بازدید سایت : ۳۲۹۸۸

خطرناک ترین مسیرهای پرواز جهان + عکس

خطرناک ترین مسیرهای پرواز جهان شامل شیان یانگ به چنگدو، اوزاکا به سندای، لانژو به شیان یانگ و میلان به ژنو می شود.

خطرناک ترین مسیرهای پرواز جهان + عکس
تین نیوز

خطرناک ترین مسیرهای پرواز جهان شامل شیان یانگ به چنگدو، اوزاکا به سندای، لانژو به شیان یانگ و میلان به ژنو می شود.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، بعضی از مسیرهای پروازی همچون لانژو به شیان یانگ چین و میلان به ژنو سوئیس، به دلیل توپوگرافی منحصربه فرد و تغییرات آب و هوایی غیرقابل پیش بینی خود خطرناک هستند، همچنین مسافران با پرواز بر فراز رشته کوه تیان شان در آلماتی قزاقستان و کوه های آند در سانتیاگوی شیلی، بعضی از شدیدترین تلاطم های هوایی را در جهان تجربه می کنند.

در واقع دلایل مختلفی برای ایجاد آشفتگی های هوایی وجود دارد که مهم ترین آن ها شامل الگوهای باد جوی، عبور هواپیماهای دیگر و تلاطم مکانیکی است که اغلب هنگام رد شدن هواپیما از روی کوه اتفاق می افتد. وبگاه توربلی (Turbli) که تلاطم مسیرهای هوایی را پیش بینی می کند، هشت مورد از خطرناک ترین و متلاطم ترین مسیرهای پرواز جهان را بر اساس معیار (Eddy Dissipation Rates) ارزیابی کرده است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

 

شیان یانگ به چنگدو، چین

میانگین تلاطم: 16.25 EDR

مسیر پرواز شیان یانگ به چنگدو، به دلیل ویژگی های جغرافیایی متنوع و الگوهای آب وهوایی پویا در منطقه، همواره با تلاطم مواجه می شود. در این مسیر، هواپیما با عبور از کوه های چین لینگ و حوضه سیچوان، جریان های هوای مختل شده و شرایط آشفته را تجربه می کند، همچنین زمین ناهموار این کوهستان، الگوهای بادهای غیرقابل پیش بینی را ایجاد می کند و جغرافیای حوضه سیچوان با منطقه محصور و کم ارتفاع احاطه شده توسط کوه ها، به بی ثباتی جوی دامن می زند. تغییرات فصلی آب وهوایی، از جمله بادهای موسمی نیز تلاطم را تشدید می کند و در نتیجه، بادهای شدید و تغییرات ناگهانی آب وهوا را به همراه می آورد. خلبانانی که در طول این مسیر حرکت می کنند باید با چالش های منطقه مقابله کنند تا یک پرواز امن و راحت برای مسافرانی خود فراهم کنند.

ژاپن

 

مسیر اوزاکا به سندای، ژاپن

میانگین تلاطم: 16.307 EDR

مسیر پرواز از اوزاکا به سندای که بر فراز دریای ژاپن و جنگل های کوهستانی هونشو قرار دارد، به طور قابل توجهی متلاطم است. دریای ژاپن اغلب بادهای شدید و شرایط آب وهوایی متفاوت را تجربه می کند و موجب متلاطم شدن هوا می شود. علاوه بر این، زمین های کوهستانی هونشو، با مختل کردن جریان هوا، بی ثباتی را بیشتر می کند. طوفان های فصلی نیز که در این منطقه رایج است و بادهای قدرتمندی را به همراه دارد، تلاطم را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. این عوامل، همراه با تغییرات آب و هوایی، پرواز بین اوزاکا و سندای را در معرض آشفتگی قرار می دهد و شرایط چالش برانگیزی را برای خلبانان و مسافران ایجاد می کند.

 

چین

لانژو به شیان یانگ، چین

میانگین تلاطم: 16.337 EDR

مسیر پرواز لانژو به شیان یانگ، به دلیل تلاطم های خود هنگام عبور از فلات لس شناخته می شود. توپوگرافی منحصربه فرد این منطقه که با خاک فرسایش پذیر و دره های عمیق مشخص می شود، جریان هوا را مختل می کند و منجر به تلاطم قابل توجهی می شود. زمین ناهموار فلات، موجب می شود هوا به طور غیرقابل پیش بینی جریان پیدا کند و شرایط پروازی ناهموار شود، همچنین چین مرکزی اغلب با تغییرات آب وهوایی سریع، از جمله طوفان های ناگهانی و تغییر الگوی باد مواجه است که به ایجاد تلاطم بیشتر کمک می کند. این فاکتورها مسیر را برای سفرهای هوایی چالش برانگیز می کند و در نتیجه تجربه سفر ناخوشایند را برای مسافران به ارمغان می آورد.

 

سوئیس

میلان به ژنو، سوئیس

میانگین تلاطم: 16.398 EDR

سفر هوایی از میلان ایتالیا به ژنو سوئیس، که بر فراز رشته کوه های آلپ صورت می گیرد، بسیار خطرناک است. زمین های ناهموار و قله های بلند آلپ، موجب تلاطم قابل توجه ناشی از زمین می شود، زیرا کوه ها، جریان هوا را دچار اختلال می کند و الگوهای باد قوی و غیرقابل پیش بینی جریان می یابد. در واقع طوفان های مکرر و تغییرات سریع آب وهوا نیز به این تلاطم ها کمک می کند و تغییرات ناگهانی را در سرعت و جهت باد ایجاد می کند، بنابراین ترکیبی از توپوگرافی چالش برانگیز و الگوهای آب وهوایی پویا، باعث آشفتگی این مسیر هوایی می شود و سفر به دو شهر اروپایی زیبای جهان را با چالش مواجه می کند.

 

ژاپن 1

توکونام به سندای، ژاپن

میانگین تلاطم: 16.579 EDR

عوامل جغرافیایی و هواشناسی که در مسیر پرواز توکونام به سندای وجود دارد، باعث ایجاد تلاطم در پرواز می شود. این مسیر از دریای ژاپن عبور می کند و بادهای شدید و تغییرات سریع آب وهوا را به ویژه در فصول خاصی همچون زمستان و اوایل بهار که سیستم های کم فشار و توده های هوای سرد روی دریا با هم تعامل دارد، تجربه می کند. علاوه بر این، زمین های کوهستانی جزیره هونشو که سندای در آن قرار دارد، جریان هوا را پیچیده تر می کند و با عبور هوا از روی مناطق ناهموار، تلاطم هوایی را به همراه دارد. بنابراین با توجه به میزان آشفتگی منطقه و برای اطمینان از سفری ایمن برای مسافران، باید نظارت و تنظیمات دقیق توسط خدمه پرواز انجام شود.

ژاپن 2

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.