| کد خبر: 183605 |

عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر تنها ۶۲ باغ می‌توانند بر اساس مصوبه قبل ساخت و ساز داشته باشند که اکثر این باغات نیز در منطقه یک واقع شده‌اند.

تین‌نیوز | 

عضو شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر تنها ۶۲ باغ می‌توانند بر اساس مصوبه قبل ساخت و ساز داشته باشند که اکثر این باغات نیز در منطقه یک واقع شده‌اند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در جلسه علنی شورای شهر تهران درخصوص استفساریه شهرداری و تعیین تکلیف باغات تهران اظهار کرد: توجه به باغات و صیانت از فضای سبز یکی از اقدامات خوب شورای پنجم بوده است که با پیشنهاد جایگزینی مصوبه برج باغ به خانه باغ تبدیل شده است که با نظارت شورای شهرسازی کمترین واگذاری را در باغات داشته باشیم، اما از آنجایی که قبل از لغو مصوبه برج باغ پرداخت‌هایی صورت گرفته و حق و حقوقی در میان است باید در خصوص صدور پروانه ساخت در چند باغ علی‌رغم میل باطنی تصمیم گیری کنیم.

نوری گفت: ۶۲ باغ پروانه ساخت گرفتند که بیشترین فراوانی در منطقه یک با ۳۷ باغ در منطقه ۲ با ۸ باغ، در منطقه ۳ با ۳ باغ، در منطقه ۴ با ۷ باغ، در منطقه ۵ با ۶ باغ، در منطقه ۶ با یک باغ، در منطقه ۷ با یک باغ، در منطقه ۸ با یک باغ، در منطقه ۱۱ با ۳ باغ، در منطقه ۲۰ با یک باغ، در منطقه ۲۱ با ۲ باغ، در منطقه ۲۲ با ۴ باغ.

عضو شورای شهر تهران افزود: نظر شورای پنجم همان مصوبه‌ای است که قبل از بودجه تحت عنوان خانه باغ به تصویب رسید، اما باید این وضعیت را مدیریت کنیم. همه این ۶۲ باغ به ارزش ۱۷۰ میلیارد تومان است که قبل از لغو مصوبه برج باغ عوارض‌شان را به طور کامل پرداخت کرده‌اند.

وی گفت: حدود ۲۳۹ پرونده هیچ کدام از شرایط مورد نظر را ندارند که بخواهیم مجوز بدهیم و یا پرداخت‌شان سیستمی نبوده و یا بعد از لغو و ابلاغ توقف ساخت و ساز در باغات بوده است و ما باید این موضوع را مدیریت کنیم که همه مردم بدانند به امورشان رسیدگی می‌شود و هم به صیانت و حفاظت از باغات توجه کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین