| کد خبر: 248875 |

عملکرد ۷ ماهه حمل و نقل دریایی؛

رشد ۷۵ درصدی جابه جایی مسافر از بنادر کشور

تخلیه و بارگیری بررسی عملکرد حمل و نقل دریایی در هفت ماهه امسال حاکی است که در بخش تخلیه و بارگیری بنادر تجاری رشد ۲ درصدی، در بخش عملیات کانتینری بنادر رشد ۱۰ درصدی و در بخش جابه جایی مسافر رشد ۷۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته محقق شده است.

تین نیوز

تخلیه و بارگیری بررسی عملکرد حمل و نقل دریایی در هفت ماهه امسال حاکی است که در بخش تخلیه و بارگیری بنادر تجاری رشد ۲ درصدی، در بخش عملیات کانتینری بنادر رشد ۱۰ درصدی و در بخش جابه جایی مسافر رشد ۷۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته محقق شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عملکرد هفت ماهه بخش دریایی در بخش عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری، عملیات کانتینری بنادر و جابه جایی مسافر توسط معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع اعلام شده است. بنا بر گزارشی که توسط آن معاونت در وزارت راه و شهرسازی تدوین شده است میزان تخیله و بارگیری بنادر تجاری کشور در هفت ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش، عملیات کانتینری بنادر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش و جابه جایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۵ درصد افزایش را تجربه کرده است.

رشد ۲ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در هفت ماه نخست امسال

جزئیات عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری حاکی است که میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری کشور در ۷ ماهه سال جاری ۸۸ میلیون تن بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۸۶ میلیون تن) ۲ درصد افزایش داشته است. با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری مشخص می شود که بیشترین میزان عملیات تخلیه و بارگیری بنادر تجاری در ۷ ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۹۲ میلیون تن ثبت شده است.

افزایش ۱۰ درصدی عملیات کانتینری بنادر در هفت ماه امسال

عملیات کانتینری بنادر نیز نشان می دهد، میزان عملیات کانتینری بنادر در ۷ ماهه سال جاری ۱۳۱۰ هزارTEU بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۱۱۹۵  هزارTEU  ) ۱۰ درصد افزایش داشته است. با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات کانتینری مشخص می شود که بیشترین میزان عملیات کانتینری بنادر در ۷ ماهه سال ۱۳۹۶ و به میزان ۱۷۹۵ هزار TEU ثبت شده است.

رشد ۷۵ درصدی جابه جایی مسافر در بنادر کشور برای سال جاری

در بخش جابه جایی مسافر (ورودی- خروجی) نیز آمارهای حاکی است که تعداد مسافر ورودی و خروجی از بنادر در ۷ ماهه سال جاری ۴/۸ میلیون نفر بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (۸/۴ میلیون نفر) ۷۵ درصد افزایش داشته است. با بررسی روند ۱۰ ساله عملیات جابه جایی مسافر مشخص می شود که بیشترین میزان عملیات جابه جایی مسافر در ۷ ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۱۱ میلیون نفر ثبت شده است.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
  0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده
  helptinn

  تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
  ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

  از ما حمایت کنید