نتیجه جستجو

صفحه 1
تعداد خبر: 19188
  • از زمان سقوط هواپیمای بوئینگ 737 مکس خطوط هوایی اتیوپی، شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا 26.4 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

  • غیب‌شدن سهمیه بنزین موضوع داغ این روزهاست که طبق آنچه اعلام شد، تنها راه جلوگیری از آن انتخاب روش درست سوخت‌گیری است؛ در غیر این صورت شاهد کاهش یک تا سه لیتری سهمیه خواهید بود.

  • مسافران اتوبوس با تغییر قیمت سوخت 30 درصد بیشتر شدند. دولتی‌ها قول خرید 1500 اتوبوس را دادند ولی اکنون شورای شهری‌ها می‌گویند دولت اراده‌ای ندارد و امیدی به تحقق وعده 3 هزار میلیاردی برای خرید اتوبوس نیست.

  • با گذشت بیش از 10 روز از سانحه سقوط هواپیمای 752 شرکت هواپیمایی اوکراین که دقایقی پس از بلند شدن از باند فرودگاه امام‌خمینی تهران، به اشتباه از سوی پدافند هوایی ایران ساقط شد، بررسی‌ها هنوز درباره مختصات این حادثه و شرایطی که هواپیما در طول چند دقیقه پرواز خود داشته ادامه دارد و به نظر می‌رسد در حال حاضر اصلی‌ترین سوال، چگونگی بازخوانی اطلاعات دو جعبه سیاه این هواپیما خواهد بود.

  • از آنجا که پرداخت تسهیلات جدید به خودروسازان منوط به خروج آنها از ماده ۱۴۱ قانون تجارت شده، ایران‌خودرو و سایپا پروسه تجدید ارزیابی اموال و دارایی‌های خود را به‌عنوان تنها راه نجات از ورشکستگی، آغاز کرده‌اند.

  • روند استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی پایتخت در فاصله سال‌های ۹۵ تا ۹۷ به‌رغم رشد جمعیت و افزایش تقاضای سفر و جابه‌جایی در تهران، کاهشی بوده است. در سال ۹۵ (آخرین سال فعالیت رسمی دوره گذشته مدیریت شهری) میانگین سفرهای روزانه پایتخت‌نشینان ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار سفر بوده و این در حالی است که این آمار در سال ۹۷ به ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار سفر افزایش یافته و رشد ۳ درصدی داشته است.

  • نخستین روزهای هفته گذشته، خورشید در آسمان مکران گم شد و نیمه تاریک مکران، رخ خود را به مردمان این سرزمین نشان داد.

  • باوجود پذیرش پدافند سپاه پاسداران در اشتباه سهوی شلیک موشک کوتاه‌برد به پرواز 752 هواپیمای بوینگ 737 سری 800 اوکراین‌اینترنشنال، هنوز هم تلاش‌ها برای بررسی و شفافیت بیشتر این رخداد ادامه دارد. هرچند در این میان، اظهاراتی مانند احتمال حمله سایبری یا جمینگ و در نتیجه اشتباه تشخیص یک هواپیمای مسافربری به‌جای کروز و حمله به آن، مطرح می‌شود؛ احتمالی که گرچه موافقان آن بیشتر و بیشتر روی آن مانور می‌‌دهند، اما مخالفان نیز با بیان دلایل خود، این اظهارات را رد می‌کنند.

  • معاون وزیر راه و شهرسازی از خسارت‌های ۷۵۰ میلیارد تومانی به راه‌ها و ابنیه‌ها بر اثر سیل در مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: بازسازی و ترمیم راه‌ها تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

  • نظرسنجی از مدیران ۱۰۰ شرکت فعال ساختمانی درباره «آینده بازار مسکن» از خلأ چشم‌انداز روشن برای سرمایه‌گذاری در این حوزه حکایت می‌کند. در این نظرسنجی وضعیت ۱۰ شاخص کلیدی بخش مسکن و ساختمان مورد پرسش قرار گرفته است و عوامل سمت عرضه اوضاع همه شاخص‌ها از جمله «میل مالکان برای تخریب و مشارکت، هزینه ساخت،‌ قیمت تمام‌شده و همچنین نبض فروش ملک» را نامناسب و غیرقابل قبول اعلام کرده‌اند. با این حال روند بدترشدن اوضاع در برخی پارامتر‌ها همچون میزان فروش و سرعت ساخت، تاحدودی نسبت به میانه پاییز مهار شده است.