| کد خبر: 178176 |

پلیس‌ها در همه جای دنیا افراد مورد اعتماد مردم هستند. مردم در صورت بروز هر مشکلی اولین چیزی که به ذهنشان خطور می‌کند تماس با پلیس است.

تین نیوز

افسران پلیس از خدمتگزاران جامعه و حافظ جان و مال مردم هستند. در واقع پلیس، قوانین را اجرا می‌کند. مظنونین را دستگیر و بازجویی کرده و صحنه‌های جرم و صحنه تصادف را با جزئیات کامل گزارش داده تا مقصر اصلی مشخص شود و در دادگاه شهادت می‌دهد. همچنین مأموران پلیس به تماس‌های اضطراری مردم پاسخ می‌دهند و حامی مردم هستند.

پلیس‌ها در همه جای دنیا افراد مورد اعتماد مردم هستند. مردم در صورت بروز هر مشکلی اولین چیزی که به ذهنشان خطور می‌کند تماس با پلیس است. اما کشورهای مختلف شرایط متفاوتی برای استخدام فردی به عنوان پلیس دارند. در این گزارش ایسنا شرایط لازم برای استخدام شدن در اداره پلیس برخی کشورها آمده است:

نیوزلند

افراد، صرف‌نظر از جنسیت، قومیت، فرهنگ و یا اعتقادات متقاضیان باید نسبت به زبان و فرهنگ‌های مختلف نیوزلند آگاه باشند و ویژگی‌هایی مثل مهارت‌های ارتباطی، همدلی با دیگران، وفاداری بی‌قید و شرط، تعهد و حس شوخ طبعی که مهم‌ترین مورد است را داشته باشند.

محدودیت قد در استخدام وجود ندارد، ولی فرد متقاضی باید حداقل ۱۷ سال سن داشته باشد، شهروند نیوزلند یا استرالیا باشد و یا اقامت دائم نیوزلند را داشته باشد. همچنین متقاضی باید وضعیت جسمی مناسب و گواهینامه رانندگی در نیوزلند را داشته باشد. سابقه جرم هم نداشته باشد.

کانادا

پلیس ادمونتون ( شهری در کانادا) از طریق آنلاین و اداره ایالتی متقاضی می‌پذیرد و بعد از ارسال مدارک توسط متقاضی، تقاضانامه بررسی و پس از تأیید مراحل، واحد استخدام با متقاضی تماس می‌گیرد.

مراحل استخدام پلیس، شامل بررسی مواردی مانند آمادگی جسمانی، مصاحبه رفتاری، مصاحبه شخصی و ارزیابی‌های روانشناختی و آزمایش‌های پزشکی است.

مصاحبه رفتاری (BDI) به این معناست که رفتار گذشته، بهترین پیش‌بینی کننده رفتار آینده فرد است.

متقاضیان باید به طور واضح یک تجربه خاص، از جمله نحوه برخورد با یک وضعیت را داشته باشند و نتیجه نهایی را توصیف کنند. در مصاحبه شخصی هم فرد باید در آزمون دروغ‌سنجی شرکت کند تا اگر در پرسشنامه و یا جواب سوالات دروغی گفته باشد فاش شود.

بریتانیا

بریتانیا براساس جغرافیای خود در مناطقی مانند انگلستان، ولز، اسکاتلند و  .... پلیس استخدام می‌کند.

علاوه بر این موارد، نیروی پلیس ویژه هم وجود دارد که شامل پلیس حمل‌ونقل بریتانیا و شبکه راه‌آهن، ، پلیس وزارت دفاع و پلیس هوایی ملی است. داشتن سن ۱۸ سال و یا بیشتر و شهروندی بریتانیا، شهروندی اتحادیه اروپا یا مهاجر خارجی بودن با اجازه اقامت بدون محدودیت در انگلستان و زندگی کردن طی سه سال گذشته در انگلستان از جمله شرایط عمومی برای استخدام است. بعضی از نیروها از جمله پلیس متروپولیتن، باید گواهینامه‌های علمی پلیس (CKP) را قبل از پیوستن به نیروی پلیس دریافت کرده باشند. بعد از تأیید، افراد تحت دوره آزمایشی دو ساله پلیس (IPLDP)  قرار گرفته و موفق به اخذ دیپلم پلیس می‌شوند.

هند

از مهم‌ترین معیارها،  تناسب فیزیکی متقاضی است. همچنین حداقل قد مورد نیاز برای افسران مرد، ۱۶۵سانتی‌متر و برای زنان ۱۵۰سانتی‌متر است. نداشتن لکنت زبان هم از جمله شرایط استخدام است. هنگامی که درخواست متقاضی تأیید شد، او دوره‌های آموزش مبارزه بدون سلاح، اسب سواری، مهار آتش‌سوزی و موارد دیگری را فرا می‌گیرد. البته برای ورود به مراحل بالاتر شغلی گزینش‌های زیادی پیش رو خواهد داشت.

استرالیا

دو شاخه اصلی نیروی پلیس در استرالیا وجود دارد؛  پلیس ایالت ( قلمرو)  و پلیس فدرال استرالیا. پلیس ایالتی، مسئول حفاظت و ایمنی جامعه است و قوانین محلی را اجرا و از بروز جرایم جلوگیری می‌کند. در موارد اضطراری هم برای اجرای قوانین مربوط به ترافیک و جاده‌ها کمک و جنایات و گزارش‌های افراد گمشده را بررسی می‌کند. از سوی دیگر، پلیس فدرال استرالیا مسئول امنیت ملی استرالیا است.

آنها به حفظ و اجرای قوانین مشترک المنافع در داخل و خارج از کشور متعهد هستند که شامل مبارزه با تروریسم، امنیت در فرودگاه‌های بزرگ و حفاظت از چهره‌های سیاسی مانند نخست وزیر استرالیا و مقامات خارجی است. پلیس فدرال استرالیا همچنین بسیاری از عملیات بین‌المللی و مرزی، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و قاچاق انسان را انجام می‌دهد.

برای استخدام شدن در پلیس استرالیا، تنها آموزش قانون، حقوق و عدالت کافی نیست، بلکه فرد باید در دیگر رشته‌ها از جمله هنر، ریاضیات، فناوری اطلاعات و علوم اجتماعی هم مهارت داشته باشد.

پلیس اینترپل

ثبت‌نام در  INTERPOL فقط از طریق وب سایت اینترپل امکان‌پذیر است و درخواست‌ها بدون در نظر گرفتن نژاد، مذهب یا جنسیت بررسی می‌شوند. برای استخدام فرد متقاضی در سمت‌های منتخب، دبیرخانه کل اینترپل به هیچ وجه در استخدام کارمندان برای دفاتر مرکزی ملی دخالت نمی‌کند و مسئولیت آن به طور مستقیم تحت نظارت ادارات ملی کشورهای عضو است. اتباع یکی از کشورهای عضو سازمان بودن و داشتن ۱۸ سال سن و یا بیشتر از جمله شرایط عمومی متقاضیان است. همچنین تسلط به زبان انگلیسی و تا حدودی زبان فرانسه ضروری است، البته زبان‌های دیگر مانند اسپانیایی یا عربی هم اغلب مفید است (تسلط به زبان‌های ذکر شده برای تنظیم گزارش و نامه‌ها ضروری است.)

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین