بازدید سایت : ۳۸۹۸۹

تصاویر هوش مصنوعی از کابین هواپیماها در سال ۲۰۵۰

دیلی میل با کمک کارشناسان حوزه صنعت، از یک مولد عکس مبتنی بر هوش مصنوعی خواست تا تصاویری را از کابین هواپیماها در سال ۲۰۵۰ نشان دهد و نتیجه این کار شگفت انگیز بود.

تصاویر هوش مصنوعی از کابین هواپیماها در سال ۲۰۵۰
تین نیوز

دیلی میل با کمک کارشناسان حوزه صنعت، از یک مولد عکس مبتنی بر هوش مصنوعی خواست تا تصاویری را از کابین هواپیماها در سال ۲۰۵۰ نشان دهد و نتیجه این کار شگفت انگیز بود.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایسنا، هوش مصنوعی می تواند بسیار راستگو باشد و مطابقت هایی را با دیدگاه های کلیشه ای نشان دهد. این نکته ای است که شرکت هواپیمایی ارزان قیمت ایرلندی «رایان ایر»(Ryanair) اخیرا متوجه شد.

یکی از کاربران ایکس از هوش مصنوعی خواست تا نشان دهد کابین رایان ایر که به دلیل قیمت های بسیار پایین و صندلی های ناراحت کننده شناخته شده است، در آینده دور چگونه می تواند باشد.

این فناوری، ردیف هایی از صندلی ها را نشان داد که روی هم چیده شده اند. حساب رسمی رایان ایر در ایکس، این عکس را همراه با طعنه ای که به آن زده شده بود، منتشر کرد. کاربر در توضیح این عکس نوشته است: از یک مولد تصویر هوش مصنوعی ویژه خواسته شد تا کابین آینده رایان ایر را تصور کند. هوش مصنوعی ناامید نشد.

62790101

دیلی میل با کمک کارشناسان حوزه صنعت، از مولد عکس «میدجرنی»(Midjourney) مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کرد تا نشان دهد که کابین های بزرگترین شرکت های هواپیمایی آمریکا تا سال ۲۰۵۰ چگونه خواهند بود.

اگرچه برخی از تصاویر بیش از اندازه کارتونی بودند اما آنها نشان می دهند که پرواز در آینده بسته به این که کدام خط هوایی را انتخاب کنید، ممکن است کمی دلپذیرتر باشد.

هوش مصنوعی میدجرنی، رقیب مدل یادگیری ماشینی «دال-ئی»(Dall-E) شرکت OpenAI به شمار می رود که اکنون در چت بات هوش مصنوعی ChatGPT آن ادغام شده است.

هوش مصنوعی میدجرنی را مانند ChatGPT می توان با پیام های متنی ساده تحت کنترل قرار داد و همه چیز را از عکس های واقعی گرفته تا نقاشی تولید کرد. این فناوری از طریق برنامه چت «Discord» کنترل می شود و با پرداخت ۱۰ دلار در ماه در دسترس مشترکین قرار می گیرد.

اسپیریت ایرلاینز

گفته می شود «اسپیریت ایرلاینز»(Spirit Airlines) در میان شرکت های هواپیمایی که ادعا شده برای چمدان ها و بسته بندی هزینه های اضافی می گیرند، شهرت بدی دارد. برخی گفته اند همه این ها فقط برای به دست آوردن چند دلار بیشتر است.

62790102

هوش مصنوعی میدجرنی، تصویری را از فضای داخلی یک کابین اسپیریت ایرلاینز در سال ۲۰۵۰ ایجاد کرد و نشان داد که این شرکت هواپیمایی، صندلی هایی را در امتداد دیوار و سقف قرار داده است تا تعداد مسافران هر پرواز را افزایش دهد.

ساوت وست ایرلاینز

«ساوت وست ایرلاینز»(Southwest Airlines) به مسافران امکان می دهد که بررسی دو چمدان را بدون هزینه بار انجام دهند و این امر آن را به یک خط هوایی مطلوب در میان مشتریان تبدیل کرده است.

از آنجا که بررسی رایگان چمدان مردم را به انتخاب کردن این خط هوایی ترغیب می کند، هوش مصنوعی پیش بینی کرده است که ساوت وست ایرلاینز می تواند در سال ۲۰۵۰ اتاقک هایی را به داخل هواپیما اضافه کند تا وسایل افراد را در خود جای دهند.

62790103

جت بلو

براساس پیش بینی هوش مصنوعی، پرواز با شرکت هواپیمایی «جت بلو»(JetBlue) می تواند تا سال ۲۰۵۰ یک تجربه علمی-تخیلی واقعی را ارائه دهد که با فراهم کردن یک صفحه نمایش بزرگ لمسی، موجبات سرگرمی مسافران را نیز فراهم کند.

این شرکت هواپیمایی در میان بسیاری از پروازهای دارای صندلی های راحت و نمایشگرهایی برای صندلی ها، مورد علاقه طرفداران تلقی می شود.

62790104

یونایتد ایرلاینز

مسافران «یونایتد ایرلاینز»(United Airlines) گفته اند که این شرکت هواپیمایی، بدترین صندلی ها را دارد.

هوش مصنوعی میدجرنی، کابین هواپیما را نشان می دهد که دارای اتاقک های ایستاده با پنجره های مشرف به داخل است. همچنین، مسافران می توانند هنگام پرواز کردن در آسمان، بیرون از اتاقک بایستند.

62790105

دلتا ایرلاینز

«دلتا ایرلاینز»(Delta Airlines) در گذشته به دلیل ارائه خدمات ضعیف مورد انتقاد قرار گرفته است . این انتقادها، موارد گوناگونی را از بی ادبی کارکنان گرفته تا نادیده گرفتن مسافران در بر می گیرند.

62790106

هوش مصنوعی میدجرنی براساس این گزارش که در تیتر خبرها قرار گرفته، نشان داده است که شاید دلتا ایرلاینز مجبور شود کارکنان انسان را با ربات هایی جایگزین کند که از راهرو عبور می کنند و به مسافران خدمات ارائه می دهند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.