| کد خبر: 263275 |

شورای رقابت در مورد افزایش قیمت خودرو پاسخ دهد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: شورای رقابت در زمینه افزایش قیمت خودرو پاسخگو باشد. ما از مطالبه گران می خواهیم با تبیین موضوع، اجازه ندهند چند نفر به خاطر منافع شخصی، نظام را زیر سوال ببرند.

تین نیوز

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: شورای رقابت در زمینه افزایش قیمت خودرو پاسخگو باشد. ما از مطالبه گران می خواهیم با تبیین موضوع، اجازه ندهند چند نفر به خاطر منافع شخصی، نظام را زیر سوال ببرند.

به گزارش تین نیوز از ستاد امر به معروف و نهی از منکر؛ حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکردی امروز، یکشنبه ۳۰ مهر در جلسه معاونان این ستاد از قیمت گذاری های جدید خودرو توسط شورای رقابت انتقاد کرد و این گونه اقدامات را عاملی در ناکارآمد نشان دادن نظام دانست و درباره نتیجه اقدام شورای رقابت به مسئولان هشدار داد و با بیان این که چنین اقداماتی مردم را از نظام دلسرد می کند، تصریح کرد: آسیب این گونه کارها کمتر از اقدامات دشمن نیست. چرا باید برای اضافه شدن چند آپشن(انتخاب)، قیمت خودرو تا حدود ۵۰ درصد افزایش یابد؟

وی اظهار داشت: حتی گزارش های متعددی مردمی داشتیم که برخی از خودروها دارای ایرادات اساسی بوده و خودرو سازان رفع این ایرادات را به عنوان آپشن مطرح کرده اند. کجای دنیا رفع ایراد خودرو که وظیفه خودروساز است، آپشن به حساب می آید؟ یک نفر باید جلوی اقدامات خودروسازان و شورای رقابت را بگیرد. مگر قرار نبود که طی یکی دو سال قیمت خودرو استاندارد شود، پس چه شد؟ قیمت استاندارد یعنی این که خودروسازان قیمت بازار را کاهش دهند نه این که قیمت کارخانه را به گونه ای افزایش دهند که به اندازه قیمت بازار شود. بعداً هم ادعا کنند که ما دو نرخ بودن خودرو را از بین بردیم.

این مقام مسئول این گونه رفتارها را سبب ایجاد نارضایتی عمومی دانست و گفت: چرا باید عده ای به نام شورای رقابت که پشتوانه قانونی شان نیز دچار ابهام است، برای مردم تصمیم بگیرند؟ دولت و وزارت صمت تصمیم می گیرد که وضعیت بازار خودرو را سر و سامان دهد ولی شورای رقابت به شکل دیگری رفتار می کند. بلند شدن چنین صدای دوگانه ای در حاکمیت جایز نیست.

طاهری آکردی با بیان این که یکی از انتقادهای اساسی مردم درباره نحوه تحویل خودرو توسط خودروسازان است، یادآور شد: این ها در حالی که هنوز به تعهدات چندماه پیش خود درباره تحویل خودرو عمل نکرده اند، خودروها را احتکار می کنند تا بازار را تشنه نگه دارند و راه را برای افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت باز کنند. صدای مردم را چه کسی باید در بحث خودرو بشنود؟ این که ما هم بخواهیم درباره این موضوع سکوت کنیم قطعاً ظلم است. تابه حال گزارش های متعدد مردمی درباره بحث خودرو به ما رسیده و ما افراد را به خویشتن داری دعوت کرده ایم ولی تا کجا باید مردم سکوت کنند؟

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، قیمت گذاری خودروی داخلی بر اساس قیمت خودروی خارجی را ظلم آشکار عنوان کرد و بیان داشت: مگر خودروهای داخلی از یارانه دولتی، برق، آب و گاز ارزان قیمت استفاده نمی کند که شما می خواهید بر اساس آن ها قیمت گذاری کنید؟ کارگر ایرانی درآمد ریالی دارد چرا باید خودرو با قیمت دلاری بخرد؟

وی اقدامات اینچنینی را عاملی برای زیر سوال رفتن خدمات خوب و امیدبخش دولت برشمرد و تصریح کرد: ما در بحث مسکن، بهداشت و درمان، مالیات و مانند آن شاهد تحولات عظیمی هستیم که خبرهای خوبی بوده و در مردم امیدآفرینی می کند ولی افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت تمام این زحمات را زیر سوال می برد و مردم را نسبت به نظام و دولت بدبین می کند.

طاهری آکردی یکی از اصول اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را پیگیری مطالبات مردم بیان کرد و گفت: طی روزهای گذشته تماس های مکرر مردمی داشتیم که درخواست داشتند این ستاد در موضوع وارد شود. شورای رقابت باید در این زمینه پاسخگو باشد. ما از مطالبه گران می خواهیم ضمن حفظ فرآیند قانونی، در این موضوع ورود جدی داشته و به تبیین بپردازند و اجازه ندهند چند نفر به خاطر منافع شخصی نظام را زیر سوال ببرند.

وی اضافه کرد: باتوجه به حجم مطالبات مردمی و نارضایتی از کیفیت و قیمت خودروهای داخلی و عدم پاسخگویی شورای رقابت به عنوان متولی قیمت گذاری خودرو در کشور، این ستاد پویش مطالبه گری از شورای رقابت را راه اندازی کرده تا مردم با ثبت نام در آن اعتراض خود را به قیمت گذاری غیرشفاف و غیرمنطقی خودرو اعلام کنند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

 • مصطفی از مشهد 0 0

  سلام . من یک خودرو دنا ثبت نام در سامانه کردم تحویل زمستان هست من به بدبختی پول پیش پرداخت رو جور کردم که موقع ارسال پیامک باز حذف ما رو نکنن که دیر واریز کردین حلا هنوز پیامکی که نیومده باز باید به فکر افزایش ۱۲۰ میلیونی باشیم .‌که این رو از کجا بیاریم حالا اینو کجا بدبختیم جابدم
  به خدا این درست نیست .یکی نمیخاد به داد این مردم برسه
  ماشین با این قیمت به مردم میدن با این همه ایراد . هیچ کسی هم پیگیر نیست فقط حرف الکی که دهن مردم رو ببندن تمام