| کد خبر: 256420 |

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

افزایش دما از فردا در نوار جنوبی کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز چهارشنبه در نوار جنوبی کشور افزایش دما رخ می دهد، گفت: امروز هم شاهد بارش های پراکنده باران در بخش هایی از کشور خواهیم بود.

تین نیوز

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز چهارشنبه در نوار جنوبی کشور افزایش دما رخ می دهد، گفت: امروز هم شاهد بارش های پراکنده باران در بخش هایی از کشور خواهیم بود.

 به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز سه شنبه دوم خرداد پرداخت و گفت: امروز بارش ها به شکل رگبار پراکنده گاهی همراه با رعدو برق و وزش باد در بخش هایی از شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و بخش های شمالی خراسان رضوی پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: این شرایط امروز در بخش های جنوبی کشور از جمله استان های یزد، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان هم برقرار است.

به گفته رفیعی روز چهارشنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایدار خواهد بود و فردا بعد از ظهر در بخش هایی از شمال غرب کشور و دامنه های زاگرس مرکزی در استان های همدان، استان مرکزی، قم، اصفهان، یزد و شرق سمنان رگبار پراکنده رخ می دهد. 

وی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه در بخش هایی از شمال غرب کشور مجددا بارش خواهیم داشت و دامنه های زاگرس مرکزی در استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، تهران و دامنه های جنوبی استان های البرز و همینطور گیلان و غرب مازندران، ارتفاعات کرمان، یزد و اصفهان هم بارش های رگباری گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد در ساعات بعدازظهر خواهد بود.

کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: از لحاظ شرایط دمایی هم از روز چهارشنبه تا پایان هفته در نوار جنوبی کشور افزایش دما رخ خواهد داد و طی سه روز آینده در شمال شرق و شرق کشور به ویژه در منطقه زابل در برخی ساعات سرعت وزش باد افزایش خواهد یافت که سبب خیزش گردوخاک در این مناطق می شود. 

رفیعی با بیان اینکه امروز در تهران گاهی وزش باد شدید می شود، افزود: بیشینه دمای پایتخت برای امروز ۳۲ درجه پیش بینی می شود و کمینه دما هم امروز به ۲۲ درجه رسید.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

اخبار مرتبط

خواندنی ها
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
    0 رویداد‌های ۱۰ روز آینده