| کد خبر: 174400 |

یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی عنوان کرد:

یقین دارم مهندسان خوش‌نام و مهندسان خدمتگزاری که در جای جای کشور مشغول به فعالیت هستند واقعا همراه و همصدا با وزیر راه و شهرسازی برای جلوگیری از فساد هستند.

تین‌نیوز | 

یک روز پس از انتشار نامه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه درباره «جعلی بودن مدرک مهندسی رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، حالا یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از این اقدام حمایت کرده است. 

به گزارش تین‌نیوز، بر اساس نامه‌ای که عباس آخوندی خطاب به معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی نوشته، دستور «لغو» پروانه اشتغال به کار مهندسی هاشمی، رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، صادر شده است. این اقدام اگرچه با واکنش‌هایی در سطح سازمان نظام مهندسی و حتی خود شخص نامبرده مواجه شده، اما اظهارات تازه یک عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، نشان می‌دهد اصرار چندماهه آخوندی برای تایید نکردن انتخابات سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، چه دلیلی داشته است.

آخوندی در نامه خود به دو بار استعلام از دانشگاه امام حسین برای مدرک تحصیلی رئیس سابق سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور اشاره کرده و نوشته است که «در هر دو بار، مدرک وی، تایید نشده است.» این در حالی است که در سال 1389هاشمی، با مداخله مستقیم دولت وقت، به هیئت عمومی سازمان نظام مهندسی راه یافته است.

عزت الله یوسفیان ملا، عضو ستاد مبارزه با فساد اقتصادی، درباره این اقدام وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: وزارت راه و شهرسازی در اصرار خود به پایبندی به قانون و همچنین اعلام جعلی بودن مدارک برخی از روسای پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور، منافع شخصی ندارد و هدف از پرده‌برداری از برخی از تخلفات روسای پیشین سازمان نظام مهندسی ساختمان و تاکید بر پایبندی همگان به قانون، رفع فساد سیستمی، اجرای مقررات، جلوگیری از امضافروشی و جلوگیری از ورود به محدوده‌های غیرقانونی است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: به رغم آنکه برخی از این مسئولان سابق و کنونی سازمان نظام مهندسی ساختمان که عضو مجلس نیز بوده و هستند متاسفانه در زمان رای‌گیری آخوندی به عناوین مختلف تلاش کردند تا چهره وزیر راه و شهرسازی را مخدوش کنند ولی همگان دیدیم که هرباری که آخوندی به مجلس برای ارایه توضیحات آمد با رای بالا از مجلس خارج شد.

وی تاکید کرد: مجلس متوجه مواضع وزیر راه و شهرسازی است و مواضع وی مورد حمایت نمایندگان مجلس قرار دارد.

یوسفیان‌ملا با تاکید بر اینکه اجرای قانون هدف نمایندگان مجلس است، گفت: یقین دارم مهندسان خوش‌نام و مهندسان خدمتگزاری که در جای جای کشور مشغول به فعالیت هستند واقعا همراه و همصدا با وزیر راه و شهرسازی برای جلوگیری از فساد هستند.

این نماینده مجلس که با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی صحبت می‌کرد،  با اشاره به اینکه جو عمومی مهندسان به نظرات آقای آخوندی نزدیک است، اعلام کرد: یقین دارم جو عمومی و وجدان عمومی مهندسان کشور، عملکرد آقای آخوندی را تایید می کند، اگرچه منکر این مطلب نیز نیستم که عده‌ای محدود نیز به دلیل منافع شخصی، سنگ‌اندازی‌هایی برای ایجاد شفافیت در حوزه نظام مهندسی ساختمان خواهند داشت.

یوسفیان‌ملا تاکید کرد: آقای آخوندی تا روزی که در وزارت راه و شهرسازی حضور دارد و تا زمانیکه چنین مواضعی دارد اکثریت نمایندگان مجلس از وی حمایت خواهند کرد.

وی همچنین تصریح کرد: بنده به عنوان نماینده چهار دوره مجلس و هم به عنوان عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور، مواضع دکتر آخوندی را تایید و از آن حمایت می‌کنم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین