بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

اجاره قطعات خودرو برای اخذ معاینه فنی؛ بازی با جان مردم

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با انتقاد از اقدام برخی از رانندگان برای استفاده از قطعات اجاره ای برای اخذ معاینه فنی خودروهایشان، گفت: این کار به منزله دور زدن قانون نیست؛ بلکه بازی کردن با جان خود و سرنشینان و سایر شهروندان و همچنین خسارت مالی است.

تین نیوز

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با انتقاد از اقدام برخی از رانندگان برای استفاده از قطعات اجاره ای برای اخذ معاینه فنی خودروهایشان، گفت: این کار به منزله دور زدن قانون نیست؛ بلکه بازی کردن با جان خود و سرنشینان و سایر شهروندان و همچنین خسارت مالی است.

 

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، شادی مالکی در مورد اقدام برخی از رانندگان برای قطعات اجاره ای جهت اخذ معاینه فنی، گفت: یکی از قطعات و تجهیزاتی که روی خودرو در کاهش آلاینده ها بسیار تاثیرگذار است کاتالیست است. وضعیت قرارگیری کاتالیست در خودرو به جهت نوع طراحی به گونه ای است که علی رغم این که کاتالیست ها دارای شماره سریالی هستند، اما امکان پایش این شماره سریال در زمان انجام آزمون ها وجود ندارد.

پیشنهاد شهرداری برای قید شماره سریال کاتالیست در کارت خودرو برای جلوگیری از تخلف

وی با بیان اینکه ما حتی با شرکت های بزرگ سازنده کاتالیست، صحبت ها و مذاکراتی داشتیم و در این جلسات هم نتوانستیم به نتیجه قطعی برسیم تا راهکاری باشد که امکان رصد کردن کاتالیست در زمان معاینه فنی وجود داشته باشد، افزود: یکی از راهکارها می تواند این باشد که شماره سریال کاتالیست مثل شماره سریال شاسی در کارت خودرو و سند ماشین قید شود و خود این موجب می شود تخلفی در این حوزه صورت نگیرد.

ابراز تأسف از کاتالیست و لاستیک اجاره ای توسط برخی رانندگان

مالکی با تأکید بر اینکه متأسفانه گاهی شاهدیم که کاتالیست اجاره ای یا حتی یک گام فراتر لاستیک اجاره ای و مواردی از این دست رخ می دهد، ادامه داد: اینکه لاستیک اجاره ای بگیریم و معاینه فنی را دریافت کنیم و با لاستیک صاف و نامناسب وارد سفرهای برون شهری شویم و شاهد یک حادثه تلخ و ناگوار باشیم، اصلا خوب نیست. بنابراین بخشی هم باید دغدغه خود شهروندان باشد و به هیچ عنوان از چنین چیزهایی استفاده نکنند. این کار به منزله دور زدن قانون نیست؛ بلکه بازی کردن با جان خود و سرنشینان و سایر شهروندان و همچنین خسارت مالی است.

وی ادامه داد: بعضی از قطعات و تجهیزات خودرو به سلامت فرد و خانواده  برمی گردد و امکان پایششان در مراکز معاینه فنی نیست و ممکن است شهروندی چند خودرو داشته باشد و لاستیک آنها را جا به جا کند و نیازی به لاستیک اجاره ای نباشد؛ لذا بخشی از قطعات خودرو برای ما قابل کنترل نیست.

استفاده از کاتالیست های بی کیفیت در موتورسیکلت ها و لزوم پایش این کاتالیست ها 

مالکی تاکید کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که شاهدش هستیم کاتالیست هایی است که کیفیت خیلی مناسب و استانداردی ندارند ولی در موتورسیکلت ها استفاده می شوند به جهت این که قیمت این کاتالیست ها نسبت به کاتالیست استاندارد پایین تر است و حتما باید به این بخش در زمان ساخت موتورسیکلت ارگان هایی که در این زمینه ذی صلاح هستند ورود کنند و این کاتالیست ها مورد پایش قرار بگیرد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.