| کد خبر: 21962 |

تین نیوز | مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران گفت: در طول فعالیت‌های نظارتی بر عملکرد خودروسازان‌ از تحویل خودروهای معیوب به مشتریان جلوگیری کرده‌ایم.
 
علی عالی نهاری در نشست خبری که امروز در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران برگزار شد اظهار کرد: در روند بازرسی‌های رندوم در خطوط تولید خودروسازان اگر دو ایراد ایمنی اساسی با مجموع نمره منفی صد به طور همزمان دیده شود، از تحویل آن خودروها به مشتریان جلوگیری خواهد شد.
 
وی با بیان این‌که در صورت بروز چنین مواردی با ارسال نامه‌ای رسمی به معاون کیفیت آن خودروساز، خواستار عدم تحویل آن خودروها می‌شویم، خاطرنشان کرد: در این موارد نه تنها نمونه‌های معیوب بلکه تمام خودروهای تولیدی در آن خط تولید در آن روز بلوکه خواهد شد.
 
مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ادامه داد: در صورت بروز چنین حالتی خودروساز باید تک تک خودروهای تولیدی در آن خط تولید در آن روز را بررسی کرده و پس از رفع عیب و تائید ما، آن خودرو‌ها اجازه خروج ار کارخانه و تحویل به مشتریان را پیدا خواهند کرد.
 
وی افزود: در سال گذشته 10 هزار خودروی همراه با ایرادات اساسی ایمنی در خطوط تولید خودروسازان شناسایی شده و از تحویل آن‌ها به مشتریان جلوگیری شد.
 
عالی نهاری با بیان این‌که اجازه نمی‌دهیم خودروهایی که ایرادات مهم و اساسی دارند تحویل مشتریان شود، تصریح کرد:‌ اگر این خودروهای معیوب تحویل مشتریان می‌شد ممکن بود اتفاقات ناگواری برای خریداران رخ دهد.
 
وی ادامه داد: البته کیفیت مقوله‌ای بی انتها بوده و ما به دنبال ارتقای شاخص‌های کیفی هستیم. در این زمینه شاخص‌های بازرسی و رده‌بندی کیفی خودروها بازنگری شده و طرح آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شده است که امیدواریم با تسریع این وزارتخانه شاهد اجرایی شدن آن تا پایان سال باشیم.
 
مدیر مهندسی بازرسی خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران افزود: با پیاده‌سازی روش جدید ارزیابی کیفی، تمرکز بیشتری بر شناسایی و رفع ایرادات عملکردی خودروهای تولیدی خواهیم داشت و گزارش‌های دقیق‌تری از وضعیت کیفی خودروها را شاهد خواهیم بود.
 
وی با بیان این‌که مدل ارزشیابی فعلی ما منطبق با مدل ارزشیابی خودروسازان بزرگ جهانی است، خاطرنشان کرد: ‌به عنوان مثال نمرات منفی که به سواری‌های تولیدی تحت برند نیسان می‌دادیم در ژاپن انعکاس می‌یافت و از این شرکت با ما تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی را دریافت می‌کردند.
 
عالی نهاری خاطرنشان کرد: امیدواریم اجرای شاخص‌های جدید ارزیابی کیفی، خودروسازان را به برنامه‌ریزی درازمدت برای ارتقای کیفیت خودروهای تولیدی خود وادار کند.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین