| کد خبر: 187540 |

طبق امار پزشکی قانونی؛

در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر به دلیل صدمات ناشی از حوادث رانندگی در کشور فوت کردند که ۲۱، ۸ درصد از این جانباختگان، موتورسوار بودند.

تین‌نیوز | 
رئیس سازمان پزشکی قانونی، گفت: ۳ هزار و ۷۴۵ موتورسوار سال گذشته در حوادث رانندگی کشته شدند. شجاعی گفت: ۷۹ درصد موتورسواران فوت شده راکب موتورسیکلت و ۱۹، ۶ درصد هم سرنشین موتورسیکلت بودند و وضعیت ۱، ۴ درصد از فوتی‌های موتورسوار هم نامعلوم بود.

به گزارش تین‌نیوز، رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: ۳ هزار و ۷۴۵ موتورسوار سال گذشته در حوادث رانندگی کشته شدند.

احمد شجاعی افزود: در سال گذشته ۱۷ هزار و ۱۸۳ نفر به دلیل صدمات ناشی از حوادث رانندگی در کشور فوت کردند که ۲۱، ۸ درصد از این جانباختگان، موتورسوار بودند.

وی ادامه داد: در سال گذشته استان تهران با ۳۸۶ فوتی موتورسوار در حوادث رانندگی، دارای بیشترین فوت موتورسوران بود و سپس استان‌های فارس با ۳۲۷ و اصفهان با ۲۸۹ فوتی دارای بیشترین جانباختگان موتورسوار بودند.

رئیس سازمان پزشکی قانونی خاطرنشان کرد: استان‌های گلستان (۴۲.۶ درصد)، هرمزگان (۳۶.۲ درصد) و بوشهر (۳۰.۲ درصد) هم به ترتیب دارای بیشترین نسبت جانباختگان موتورسوار به کل تصادفات استان بوده اند.

بیشترین درصد فوت موتورسواران، مربوط به موتورسواران برون شهری

شجاعی اعلام کرد: در سال گذشته ۳۸، ۴ درصد از جانباختگان موتورسوار مربوط به موتورسواران درون شهری بود و این درحالی است که ۴۴، ۵ درصد از موتورسواران فوت شده در حوادث رانندگی شامل موتورسواران برون شهری بودند.

وی اضافه کرد: ۱۰،۸ درصد موتورسواران در جاده‌های روستایی ۱، ۲ درصد در راه‌های اختصاصی و ۵، ۲ درصد هم در سایر راه‌ها فوت کرده اند.

۷۹ درصد موتورسواران فوت شده راکب موتورسیکلت بودند

رئیس سازمان پزشکی قانونی گفت: ۷۹ درصد موتورسواران فوت شده راکب موتورسیکلت و ۱۹، ۶ درصد هم سرنشین موتورسیکلت بودند و وضعیت ۱،۴ درصد از فوتی‌های موتورسوار هم نامعلوم بود.

وی ادامه داد: ۹۶،۳ درصد افراد فوتی مرد و ۳،۷ درصد زن بودند. از نظر، سنی هم ۱۳،۵ درصد زیر ۱۸ سال و ۲۵،۸ درصد بین سنین ۱۸ تا ۲۴ سال بودند و ۲۸، ۸ درصد بین سنین ۲۵ تا ۳۹ سال و ۱۰، ۷ درصد در سن ۴۰ تا ۴۹ سال ۲۱.۱ درصد هم ۵۰ سال به بالا بودند.

فوت ۸۰ درصد موتورسواران بر اثر برخورد با وسیله نقلیه

شجاعیبه نقل از ایرنا، افزود: ۸۰ درصد موتورسواران بر اثر برخورد با یک وسیله نقلیه فوت کردند، همچنین ۱۰ درصد از موتورسوار‌ها بر اثر واژگونی و ۷، ۳ درصد هم بر اثر برخورد با جسم ثابت و ۲، ۷ درصد هم به نحوی دیگر فوت کردند.

وی افزود: ۴۱ درصد از موتورسواران فوت شده دارای شغل آزاد بودند و ۲۰، ۱ درصد کارگر، ۱۰، ۸ درصد دانش آموز ۷، ۷ درصد کشاورز ۴، ۴ درصد بیکار و ۱۶ درصد هم سایر مشاغل را داشتند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین