| کد خبر: 237315 |

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان خبر داد:

در اثر شدت زلزله، ۴ نقطه از محور بندرعباس به حاجی آباد و بالعکس به دلیل ریزش کوه، موجب انسداد اولیه شد که با هماهنگی پلیس راه استان، جهت حفظ جان و مال مردم اقدامات اولیه صورت گرفت و با تعیین مسیر جایگزین نسبت به بازگشایی اقدام شد.

تین نیوز

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان از اقدامات ایمنی این اداره کل در خصوص زمین لرزه اخیر خبر داد.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، یوسف عابدینی گفت: در اثر شدت زلزله، ۴ نقطه از محور بندرعباس به حاجی آباد و بالعکس به دلیل ریزش کوه، موجب انسداد اولیه شد که با هماهنگی پلیس راه استان، جهت حفظ جان و مال مردم اقدامات اولیه صورت گرفت و با تعیین مسیر جایگزین نسبت به بازگشایی اقدام شد.

خسارت‌های زلزله در راه‌های استان هرمزگان مورد ارزیابی قرار گرفت

بازدید معاون اول رئیس جمهور از مناطق زلزله زده بندرعباس

زلزله بندرعباس در جزیره قشم هم احساس شده است

زلزله بندرعباس را لرزان

وی با اعلام اینکه در کیلومتر ۴۰ باند برگشت محور خروجی تونل شهید میرزایی در مجاورت ایست بازرسی، کیلومتر ۴۵ باند رفت محور بعد از ایست بازرسی شهید میرزایی، کیلومتر ۱۰۵ باند رفت ورودی تونل راهدار فداکار شهسواری و کیلومتر ۱۰۵ باند برگشت ورودی تونل تنگ زاغ در اثر سقوط و ریزش سنگ و ریزش ترانشه ها و انسداد ورودی تونل ها با بیشترین مشکل مواجه بودیم ابراز داشت: با تلاش راهداران و همراهی پلیس، ورودی های تونل تنگ زاغ و راهدار فدارکار شهسواری پاکسازی و رفع انسداد شد.

عابدینی خاطرنشان کرد: در محل ترانشه بعد از ایست بازرسی شهید میرزایی نیز با دو طرفه نمودن باند رفت این مقطع به فاصله دو کیلومتر، نسبت به هدایت ترافیک عبوری و سبک نمودن ترافیک انباشته شده، قبل از تونل شهید میرزایی اقدام شد و در نهایت آخرین مقطع مسیر نیز بازگشایی و با پاکسازی کامل باند برگشت در محل ترانشه بعد از ایست بازرسی شهید میرزایی، عبور در این مقطع نیز به صورت دوطرفه برقرار و عملیات رفع انسداد کامل محور به پایان رسید.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در ادامه در خصوص نشست و رانش زمین در قسمت هایی از محور مواصلاتی بندرعباس-حاجی آباد گفت: در دو مقطع ذرتو (کیلومتر ۶۰ باند برگشت) و ترانشه قبل از ایست بازرسی شهید میرزایی (کیلومتر ۴۵ باند رفت) نیز نشستها و ناهمواری های بوجود آمد که با انتقال بیش از ۳۰۰ تن مصالح آسفالت گرم به محور، نسبت به تسطیح مسیر و ایمن سازی اقدام شد.

عابدینی اظهار داشت: در محل پل زیرگذر سیاهو، پل بزرگ ذرتو و پل های گیشان که دچار افتادگی پشت پلها و ایجاد اختلاف در سطح مسیر شده بود نیز با حدود ۲۰۰ تن آسفالت گرم تسطیح و رفع نقص در دستور کار قرار گرفت و با تلاش های راهداران و تیم های عملیاتی پایان یافت.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص میزان خسارت وارد شده به زیرساخت های جاده ای نیز ابراز کرد: سه اکیپ ارزیاب ابنیه فنی و نگهداری مسیر در محور مستقر و بصورت میدانی و عملیاتی نسبت به ارزیابی خسارات وارده به راه و ابنیه فنی اقدام نمودند و طبق برآورد های انجام شده توسط تیمهای ارزیاب راهداری، خسارت وارده به مسیرسه هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان در پایان با اشاره به اهمیت محور بندرعباس به سیرجان و وجود بنادر شهید رجایی و شهید باهنر در استان گفت: با توجه به تاثیر این محور در حمل و نقل کالاهای اساسی، نهاده های دامی و تامین مواد اولیه کارخانجات کشور، خوشبختانه در کمترین زمان ممکن انسدادهای ایجاد شده در طول مسیر رفع شد و در مقاطعی نیز که در حال بازگشایی و رفع انسداد قسمت هایی از مسیر بودیم نسبت به خروج به موقع ناوگان حمل و نقل اقدام شد که این امر باعث شد کمترین توقف را در بحث حمل و نقل کالاها به اقصی نقاط کشور داشته باشم.

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید