| کد خبر: 170994 |

سیاست سازمان بنادر جذب حداکثری سرمایه‌های بخش‌خصوصی برای رشد و گسترش بنادر است.

تین‌نیوز | 

سیاست سازمان بنادر جذب حداکثری سرمایه‌های بخش‌خصوصی برای رشد و گسترش بنادر است. محمدرضا الله‌یار در بازدید از پروژه‌های عمرانی منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام این مطلب گفت: همه بنادر مکانیسم روشن و مناسبی دارند تا بتوانند فرصت‌های اقتصادی مناسبی را برای سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی فراهم کنند.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، الله‌یار بابیان این‌که سرعت اجرا و پیشرفت پروژه‌ها در برخی موارد بیشتر از برنامه زمان‌بندی است، افزود: نکته خوب و خوشحال‌کننده در اجرای پروژه‌ها استفاده از توان و دانش داخلی است که کمک می‌کند وابستگی‌ها به خارج از کشور کاهش یابد. خوشبختانه برخی قطعات موردنیاز پروژه‌ها در مجموعه‌های داخلی تولیدشده است. با مجموعه معاونت فناوری ریاست جمهوری نیز رایزنی‌هایی داشتیم که از پتانسیل مجموعه‌های دانش‌بنیان در این حوزه بیش‌ازپیش استفاده کرد. با تکیه‌بر دانش و تخصصی داخلی، وابستگی‌مان به قطعات یدکی خارجی کم می‌شود.

او با ابراز رضایت از وضعیت اجرای پروژه‌ها در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، خاطرنشان کرد: بنادر ما درزمینهٔ زیرساخت‌های عمرانی وضعیت مناسبی دارند. این وضعیت سبب می‌شود که سرمایه‌گذاران بیش‌ازپیش در بنادر سرمایه‌گذاری کنند.

 معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به سیاست‌های جذب پروژه‌های سرمایه‌ای گفت: سیاست سازمان بنادر جذب حداکثری سرمایه‌های بخش‌خصوصی برای رشد و گسترش بنادر است. در این زمینه همه بنادر مکانیسم روشن و مناسبی دارند که بتوانند سرمایه بخش‌خصوصی را جذب کنند تا فرصت‌های اقتصادی مناسبی ایجاد شود.

او به وظایف و اولویت‌های معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی برای تحقق اهداف سرمایه‌گذاری در بنادر اشاره کرد و افزود: ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز و شبکه‌های اصلی تأسیساتی یکی از وظایف این معاونت است که درحال انجام است. وظیفه و اولویت دوم این است که در کنار مجموعه سرمایه‌گذار برنامه‌های زمان‌بندی اسناد فنی را بررسی کنیم تا پروژه‌ها در ساختار پیش‌بینی‌شده و در زمان مناسب و باکیفیت مطلوب اجرا شود و در مسیر بهره‌برداری هم عملاً فرآیندهای نگهداری و تعمیرات به بهترین شکل انجام شود.

الله‌یار  از تعریف یک طرح مطالعاتی کلان برای بنادر کشور درزمینهٔ مسئولیت اجتماعی خبر داد و اظهارکرد: با همکاری معاونت عمران و بهسازی شهرهای وزارت راه و شهرسازی، مطالعاتی را با عنوان «تعامل شهر و بندر» برای ۱۲ بندر تعریف کردیم که درحال انجام است. در این مطالعات قرار است طرح‌هایی درنظر گرفته شود که برای یک برنامه پنج‌ساله برنامه‌ریزی‌هایی انجام شود تا بنادری که در نزدیکی شهرهای اطرافشان هستند تعامل بیشتری داشته باشند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین