| کد خبر: 193241 |

قائم‌مقام مدیرعامل راه‌آهن:

قائم‌مقام مدیرعامل راه‌آهن گفت: تبادل اطلاعات، تجربیات و اقدامات در زمینه فرهنگ‌سازی ایمنی در مناطق مختلف ریلی و استفاده از این تجربیات در کاهش سوانح و حوادث ریلی در کشور بسیار تاثیرگذار است.

تین نیوز

قائم‌مقام مدیرعامل راه‌آهن گفت: تبادل اطلاعات، تجربیات و اقدامات در زمینه فرهنگ‌سازی ایمنی در مناطق مختلف ریلی و استفاده از این تجربیات در کاهش سوانح و حوادث ریلی در کشور بسیار تاثیرگذار است.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، حسین عاشوری در جلسه شورای مدیران مناطق مختلف ریلی کشور، افزود: به دلیل اهمیت این مسئله، علاوه بر ابلاغ اعتبارات جاری، اعتبارات امسال در حوزه ایمنی متناسب با اقدامات هر منطقه و بر اساس برنامه‌های فرهنگ‌سازی آن‌ها اختصاص خواهد یافت.

عضو هیات مدیره شرکت راه‌آهن بابیان این‌که باید فرهنگ‌سازی در حوزه ایمنی بیش‌ازپیش در مناطق ریلی کشور موردتوجه قرار گیرد، تصریح کرد: فرهنگ‌سازی به معنی ایفای نقش قبل از وقوع حادثه است و باید مناطق، اقدامات پیشگیرانه بیشتری در این حوزه داشته باشند، به‌طور مثال راه‌آهن تهران در ۳ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل توانسته است با انجام فرهنگ‌سازی و اقدامات پیشگیرانه مناسب، تعداد حوادث این منطقه را از ۲۸ به ۱۵مورد کاهش دهد.

عاشوری بیان کرد: اقدام درزمینهٔ فرهنگ‌سازی و اثربخشی آن در حوزه ایمنی، یک مساله بلندمدت است و در حوزه ریلی تلاش شده است تا در چند سال اخیر با انجام فرهنگ‌سازی بهروش‌های مختلف، اثربخشی آن بیش‌ازپیش تقویت شود.

قائم‌مقام راه‌آهن اظهار داشت: هرکدام از مناطق مختلف سراسر کشور در حوزه خاصی از ایمنی به دلیل اینکه روزانه با آن درگیر هستند به‌صورت تخصصی اقدام به فرهنگ‌سازی کرده‌اند تا از وقوع هرگونه حوادث در مناطق خود جلوگیری کنند، به همین منظور پیشنهاد می‌شود تا مناطق با تبادل تجربیات خود در حوزه‌های مختلف به یکدیگر در حوزه ایمنی کمک کنند.

وی بابیان اینکه هرچه در حوزه ایمنی، فرهنگی سازی و تبلیغ شود بازهم کم است، گفت: بسیاری از مخاطبان ما، مانند عشایر غیور و روستائیان مناطق محروم به دلیل مشغله کاری و عدم دسترسی مناسب به وسایل ارتباط‌جمعی نمی‌توانند پیام‌های فرهنگی حوزه ایمنی ریلی را دریافت کنند و باید برای این قشر نیز برنامه‌ریزی مناسبی متناسب با وضعیت آن‌ها جهت آموزش مسائل ایمنی انجام شود.

عاشوری یادآور شد: رویکرد ایمنی و مراقبت‌های همیشگی در رفتارهای ما به‌صورت روزانه وجود دارد تا شاهد اتفاقات و حوادث در زندگی خود نباشیم، این رویکرد باید در حوزه مدیریتی نیز به‌طور مداوم و روزانه رصد شود تا شاهد بروز حوادث و سوانح تکراری در این بخش نباشیم و تا آنجا که امکان دارد، ریسک را در حوزه ایمنی مناطق ریلی، کاهش دهیم.

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در پایان تأکید کرد: فرهنگ‌سازی و ثبت حوادث کوچک، اقدامات پیشگیرانه و پیش‌بینی وقایع قبل از بروز، در حوزه ایمنی باعث می‌شود تا شاهد اتفاقات و مشکلاتی بزرگی در این بخش نباشیم.

لازم به ذکر است، جلسه شورای مدیران مناطق ۲۱ گانه ریلی کشور به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و در این جلسه علاوه بر مدیران مناطق، اعضای کمیسیون عالی سوانح راه‌آهن، اعضای کمیسیون سوانح مناطق، مدیرکل نظارت بر ایمنی شبکه راه‌آهن و مدیرکل دفتر تنظیم گری ضوابط و مقررات حضور داشتند و ضمن تبادل‌نظر در خصوص فرهنگ‌سازی ایمنی درراه آهن برخی از مدیران مناطق، نقطه نظرات خود را در حوزه ایمنی ریلی با قائم‌مقام راه‌آهن مطرح کردند.

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین