بازدید سایت : ۳۱۰۷۳

بازنگری سن معافیت خودروهای تازه تولید از معاینه فنی

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: از یک میلیون خودروی معاف از معاینه فنی حدود ۲۰۰ هزار دستگاه در آزمون های داوطلبانه معاینه فنی مردود شدند.

تین نیوز

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: از یک میلیون خودروی معاف از معاینه فنی حدود ۲۰۰ هزار دستگاه در آزمون های داوطلبانه معاینه فنی مردود شدند.

به گزارش تین نیوز به نقل از مهر، شادی مالکی، مدیرعامل ستاد معاینه فنی اظهار کرد: حدود پنج درصد خودروهای معاف از معاینه فنی دارای نقص در سامانه ترمز هستند.

مالکی ضمن تاکید بر نیاز به بازنگری سن معافیت خودروهای نو از انجام معاینه فنی افزود: در قانون عموماً مدت زمان گارانتی خودروها دو سال تعیین شده در صورتی که اولین مراجعه خودرو به مراکز معاینه فنی پس از چهارسال از تولید انجام می شود. در این بازه دو ساله بین ۲ تا ۴ سال پس از تولید، خودرو بدون هیچ گونه پایشی در شهر تردد می کند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران خاطرنشان کرد: البته خارج از بحث نیاز به پایش مستمر خودروها پس از فرایند تولید، اصلاح زمان معافیت هم به نفع مشتری و هم به نفع سازندگان خودرو است. درخصوص مشتری اگر زمان معافیت معاینه فنی کاهش یابد بخشی از نواقص و ایراداتی که در مراکز شناسایی می شود در دوره گارانتی بدون تحمیل هزینه به مشتری قابل برطرف شدن است.

وی افزود: در مورد سازندگان و خدمات پس از فروش خودرو انجام معاینه فنی در دوره گارانتی بدون تردید می تواند در تشخیص درست و به هنگام ایراد مؤثر بوده و در کاهش برخی از هزینه های تحمیلی در این دوره به سازندگان خودرو جلوگیری کند.

مالکی با اشاره به مراجعه ۱۴۵ هزار دستگاه خودرو در مراجعه نخست در فروردین ماه امسال افزود: بیش از یک چهارم از این تعداد خودرو به علت نقص فنی و ایمنی موفق به اخذ معاینه فنی در مرتبه نخست نشده اند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.