| کد خبر: 170413 |

مواد (3) و (4) دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر اصلاح شد.

تین‌نیوز | 

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی اصلاح مواد (3) و (4) دستورالعمل اجرایی ضوابط ناظر بر ارز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام همراه مسافر را ابلاغ کرد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از  روابط عمومی بانک مرکزی،  ماده (3) دستورالعمل اشاره شده به این صورت اصلاح شده است: در موارد ارجاعی که ظن به پولشویی و تامین مالی تروریسم از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد، بانک ملی ایران باید صرفا نسبت به شمارش و تایید مبلغ ارز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام اظهار شده، اقدام و پس از ارائه رسید چاپی حاوی کد رهگیری، مبلغ و نوع ارز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام به مسافر، مراتب را به ‌صورت سیستمی به گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام ‌نماید.

ضمنا در این موارد نیاز به نگهداری ارز توسط بانک ملی ایران نبوده و همچنین ضرورتی به استعلام مراتب از مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران وجود نخواهد داشت.

ضمنا ماده (4) نیز اینگونه اصلاح شده است: در موارد ارجاعی که ظن به پولشویی و تامین مالی تروریسم از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، بانک ملی ایران موظف است ضمن شمارش و تایید مبلغ ارز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام اظهار شده، نسبت به دریافت و نگهداری ارز مربوطه اقدام و پس از ارائه رسید چاپی حاوی کد رهگیری، مبلغ و نوع ارز‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام به مسافر، مراتب را به ‌صورت سیستمی به گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام و گمرک ج.ا.ا نیز نسبت به استعلام مراتب از مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی اقدام نماید.

 پیش از این ماده (3) عنوان می‌داشت: بانک ملی ایران پس از دریافت ارز‌‌‌‌‌‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام، نسبت به ارائه رسید چاپی حاوی کد رهگیری، مبلغ و نوع ارز‌‌‌‌‌‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام دریافتی به مسافر اقدام و مراتب را به‌صورت سیستمی به گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام می کند.

همچنین در ماده (4) پیش از اصلاح اخیر آمده بود :گمرک جمهوری اسلامی ایران نسبت به استعلام مراتب از مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی اقدام می‌کند..

تبصره: ‌ارز‌‌‌‌‌‌‌/ اسناد بانکی و اوراق بهادار بی‌نام مازاد بر مبلغ ده هزار (10.000) یورو یا معادل آن به سایر ارزها تا زمان تعیین تکلیف از سوی مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی، نزد بانک ملی ایران نگهداری می‌شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین