| کد خبر: 266264 |

بهره برداری از تقاطع غیرهمسطح در بزرگراه شهید همدانی

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از بهره برداری از پل و معابر ارتباطی شهرک شهید خرازی در هفته جاری خبر داد و گفت که با افتتاح این پروژه مسیر شهروندان ۸.۶ کیلومتر کاهش پیدا می کند.

تین نیوز

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از بهره برداری از پل و معابر ارتباطی شهرک شهید خرازی در هفته جاری خبر داد و گفت که با افتتاح این پروژه مسیر شهروندان ۸.۶ کیلومتر کاهش پیدا می کند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، هادی حق بین با اشاره به هشتاد و هشتمین رویداد امید و افتخار، اظهارکرد: در این هفته شاهد بهره برداری از تقاطع و معابر شهرک شهید خرازی خواهیم بود که این گشایش ترافیکی در روز شنبه نهم دی ماه در مراسمی با حضور مدیران ارشد شهری برگزار خواهد شد.‬

‫وی با تاکید بر اینکه پیوند محلات، تکمیل تقاطعات و کاهش گردش های ترافیکی که به واسطه گسست در برخی مناطق و محلات شهر تهران اتفاق افتاده است، از اهداف مدیریت شهری دوره ششم است، افزود: با توجه به طرح های توسعه ای و بزرگراهی در منطقه ۲۲، تا کنون سه تقاطع بزرگراه شهید همدانی با خیابان های شهید زینعلی(کاج)، خیابان شهید پوررضا (گل ها) و بلوار کوهک به بهره برداری رسیده است. پل ارتباطی شهرک شهید خرازی در این منطقه نیز در راستای تکمیل همین طرح های ترافیکی است.‬

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به پروژه تقاطع ارتباطی شهرک شهید خرازی (R۱۲)، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سرانه های مسکونی منطقه و به دنبال آن وجود هشت هزار خانوار در شهرک شهید خرازی و همچنین تسهیل و تسریع در رفت و آمد و کاهش گردش های اضافی، این تقاطع حدفاصل بلوار پژوهش تا خیابان اردستانی احداث شده و شامل دو دستگاه پل رفت و برگشت (شمالی- جنوبی) به طول ۶۱.۵ متر دارای دو خط عبوری، دو پیاده رو و یک خط اضطرار در هر مسیر است.‬

‫حق بین ادامه داد: احداث مجموع ۲۹۰ متر طول معبر در امتداد پل و اصلاحات هندسی معابر پیرامونی از سایر اقدامات صورت گرفته در قالب این پروژه است. با اجرای این تقاطع ۸.۶ کیلومتر مسافت های اضافی شهروندان کاهش خواهد یافت.‬

‫معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود به تقاطع غیرهمسطح R۱۱ در این منطقه، اشاره کرد و گفت: طرح زیرگذر R۱۱ نیز در این راستا شرق به شرق بزرگراه شهید همدانی را به یکدیگر متصل می کند و قرار است این پروژه عمرانی نیز طی ۴۵ روز آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.‬

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی شهر، مسعود نصرتی، شهردار منطقه ۲۲ نیز در این باره گفت: بهره برداری از تقاطع غیر همسطح R۱۲ در محور غربی بزرگراه شهید همدانی تردد آسوده هشت هزار خانوار را به وجود خواهد آورد.

وی ادامه داد: بزرگراه شهید همدانی چند سالی است که مورد بهره برداری قرار گرفته است؛ اما تقاطع و دسترسی های این مسیر بزرگراهی مورد بهره برداری قرار نگرفته بود که در این دوره مدیریت شهری تلاش برای احداث و بهربرداری دسترسی های این محور صورت گرفته است. در هشتاد و هشتمین رویداد امید و افتخار فردا ۹ دی ماه تقاطع غیر همسطح R۱۲ در محور بزرگراهی شهید همدانی با حضور مدیران شهری مورد بهره برداری خواهد رسید.

نصرتی با اشاره به اینکه ۱۸۰۰ متر مربع برای این پروژه رفع معارض شده است ادامه داد: اتصال ورودی بزرگراه شهید همدانی شرق به غرب به خیابان  شهید زینعلی(کاج)، احداث خروجی غرب به شرق بزرگراه همدانی به شهید زینعلی جنوبی، دسترسی شمال به جنوب خیابان  شهید زینعلی(کاج) به مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید همدانی، احداث تقاط غیر همسطح  خیابان شهید پوررضا (گل ها)، دسترسی  خیابان شهید پوررضا (گل ها) به محور غرب به شرق این بزرگراه، احداث زیرگذر بلوار کوهک، دسترسی محور شمال به جنوب بزرگراه آزادگان به بزرگراه شهید همدانی، دسترسی محور غرب به شرق بزرگراه شهید همدانی به بزرگراه آزادگان بخشی از پروژه های مورد بهره برداری در بزرگراه شهید همدانی است.

شهردار منطقه ۲۲ خاطرنشان کرد: راه اندازی پروژه R۱۲ (شمال میدان دانش تا معابر جنوبی شهرک خرازی) موجب فراهم شدن دسترسی شهروندان ساکن در شهرک شهید خرازی به عنوان یکی از غربی ترین محله شهر تهران در محدوده ناحیه سه منطقه ۲۲  با سکونت ۸ هزار خانوار به محلات جنوبی بزرگراه شهید همدانی و بالعکس خواهد شد. با اجرای این تقاطع غیر همسطح  ۸.۶ کیلومتر مسافت اضافی تردد خودرویی شهروندان کاهش خواهد یافت.

سید فرهاد خدابخشی سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه۲۲ نیز گفت: پروژه R۱۲ به شکل دو مسیر رفت و برگشت شمالی و جنوبی به روی بزرگراه شهید همدانی راه اندازی شده است و با توجه به اینکه تردد عابران پیاده نیز از این مسیر صورت می گیرد؛ مسیر عابرپیاده نیز در این محور فراهم شده است.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

نظرسنجی
آیا جلسات اخیر مدیرعامل راه آهن با مدیران شرکت‌های مالک لوکوموتیو و واگن و تأکید ایشان بر حمایت از بخش خصوصی، تا کنون در بهبود وضعیت این شرکت ها مؤثر بوده است؟