| کد خبر: 163722 |

تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی پس از برقراری پروازهای فوق‌العاده نوروزی در مسیر ایران ـ ترکیه به دلیل عدم هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری، موجب بروز مشکلاتی برای مسافران خود شدند.

تین‌نیوز | 

تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی پس از برقراری پروازهای فوق‌العاده نوروزی در مسیر ایران ـ ترکیه به دلیل عدم هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری، موجب بروز مشکلاتی برای مسافران خود شدند.

به گزارش تین نیوز، از روز گذشته برخی پروازهای فوق‌العاده به مقصد ترکیه، به‌ علت نداشتن مجوزها از سوی سازمان هواپیمایی کشور مقصد، دچار مشکل شده و مسافران به دلیل این اختلاف در صدور مجوز پروازهای فوق‌العاده دچار مشکل شده‌اند.

شرکت‌های هواپیمایی به‌علت افزایش تقاضای سفر به ترکیه در ایام نوروز، مبادرت به برقراری پروازهای فوق‌العاده در این مسیر کرده‌اند که پس از اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران نسبت به فروش بلیت پروازهای فوق‌العاده در این مسیر اقدام کردند و ظاهراً انتظار داشتند، طبق روال همیشگی مجوز این پروازهای فوق‌العاده از کشور مقصد نیز صادر شود، اما به دلیل عدم همکاری سازمان هواپیمایی کشوری ترکیه در صدور مجوز برای این تقاضای فوق‌العاده، برخی از این پروازها دچار تأخیر و موجب سرگردانی مسافران شد.

در این راستا این موضوع را از مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری پیگیری کرد.

رضا جعفرزاده در این باره به خبرنگار فارس گفت که شرکت‌ها برای انجام هر پروازی باید مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری مبدا و سازمان هواپیمایی کشوری مقصد داشته باشند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هفته‌ای 100 پرواز بین ایران و ترکیه انجام می‌شود و در این باره مشکلی نداریم.

وی با رد هرگونه اختلاف بین سازمان هواپیمایی کشوری ایران و ترکیه گفت: همان‌گونه که عنوان شد پروازها بین ایران و ترکیه برقرار است، اما برخی از شرکت‌های هواپیمایی در برقراری پروازهای فوق‌العاده پس از اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران متأسفانه نسبت به اخذ مجوز از سازمان هواپیمایی کشور ترکیه اقدام نکردند که این امر موجب بروز مشکلاتی برای شرکت‌های هواپیمایی شده است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: ضرورت دارد شرکت‌های هواپیمایی در برقراری پروازهای فوق‌العاده نسبت به اخذ مجوز از شرکت‌های هواپیمایی مبدا و مقصد اقدام کنند.

به گزارش فارس، از روز گذشته به‌علت وجود برخی ناهماهنگی‌ها در اخذ مجوز پروازهای فوق‌العاده مسافران برخی شرکت‌های هواپیمایی در مسیر ایران ـ ترکیه نظیر آسمان، زاگرس و آتا دچار مشکل شده‌اند که در این باره ضرورت دارد شرکت‌های هواپیمایی پاسخ‌گو باشند.

 

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین