| کد خبر: 189418 |

سوخت‌گیری از۲۰ مرداد فقط با کارت سوخت؛

با توجه به کنترل تردد وسایل نقلیه با ۵۶ دستگاه ترددشمار برخط در محورهای بین شهری استان و ۱۸ دستگاه منصوبه در ورود و خروج محورهای مواصلاتی استان (جمعا ۷۴ دستگاه به صورت رفت و برگشت )، در اردیبهشت ماه امسال تعداد ۱۲۶۷۰۳۵۲ تردد ثبت شده است.

تین‌نیوز | 

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: با توجه به کنترل تردد وسایل نقلیه با ۵۶ دستگاه ترددشمار برخط در محورهای بین شهری استان و ۱۸ دستگاه منصوبه در ورود و خروج محورهای مواصلاتی استان (جمعا ۷۴ دستگاه به صورت رفت و برگشت )، در اردیبهشت ماه امسال تعداد ۱۲۶۷۰۳۵۲ تردد ثبت شده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان، عبدالحسین علی اکبری اظهار داشت: بیشترین تردد ورودی در آزادراه قزوین – زنجان با ۴۸۸.۷۸۹ تردد و کمترین تردد در محورتکاب- دندی با ۱۷.۷۳۹ جابجایی صورت گرفته است.

۲۴ درصد از کل تردد وسایل نقلیه به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است  در حالیکه میانگین کشوری ۱۵درصد بوده و استان زنجان در رتبه هشتم کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده‌ها قرار دارد. میانگین کارکرد دستگاههای ترددشمار در این مدت ۹۸ درصد بوده‌است.

وی با اعلام اینکه بیشترین نرخ جریان تردد در آزادراه قزوین - زنجان با ۶۵۷ تردد در ساعت و کمترین نرخ تردد در محور تکاب – دندی با ۲۴ تردد در ساعت صورت گرفته است،بیان داشت: نرخ جریان تردد وسایل نقلیه سنگین در کل محورهای مواصلاتی استان زنجان در این مدت ۵۷ وسیله نقلیه سنگین در ساعت بوده است در حالیکه میانگین کشوری این نرخ ۵۵ وسیله نقلیه سنگین  در ساعت بوده و استان زنجان رتبه ۱۳ را در کشور داراست.

علی اکبری افزود: با توجه به آمار موجود، تعداد تردد در ورودی و خروجی های آزادراه ها و محورهای ترانزیت استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت  آزادراه زنجان-قزوین ، آزادراه زنجان-تبریز، ترانزیت زنجان- ابهر و زنجان - میانه می‌شود جمعا ۱.۶۶۶.۰۱۵ تردد است که حدود۷۵درصد از کل تردد در محورهای ورود و خروج استان است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان زنجان از کل ترددهای صورت گرفته در جاده‌های استان در اردیبهشت  ماه گذشته از دیدگاه آماری ۳درصد با تخلف سرعت غیرمجاز، ۱درصد سبقت غیرمجاز و ۸درصد با فاصله طولی غیرمجاز همراه بوده است.همچنین از کل تردد های صورت گرفته در آزادراه های استان و محور ترانزیت زنجان – ابهر و زنجان – میانه  با توجه به نصب سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای فوق حدود  ۲۰۰۰۰تخلف سرعت غیر مجاز صورت گرفته، که حدود یک درصد ترددهای صورت گرفته در محورهای ذکر شده میباشد که نشان دهنده سهم قابل توجه سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در کاهش سرعت و تصادفات جاده ای میباشد. ساعت اوج ترافیک در مجموع محورهای استان بین ساعات ۱۸ الی ۲۰ می‌باشد و اوج تخلف سرعت غیرمجاز نیز در ساعات بعد از نیمه شب تا ۵ صبح اتفاق می‌افتد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین