بازدید سایت : ۳۲۹۸۸

معرفی سامانه نوبت دهی مراکز تعویض پلاک

نوبت دهی تعویض پلاک ، در حال حاضر به صورت اینترنتی و از طریق سامانه نوبت دهی تعویض پلاک به نشانی nobatdehi.epolice.ir صورت می گیرد.

معرفی سامانه نوبت دهی مراکز تعویض پلاک
تین نیوز

سامانه نوبت دهی تعویض پلاک  خدمتی است که پلیس راهنمایی و رانندگی کشور به منظور کاهش مراجعات حضوری و اتلاف وقت هموطنان عزیز جهت دریافت نوبت ایجاد کرده است. توجه کنید که نوبت دهی تعویض پلاک شهرهای مختلف از جمله تهران، شیراز، کرمانشاه، اصفهان و ... تنها در یک سامانه ی جامع انجام می شود و تفاوتی با یکدیگر ندارند. 

به گزارش تین نیوز، تعویض پلاک خودرو قبل از شیوع ویروس کرونا بصورت حضوری بود و افرادی که قصد تعویض پلاک های خودروهای خود را داشتند باید به صورت حضوری به مراکز مربوط به تعویض پلاک مراجعه می کردند و چندین ساعت را برای تعویض پلاک ماشین خود سپری می کردند.

بعد از شیوع ویروس کرونا، برای کاهش مراجعات حضوری و کاهش ازدحامات در مراکز تعویض پلاک، روشی برای  نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک  در نظر گرفته شد. راه اندازی  سایت نوبت دهی تعویض پلاک  باعث شد که افراد زمان کمتری را در مراکز تعویض پلاک معطل بمانند. 

نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک  روشی جدید است که شاید بعضی از افراد هنوز از آن اطلاع نداشته باشند. به همین خاطر قصد داریم روش  تعویض پلاک اینترنتی  را به شما توضیح دهیم و سامانه نوبت دهی تعویض پلاک را معرفی کنیم.

نوبت دهی تعویض پلاک، در حال حاضر به صورت اینترنتی و از طریق  سامانه نوبت دهی تعویض پلاک  به نشانی nobatdehi.epolice.ir صورت می گیرد. 

نحوه تعویض پلاک اینترنتی  با استفاده از این سامانه بسیار ساده است که در ادامه به طور کامل توضیح داده خواهد شد. 

ثبت نام سامانه نوبت دهی تعویض پلاک

برای استفاده از  سامانه نوبت دهی تعویض پلاک nobatdehi.epolice.ir  افراد باید ابتدا در این سامانه ثبت نام کنند. ثبت نام در  سایت نوبت دهی تعویض پلاک  به سادگی انجام می شود و تنها نیاز است که شما اطلاعات فردی خود را وارد کنید. برای ثبت نام در سامانه می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا سایت  نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک  به آدرس nobatdehi.epolice.ir را در فیلد جستجوی گوگل مرورگرهای لپ تاپ یا گوشی خود تایپ کنید و سپس آن را جستجو کنید. می توانید سایت «  نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک  » را نیز جستجو کنید.
 2.  پس از جستجو کردن سایت  نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک  ، شما وارد سایت اصلی نوبت دهی خواهید شد. در سایت اصلی گزینه های مختلفی وجود دارد. برای ثبت نام در این سامانه کافیست بر روی گزینه «ثبت نام کاربران» کلیک کنید.

  مراحل ثبت نام در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک

 3. در مرحله بعد، شما باید شماره همراه خود را وارد کنید و سپس، کد تصویر روبرو را وارد نمایید و در نهایت بر روی گزینه «عضویت» کلیک کنید.

  مراحل ثبت نام در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک.jpg 2

 4. در مرحله بعد یک کد ۵ رقمی به شماره تلفن همراه شما ارسال می شود که کافیست آن را در قسمت مربوطه وارد نمایید در نهایت روی گزینه «ارسال» کلیک کنید.

  مراحل ثبت نام در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک.jpg3

 5. در مرحله بعد نیاز است که شما تمامی اطلاعات شناسنامه ای خود را وارد کنید. پس از وارد کردن اطلاعات و انتخاب رمز عبور، می توانید بر روی گزینه «تکمیل عضویت» کلیک کنید تا عضویت شما تکمیل شود.

  مراحل ثبت نام در سامانه نوبت دهی تعویض پلاک.jpg 4

نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک

در بالا توضیح داده شد که چگونه می توان در سامانه  نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی  ثبت نام کرد. قبل از اینکه در رابطه با نحوه  نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک  توضیح دهیم، باید بدانید که ثبت نام شما در این سامانه اجباری است و اگر می خواهید به صورت اینترنتی یک نوبت دریافت کنید، حتما باید ابتدا در سامانه  نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی  ثبت نام کنید.
بعد از ثبت نام شما در این سامانه، نیاز است که مراحلی را برای دریافت نوبت انجام دهید. برای اخذ نوبت اینترنتی می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. ابتدا به سایت  نوبت دهی تعویض پلاک اینترنتی  وارد شوید. برای ورود به این سایت می توانید آدرس nobatdehi.epolice.ir در گوگل وارد نمایید.
 2. در مرحله بعد شما باید به حساب کاربری خود در این سامانه وارد شوید. اگر تا به الان در سامانه  تعویض پلاک اینترنتی  ثبت نام نکرده اید، می توانید از طریق کلیک کردن بر روی گزینه عضویت، در سامانه ثبت نام کنید. برای ورود به سامانه  تعویض پلاک اینترنتی بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک

 3. در مرحله بعد کافیست شما شماره همراهی که در هنگام ثبت نام و رمز خود را وارد نمایید و پس از تایپ کردن کد امنیتی که در تصویر نشان داده شده است، بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

   نکته: اگر قبلا در این سامانه ثبت نام کرده اید، ولی اطلاعات ورودی خود را فراموش کرده اید، می توانید با کلیک کردن بر روی گزینه «اطلاعات ورود را فراموش کرده اید؟» اطلاعات ورود خود را بازیابی کنید.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 1

 4. بعد از وارد کردن شماره تلفن همراه و رمز خود، شما وارد حساب کاربری خودتان می شوید و سایتی مانند تصویر زیر برای شما باز خواهد شد.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 2

 5. بعد از اینکه به حساب کاربری خود وارد شدید، باید بر روی گزینه صفحه نخست کلیک کنید تا وارد قسمت  نوبت دهی تعویض پلاک  شوید.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 4

 6. در مرحله بعدی شما باید با وارد کردن یک سری اطلاعات درباره محل سکونت و نوع خدمتی که قصد دریافت آن را دارید، نزدیک ترین مراکز نوبت دهی را جستجو نمایید.
 7. در قسمت اول شما باید نام استان خود را وارد کنید.
 8. در مرحله بعد نیز باید نام شهری که قصد دارید در آن جا تعویض پلاک انجام دهید را انتخاب کنید.
 9. سپس، نوع خدمتی که قصد دریافت آن را دارید را انتخاب کنید. به طور مثال اگر قصد دریافت پلاک المثنی را دارید، بر روی همان گزینه کلیک کنید.
 10. در مرحله آخر باید نوع وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه جستجو کلیک کنید.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 1.jpg 5

 11. از وارد کردن اطلاعات لازم مانند نام استان و نوع خدمت و وسیله نقلیه، مراکز تعویض پلاک در شهر محل سکونت شما نشان داده می شود. برای دریافت  نوبت اینترنتی تعویض پلاک  باید بر روی یکی از گزینه های دریافت نوبت کلیک کنید. سعی کنید نوبت را از آن مرکزی دریافت کنید که دسترسی شما به آن راحت تر باشد.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 7

 12. در مرحله بعد از شما درخواست می شود که مجددا نوع درخواست خود را انتخاب کنید. برای انتخاب می توانید بر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید تا تیک مربوط به آن فعال شود.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 8

 13. پس از انتخاب نوع خدمت مورد نظر، باید تاریخی که برای حضور شما مناسب است را انتخاب نمایید. تاریخ هایی که نوبت در آن ها قابل دریافت می باشد، سبز رنگ هستند. می توانید بر روی یکی از تاریخ ها کلیک کنید.

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 9

 14. پس از انتخاب تاریخ، شما باید ساعت مورد نظر خود را وارد کنید. بعضی از ساعت ها با رنگ قرمز و بعضی دیگر با رنگ سفید نمایش داده می شوند. ساعت هایی که به رنگ قرمز هستند به این معنی است که در این ساعت قبلا نوبت رزرو شده است. بنابراین، شما می توانید بر روی یکی از گزینه های سفید کلیک کنید.

 15. بعد از اینکه ساعت تعویض پلاک را انتخاب کردید، سایت شما را به قسمتی هدایت می کند که شما باید در آن قسمت شماره پلاک خودرو و نوع وسیله نقلیه خود را انتخاب کنید.
   

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک99

 16. پس از انتخاب نوع وسیله نقلیه و وارد کردن شماره پلاک خودرو، باید به پایین سایت بروید و تیک گزینه شرایط و مدارک لازم جهت نقل و انتقال را مطالعه کرده ام، را بزنید و در نهایت بر روی گزینه ثبت نوبت کلیک کنید.
   

  نحوه نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک 10

 

نکات مربوط به تعویض پلاک اینترنتی

 •  سامانه  نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک  انواع خودرو به آدرس nobatdehi.epolice.ir مخصوص تمام شهرها و استان های کشور ایران می باشد. بنابراین، برای هیچ  یک از استان ها یا شهرهای کشور ایران سایت خاص دیگری وجود ندارد و همه افراد در همه نقاط کشور باید برای دریافت نوبت اینترنتی تعویض پلاک به این سایت مراجعه کنند.
 •  پس از اخذ نوبت اینترنتی تعویض پلاک سعی کنید حتما در زمان مشخص شده به مراکز مربوطه مراجعه کنید تا مراحل تعویض پلاک شما به درستی انجام شود.
 •  حتما در هنگام حضور به مراکز مربوط به تعویض پلاک مدارک معتبر مربوطه را به همراه خود ببرید.
آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

 • مهدی مدیری

  خوب است