| کد خبر: 269511 |

هنوز تصمیمی درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس گرفته نشده است

وزیر راه درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس، گفت: یکی از تقاضاهای شبکه‌ حمل و نقلی افزایش قیمت‌ ها درخصوص بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است اما هنوز هیچ تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

تین نیوز

وزیر راه درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس، گفت: یکی از تقاضاهای شبکه حمل و نقلی افزایش قیمت ها درخصوص بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است اما هنوز هیچ تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است و هرگونه افزایشی موکول به سال آینده خواهد بود و صرفا افزایش سنواتی مرسوم که شبکه خدماتی کشور انجام می دهد را خواهیم داشت اما موضوع جدیدی در دستور کار قرار ندارد.

به گزارش تین نیوز به نقل از خبرگزاری خانه ملت مهرداد بذرپاش در حاشیه جلسه هیات دولت و در جمع خبرنگاران، گفت: تا امروز نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۵۵ درصدی ترانزیت جاده ای هستیم که رکورد بی سابقه ای است و نشان می دهد اقدامات دولت برای رشد ترانزیت به عنوان یکی از پایه های اصلی تولید ثروت برای کشور به نتیجه رسیده است.

وی افزود: در کنار توسعه زیرساخت ها، توسعه نرم افزارهای تردد آسان تر کالا و بار در مسیرهای مواصلاتی میان ایران و کشورهای همسایه رشد شتابانی گرفته و امید است بتوانیم تا انتهای سال ۱۴۰۳ این عدد را بیشتر کنیم تا نقش جدی در اقتصادی ملی کشور داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: در احکام برنامه مسئولیت بخش ترانزیت و لجستیک بر عهده وزارت راه و شهرسازی قرار داده شده است و منتظر هستیم برنامه ابلاغ شود.

بذرپاش درباره احداث راه روستایی گفت: هدفگذاری در این رابطه احداث سه هزار کیلومتر راه روستایی بود که ما از این عدد عبور کردیم و شاهد رشد ۲۰ درصدی نسبت به سال قبل هستیم. همچنین سال آینده نیز برای احداث و بهسازی روستاها که یکی از نقاط هدف توسعه عمرانی دولت است، هدفگذاری بالاتری انجام داده ایم.

وی افزود: بیش از ۵ هزار و ۲۳۰ مسکن مهر در شهر پردیس فردا - پنجشنبه ۲۴ اسفندماه - به بهره برداری می رسد و در راستای اتمام مسکن مهر باقی مانده از گذشته که یکی از تعهدات دولت بود این کار انجام خواهد شد و این مسیر باز هم ادامه دارد که امید است تا پایان دولت این پروژه ها تعیین تکلیف شود و دیگر متقاضی باقی نماند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: موضوع بعدی افتتاح سالن جدید در ترمینال فرودگاه مشهد و افزایش ظرفیت از ۷ میلیون ظرفیت سالیانه به ۱۰ میلیون است که در این رابطه بیش از ۲۰ هزار مترمربع به فضای ترمینال فرودگاه مشهد اضافه خواهد شد.

بذرپاش تصریح کرد: درخصوص پارک های استقرار هواپیماها رشد ۴۰ درصدی را شاهد خواهیم بود چراکه تعداد ایستگاه هایی که برای پارک هواپیما و سوار شدن مسافران استفاده می شود در شبکه فرودگاهی موضوع بسیار مهمی است و ظرف روزهای آینده به بهره برداری می رسد.

وی درباره فعالیت شرکت های چینی عنوان کرد: من مسئول فعالیت شرکت های چینی در ایران نیستم از هر شرکت خارجی که پیشنهادی بیاید با روی باز استقبال می کنیم یکی از هدف های ما جلب سرمایه گذاری خارجی است در حوزه هایی که نیاز به جذب منابع داریم بیشتر تمرکز ما بر این است که سرمایه خارجی جذب شود و اگر نیاز به جذب تکنولوژی و فناوری داشته باشیم بیشتر باید از شرکت های صاحب فناوری استفاده کنیم.

وزیر راه و شهرسازی افزود: یک روشی برای بررسی صلاحیت شرکت های خارجی داریم و از وزارت خارجه و سفارت آن کشور ارزیابی های لازم را انجام می دهیم و پس از اعتبارسنجی شرکت ها، اگر زیرمجموعه های وزارت راه نیاز داشته باشند نسبت به عقد قرارداد اقدام خواهند کرد.

بذرپاش درباره افزایش نرخ بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس، گفت: یکی از تقاضاهای شبکه حمل و نقلی افزایش قیمت ها درخصوص بلیت هواپیما، قطار و اتوبوس است اما هنوز هیچ تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است و هرگونه افزایشی موکول به سال آینده خواهد بود و صرفا افزایش سنواتی مرسوم که شبکه خدماتی کشور انجام می دهد را خواهیم داشت اما موضوع جدیدی در دستور کار قرار ندارد.

وی افزود: یکی از درخواست مکرر شرکت های حمل و نقل افزایش قیمت است و ما هم باید منافع آنها را در نظر بگیرم که به زیان نیافتند و هم منافع مردم را در نظر بگیریم. ما به عنوان دولت سعی کرده ایم موضوع افزایش قیمت ها در سال ۱۴۰۲ را مدیریت کنیم و این کار انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بخشی از اختلالی که چندماه قبل به ویژه در بلیت ها به وجود آمده بود منجر به کاهش عرضه بلیت شد اما سعی کردیم آن را مدیریت کنیم و در سال ۱۴۰۳ هم همین اتفاق خواهد افتاد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.