تلفات جاده‌ ای استان قم ۵۶ درصد کاهش یافت

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم گفت: در شهریورماه امسال نسبت به مشابه سال گذشته میزان حوادث منجر به فوت در سطح محورهای جاده ای استان ۵۶ درصد کاهش داشته است.

تلفات جاده‌ ای استان قم ۵۶ درصد کاهش یافت
تین نیوز

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم گفت: در شهریورماه امسال نسبت به مشابه سال گذشته میزان حوادث منجر به فوت در سطح محورهای جاده ای استان ۵۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، محمد پورتیموری افزود: همچنین تصادفات منجر به جرح نیز ۳۷ درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: کاهش تلفات و تصادفات در محورهای استان قم در حالی رخ داده که طی شهریورماه امسال شاهد افزایش ترددهای جاده ای بودیم.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای قم گفت: کارشناسی های انجام شده و پایش سامانه های نظارت جاده ای نشان می دهد که بیشتر حوادث به وقوع پیوسته در محورهای استان قم به دلیل خطای انسانی بوده است.

پور تیموری تاکید کرد: جهت برخورد و رفع هر پدیده که موجب بروز وقایع اسفبار می شود، باید صریح و بدون ملاحظه ، موارد موضوعه بررسی و جمع بندی نهایی بدون دخالت عوامل تاثیر گذار غیر مرتبط صورت گیرد.

وی اضافه کرد: بررسی بازه زمانی پیک تصادفات متعلق به ساعات بین طلوع و زوال آفتاب( سحرگاهان و مغرب) و عامل اصلی، خستگی و خواب آلودگی راننده و عدم توجه کامل به جلو است.

پورتیموری اقدامات گسترده در صیانت و ارتقا ایمنی راه ها را در زمره فعالیتهای مستمر این اداره کل درحوزه راهداری جهت کاهش حوادث جاده ای برشمرد و افزود: همچنین به منظورفراهم نمودن امکان اسکان موقت رانندگان و مسافران جهت استراحت، در دیگر حوزه های مسئولیتی این اداره کل، دهها مسجد، نماز خانه و مجتمع خدماتی در طول راه ها احداث شده اند.

وی اضافه کرد: از جمله اقدامات تاثیرگذاری که طی سنوات اخیر در طول راه های برون شهری اجرایی شده اند، طرح راه بخشنده است که در قالب پروژه های امانی اجرا و در کاهش شدت خسارات ناشی از خطای انسانی و نقص فنی خودرو نقش مهمی دارد.

پورتیموری، اصلاح شیب شیروانی، احداث پارکینگ های اضطراری، اجرای خاک ریزهای حائل و پناهگاه و غیره را در زمره طرح های راه بخشنده که به طور امانی صورت می گیرد، دانست و خاطرنشان کرد: تعریض قوس ها و دهانه پل ها، اجرا و رفع افتادگی شانه های راه، حریم زنی، حذف گارد ریل ها، شستشوی علائم و غیره از دیگر اقداماتی است که به طور گسترده و در تمامی اوقات سال در طول راه های برون شهری عملیاتی می شوند.

در حوزه راهداری استان قم یکهزار و ۸۰۰ کیلومتر راه شامل ۲۱۳ کیلومتر آزادراه، ۲۳۲ کیلومتر بزرگراه، ۱۵۴ کیلومتر راه اصلی، ۱۵۰ کیلومتر راه فرعی و یک هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد.

استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آنان می توان به آزادراه قم - تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم - تهران، بزرگراه قم - ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزادراه قم - کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزادراه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.