| کد خبر: 184208 |

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران خبر داد

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: بخشی از پروازهای عبوری از آسمان پاکستان به آسمان ایران منتقل شده و در حال حاضر روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ پرواز به پروازهای عبوری از آسمان ایران افزوده شده است.

تین‌نیوز | 

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران اعلام کرد: بخشی از پروازهای عبوری از آسمان پاکستان به آسمان ایران منتقل شده و در حال حاضر روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ پرواز به پروازهای عبوری از آسمان ایران افزوده شده است.

به گزارش تین‌نیوز، سیاوش امیرمکری درباره آمادگی فرودگاه‌های کشور برای انجام سفرهای نوروزی اظهار داشت: درخواست‌هایی که برای انجام پروازهای فوق‌العاده به ما داده می‌شود با آنچه اتفاق می‌افتد متفاوت است.

وی با بیان این‌که تاکنون درخواست انجام ۲ هزار پرواز فوق‌العاده به فرودگاه مهرآباد آمده است، افزود: اما این‌که در عمل این پروازها انجام شود یا نه، به عملیات ایرلاین‌های بستگی دارد که معمولاً  آن‌چه در عمل اتفاق می‌افتد، کم‌تر از آن چیزی است که درخواست می‌شود.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: ما آمادگی خود را برای پذیرش همه درخواست‌های مربوط به پروازهای فوق‌العاده بر اساس مجوزهایی که به ایرلاین‌ها داده شده، اعلام کرده‌ایم و کلیه فرودگاه‌های تحت نظارت شرکت فرودگاه‌ها هم آمادگی پذیرش پروازهای نوروزی را دارند.

وی تصریح کرد: معمولاً در سفرهای نوروزی، فرودگاه‌های مقاصد گردشگری بیش‌ترین سفرها را دارند که شامل مشهد، شیراز، اصفهان، تبریز، بندرعباس و یزد می‌شود؛ هم‌چنین فرودگاه‌های کیش و قشم نیز جز فرودگاه‌هایی هستند که در ایام نوروز در صدر پروازهای گردشگری قرار دارند اما این دو فرودگاه تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیستند و به مناطق آزاد تعلق دارند که از فرودگاه‌های اصلی به این دو فرودگاه هم تقاضای پرواز وجود دارد.

به گفته مکری، تا یکی دو روز آینده ایرلاین‌ها تعداد پروازهای نوروزی را با فرودگاه‌های اصلی کشور نهایی خواهند کرد.

امیرمکری درباره بدهی ۶۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ها به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و بدهی شرکت ملی پخش به شرکت فرودگاه‌ها گفت: طبق قانون، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی باید ۲ درصد از درآمد خود از محل فروش سوخت به ایرلاین‌ها در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها را به ما بپردازد. شرکت ملی پخش باید مطالبات خود از ایرلاین‌ها را وصول کند و سهم شرکت فرودگاه‌ها از محل فروش سوخت را به حساب ما واریز کند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پاسخ به پرسشی درباره ادامه افزایش پروازهای عبوری از آسمان ایران در پی اعلام پرواز ممنوع در آسمان پاکستان و مشکلات این کشور با هند به مهر توضیح داد: هنوز این مشکل برطرف نشده و همچنان نوتام پروازممنوع بودن آسمان پاکستان پابرجاست. بخشی از پروازهای عبوری از آسمان پاکستان به آسمان ایران منتقل شده و در حال حاضر روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ پرواز به پروازهای عبوری از آسمان ایران افزوده شده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین