| کد خبر: 183812 |

مرکز پژوهش‌های مجلس در راستای ساماندهی برنامه‌های حمل‌ونقل و تقویت توان تخصصی و بهره‌مندی از ظرفیت کارشناسان و متخصصان این حوزه اقدام به ایجاد شورای تخصصی حمل‌ونقل کرد.

تین‌نیوز | 

مرکز پژوهش‌های مجلس در راستای ساماندهی برنامه‌های حمل‌ونقل و تقویت توان تخصصی و بهره‌مندی از ظرفیت کارشناسان و متخصصان این حوزه اقدام به ایجاد شورای تخصصی حمل‌ونقل کرد.

به گزارش تین‌نیوز به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، این مرکز در راستای ساماندهی و یکپارچگی برنامه‌های حمل‌ونقل کشور و تقویت توان تخصصی و بهره‌مندی از ظرفیت کارشناسان و متخصصان در حوزه حمل‌ونقل به‌منظور ارائه مشاوره به مجلس شورای اسلامی، اقدام به ایجاد «شورای تخصصی حمل‌ونقل» کرد.

در بررسی موضوع حمل‌ونقل از یک‌طرف حمل‌ونقل درون‌شهری در کشور بر عهده شهرداری‌ها بوده و سازمان ستادی این روند، وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها است و از طرف دیگر حمل‌ونقل برون‌شهری بر عهده وزارت راه و شهرسازی و سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه آن است.

بر این اساس و در حالی که می‌توان اشتراک موضوعی بین حمل‌ونقل برون‌شهری و درون‌شهری وجود داشته باشد، متولی خاصی برای این امر وجود ندارد، در نتیجه این موضوع بلاتکلیف می‌ماند.

به عنوان نمونه یکپارچگی حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری، مکان ایستگاه‌های راه‌آهن برون‌شهری و پایانه‌های اتوبوس‌های برون‌شهری در داخل شهرها، راه‌اندازی قطارهای حومه‌ای و نحوه ارتباط آن با سیستم حمل‌ونقل شهر مرکزی و شهرهای اقماری، خودرومحوری، قیمت سوخت و مواردی از این دست می‌تواند به عنوان موضوعاتی مشترک موردبحث و بررسی قرار گیرد.

از این رو این موضوعات و مواردی در این حوزه که فرابخشی نیستند اما نیاز به ارائه مشاوره به مجلس و دولت دارند، در دستور کار شورای تخصصی حمل‌ونقل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی قرار خواهند گرفت.

شورای تخصصی حمل‌ونقل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، تنها مرجع بحث و بررسی امور مشترک بین حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری چه در زمینه مسافری و چه باری در کشور است که با عضویت ۸۰ نفر از متولیان، مدیران، خبرگان و صاحب‌نظران حمل‌ونقل درون‌شهری و برون‌شهری تشکیل‌شده و مسائل مختلف این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.

شایان ذکر است در شورای تخصصی حمل‌ونقل مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، حسین افشین معاونت پژوهش‌های زیربنایی و امور تولیدی مرکز پژوهش‌های مجلس، مهرداد تقی‌زاده، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران، امیرمحمود غفاری دبیر کمیسیون زیربنائی دولت، مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران، سید جعفر تشکری، محسن پورسیدآقایی معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، معاونت حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورایعالی هماهنگی ترابری کشور، معاون عمرانی وزیر کشور، دبیر شورای عالی ترافیک شهرهای کشور، معاونان عمرانی استانداری‌ها، معاونان حمل‌ونقل و ترافیک شهرهای مراکز استان‌های کشور، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مدیرعامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و تعدادی از مدیران و صاحب‌نظران حمل‌ونقل کشور عضویت دارند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین