مردم فلسطین را همین مقاومت مقدس تعیین می‌کند، ادامه داد: اگر حاکمان برخی کشورهای منطقه حاضر شوند بر هویت و شرافت خود چوب حراج بزنند، ملت مظلوم فلسطین روی عزت و شرافت خود معامله نخواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: حضور مردم در عرصه‌های انقلاب را باید به حساب عهد الهی و وفاداری آنها به آرمان‌های انقلاب و پیروی از ولایت نوشت، این حضور تکلیف مسئولان را برای خدمت‌رسانی به مردم صد چندان می‌کند و هیچ مسئولی حق ندارد این وفاداری را به نفع خود مصادره کند و آن را به عنوان رضایت مردم از عملکرد خود به حساب آورد.

مردم از حیث معیشت به شدت در مضیقه هستند

وی با بیان اینکه مردم از حیث معیشت به شدت در مضیقه هستند، افزود: قیمت‌ها بی‌حساب و کتاب و به دور از چشم مسئولان نظارتی در حال افزایش است، هزینه آب، برق، گاز و سایر ملزومات زندگی بالا است، قاچاق بی‌رویه کالا به همراه نظام معیوب اداری و سیستم ناکارآمد بانکی نفس تولیدکننده را به شماره انداخته است، در چنین وضعیت دشواری هیچ چیز به اندازه شنیدن خبر اختلاس، حیف و میل بیت‌المال، رانت مفاسد اقتصادی، حراج ذخایر طلا و ارز برای آحاد ملت آزاردهنده نیست، مردمی که برای اشتغال فرزندان تحصیل کرده بیکار خود با پاسخ سرد و درهای بسته مسئولان اجرایی کشور مواجه می‌شوند.

عباسی با تاکید بر اینکه برخورد با چپاولگران بیت‌المال زمانی میسر است که قبل از آنها با مسئولان اجرایی و نظارتی مرتبط با شدیدترین وجه برخورد شود، زیرا به دلیل غفلت و یا به علت همدستی با مجرم چشم از جرم گرفته‌اند، ادامه داد: در این میان فرهنگیان عزیز که کارشان با آینده و سرنوشت کشور گره خورده است، با انبوهی از وعده‌های تحقق نیافته مواجه‌اند، آنها مطالبات چند ساله خود را دریافت نکرده‌اند، به راستی اگر دولت اکنون مطالبات را بپردازد حق آنها را با توجه به کاهش ارزش پول پرداخت کرده است، آیا این امر موجب ضمان شرعی نیست؟

هیچ خبری از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان نیست

وی با بیان اینکه سال‌ها مسئولان اجرای طرح رتبه‌بندی که از الزامات سند تحول بنادین آموزش و پرورش است به فرهنگیان وعده می‌دهند اما هیچ خبری از اجرای آن نیست، یعنی اراده‌ای بر انجام آن وجود ندارد، تاکید کرد:  بسیاری از فرهنگیان بازنشسته شده‌اند در حالی که چشم به راه اجرای این طرح داشته‌اند و اکنون در انتظار طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان هستند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، افزود: مسئولان اجرایی مراقب سخنان خود باشند، مخاطبان آنها قشری هستند که صحیح و سقیم را خوب تشخیص می‌دهد، دولت با قیچی کردن سر و دم لایحه 14 هزار میلیارد تومانی که برای اجرای این طرح لازم بود آن را به دوهزار میلیارد تومان کاهش داده که اگر اندک امیدی به اجرای درست، دقیق  و کامل این طرح بود با استعفای غیرمنتظره وزیر آموزش و پرورش به باد رفت.

قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای به هیچ وجه متناسب با هزینه‌های تولید نیست

وی ادامه داد: به راستی در جایی که جامعه بزرگ آموزش و پرورش بیش از هر زمان دیگری به افت و خیز وزیر برای پیگیری مطالبات خود نیازمند است، استیضاح چه توجیهی دارد؟، به نظر نمی‌رسد کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی دلیل مناسبی برای این اقدام باشد، لذا بیان ناگفته‌های این تصمیم حق فرهنگیان است.

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اقتصاد حوزه انتخابیه اینجانب شهرستان‌های رودسر و املش با 8 درصد جمعیت استان گیلان بر پایه کشاورزی، دامداری، صیادی و گردشگری استوار است، تصریح کرد: چای، برنج، مرکبات، گل، گیاه، فندوق، گل گاوزبان از جمله محصولات منطقه است که هزینه‌های تولید به شدت بالا رفته و در حقیقت کشاورزان بار افزایش هزینه‌های تولید و زندگی را با هم به دوش می‌کشند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای به هیچ وجه متناسب با هزینه‌های تولید نیست و خسارات سرمازدگی به باغات فندوق و گرد و سیل و رانش سبب خسارت کشاورزان شده است، گفت: ناظران چای منتظر تصمیم دولت برای تبدیل وضعیت استخدامی خود هستند، متأسفانه 6 ماه از سال حقوق دریافت نمی‌کنند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین