| کد خبر: 178366 |

مایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در حوزه حمل‌ونقل ریلی/9

برمبنای طرح TOD و همچنین به‌منظور استفاده از تجربه‌های توسعه خدمات ایستگاهی در کشورهای پیشرفته دنیا 30 ایستگاه مسافری در کشور ما انتخاب شده است.

تین‌نیوز | 

مدیرکل دفتر مهندسی و نظارت بر تاسیسات زیربنایی راه‌آهن در اولین همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی در حوزه حمل‌ونقل ریلی با بیان اینکه باید از تجربه‌های توسعه خدمات ایستگاهی در کشورهای پیشرفته دنیا استفاده  کرد، گفت: برای همین منظور در کشور ما نیز ۳۰ ایستگاه اصلی مسافری انتخاب شده است.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، وحید علی قارداشی یکی از بهترین محرک‌ها برای طرح جامع ایستگاه‌ها را بر مبنای تغییرات قابل مشاهده در ایستگاه‌ها عنوان کرد و افزود: توسعه شهری، بازآفرینی فضاهای پیرامونی، فضای سبز و عدالت اجتماعی از جمله این محرک‌ها است که موجب توسعه و بهبود فضای ایستگاهی خواهد شد.

قارداشی اضافه کرد: مدیریت یکپارچه حمل‌ونقل یک ضرورت شهرهای بزرگ است و این اقدام موجب می‌شود که سیستم‌های حمل‌ونقل درون‌شهری به‌راحتی در اختیار عموم قرار گیرند.

مدیرکل دفتر مهندسی و نظارت بر تاسیسات زیربنایی راه‌آهن تصریح کرد: تغییر نگرش در توسعه حمل‌ونقل ریلی موجب افزایش حمل‌ونقل مسافری خواهد شد که با توجه به سیستم حمل‌ونقل همگانی می‌توانیم فضاها و کاربری‌های شهری را به‌طور متمرکز جانمایی کنیم.

قارداشی جانمایی ایستگاه‌ها بر مبنای TOD را موجب استفاده از حمل‌ونقل همگانی، دوچرخه و کاهش وابستگی به رانندگی عنوان کرد و افزود: در کشوری مثل فرانسه، ایستگاه پاریس اولین و قدیمی‌ترین سازه تاریخی این شهر است و هوشمندسازی طراحی ایستگاه‌ها نیز در آنجا با استفاده از فضاهای زیرسطحی صورت گرفته است.

این مقام مسئول در راه‌آهن ادامه داد: در این ایستگاه‌ها علاوه بر قطارها، تعداد زیادی از خطوط مترو و اکسپرس اضافه شده است و حتی به خطوط حومه‌ای نیز متصل هستند.

قارداشی گردش مالی در این نوع ایستگاه‌ها را در سال ۲۰۰۷ میلادی هزار و ۶۸۰ یورو عنوان کرد و افزود: این نوع سرمایه‌گذاری‌ها ناشی از تغییر کاربری بر مبنای مالیات و توسعه است که بهره‌گیری از ارزش زمین نیز به این ترتیب افزایش یافته است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین