بازدید سایت : ۲۹۸۸۱

شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل ونقل فعال می شود

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی در بازدید از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل بر فعال سازی شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل ونقل به عنوان ابزاری حاکمیتی برای تدوین و ابلاغ بخشنامه های اجرایی تاکید کرد.

شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل ونقل فعال می شود
تین نیوز

سید کمال هادیان فر معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی به دنبال برنامه های دیدار با مدیران ارشد شرکت ها و سازمان های تابعه وزارت راه وشهرسازی طی بازدید از شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور در جریان گزارش اقدامات و برنامه های آن شرکت قرار گرفت.

به گزارش تین نیوز  به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، هادیان فر به دعوت مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، به همراه جمعی از مدیران و مشاوران معاونت حمل ونقل از آن شرکت بازدید به عمل آورد و با مدیران ارشد به تبادل نظر پرداخت.

در این بازدید، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور ضمن خوش آمدگویی و تبریک انتصاب هادیان فر به عنوان معاون حمل ونقل، به تشریح تاریخچه تشکیل شرکت و ساختار سازمانی آن پرداخته و گزارشی جامع از فعالیت ها، اقدامات و برنامه های آتی را ارائه کرد.

خادمی و مدیران ارشد آن مجموعه به برخی چالش های موجود نظیر عدم هماهنگی میان سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت راه وشهرسازی، عدم استفاده از ظرفیت های قانونی برای جذب مشارکت بخش خصوصی، لزوم فعالیت موثرتر شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل ونقل، لزوم اصلاح قیمت عوارض آزادراهی با توجه به عدم متناسب سازی آن در سال های اخیر و نیز تعدد مراکز تصمیم گیری برای ساخت و توسعه زیرساخت های حمل ونقل اشاره کردند.

معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی نیز ضمن تبیین اهمیت اقدامات و خدمات ارزنده و قابل تقدیر شرکت مادرتخصصی ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، اظهار کرد: این خدمات و اقدامات باید همچنان به صورت جهادی و در قالب برنامه ای مدون، آینده نگرانه، تحولی و در سطحی مطلوب تر ادامه یابد.

هادیان فر ارائه خدمات عمل گرایانه و فارغ از هرگونه شعارزدگی به مردم را موجب تقویت سرمایه های اجتماعی دانست.

وی با تاکید بر تسریع تکمیل طرح جامع حمل ونقل کشور افزود: با توجه به محدودیت های مالی در کشور و اجتناب از هرگونه موازی کاری و اقدامات اقتضایی، لازم است تخصیص منابع مالی بر اساس اولویت بندی طرح ها و پروژه ها مبتنی بر طرح جامع حمل ونقل کشور صورت گرفته و بر اساس آن عمل شود. 

معاون وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر اهمیت مساله ایمنی در حمل ونقل جاده ای اظهار کرد: برای بهبود عملکرد ایمنی راه های کشور، علاوه بر رفع نقاط پرحادثه، لازم است تکمیل طرح های ناتمام راه های اصلی و بزرگراهی در اولویت قرار گرفته و منابع مالی مناسب تخصیص داده شود.

وی همچنین بر فعال سازی شورای عالی فنی امور زیربنایی حمل ونقل به عنوان ابزاری حاکمیتی برای تدوین و ابلاغ دستورالعمل ها و بخشنامه های اجرایی تاکید کرد.

هادیان فر در پایان گفت: به منظور تامین منابع مالی برای توسعه زیرساخت های حمل ونقل کشور، لازم است از ظرفیت های صندوق توسعه حمل ونقل استفاده شده و با رویکرد تحول گرایانه، مدون و آینده نگرانه و با بهره مندی از ایده های ابتکاری به دنبال تحقق اقدامات بزرگ در کشور باشیم.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.