بازدید سایت : ۴۵۷۲۲

قاطعانه می‌ گویم الان زمان استفاده از خودروهای برقی است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تکنولوژی ها در حال پیشرفت هستند، گفت: به هزار و یک دلیل می توان ثابت کرد که امروز زمان استفاده از خودروهای برقی است.

قاطعانه می‌ گویم الان زمان استفاده از خودروهای برقی است
تین نیوز

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تکنولوژی ها در حال پیشرفت هستند، گفت: به هزار و یک دلیل می توان ثابت کرد که امروز زمان استفاده از خودروهای برقی است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، سیزدهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت با حضور وزیر صمت در شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو ( ساپکو)  برگزار شد.

عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت   در همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت در رابطه با ورود خودروهای برقی به بازار گفت: به هزار و یک دلیل می توان ثابت کرد که زمان خودروهای برقی است و قاطعانه به عنوان یک معلم می گویم الان زمان برقی سازی است. البته بی شک در آینده با توسعه علم، فناوری ها نیز جایگزین می شوند و با فناوری و تکنولوژی امروز متفاوت هستند.

وی با اشاره به اینکه تکنولوژی وقتی کاملا بالغ می شود، وارد میدان و بازار می شود، گفت: از این فرصت ها باید استفاده کرد، این یک پیچ تاریخی است و ما می توانیم به سرعت فناوری ها را جبران کنیم.

وزیر صمت با بیان اینکه تامین بنزین برای تمام جمعیت کشور منطقی نیست، گفت: مگر می شود برای تمامی ۸۵ میلیون نفر جمعیت کشور فقط از سوخت فسیلی استفاده کرد و به دلایل بسیاری این امر منطقی نیست. بنزین در حال تبدیل شدن به یک بن بست مطلق است و تامین منابع آن برای خودرو امکان پذیر نیست.

سکاندار وزارت صمت با بیان اینکه خودروهای برقی به مراتب از خودروهای احتراقی بهتر هستند، گفت: بهترین راهکار برقی سازی است و در 400 کیلو وات یک درصد تلفات داریم و در تبدیل انرژی فقط ۵ درصد تلفات داریم.

وی ادامه داد: علاوه بر این در خودروی برقی که امروز رونمایی شد به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر پیمایش تنها ۱۱ کیلو وات ساعت انرژی برقی مصرف می شود که هزینه آن حدود ۶۰ سنت تمام است، اما در خودروی بنزینی همین پیمایش حدود ۴ الی ۵ دلار هزینه بر خواهد بود. بنابراین باید از این کار حمایت شود در صورت نبود زیرساخت ها باید آن را فراهم ساخت تا مانعی برای توسعه تحقق خودروهای برقی ایجاد نشود.

علی آبادی با اشاره به اینکه باید به تکنولوژی روز دست یافت، گفت: دوره های فناوری کوتاه و ۲۰ ساله است و باید خود را به علم روز رسانده و با آن همراه شویم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان در رابطه با موتورها و توربین های سوخت هیدروژن گفت: برای تولید موتورهای هیدروژن، تولید سوخت هیدروژن هنوز تجاری نشده و باید هیدروژن تولید شود که ما بتوانیم موتورهای هیدروژن سوز را متعاقب آن تولید کنیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.