بازدید سایت : ۲۶۱۲۰

راه‌ اندازی اتوبوس‌ های بدون آلایندگی در سراسر بریتانیا

دولت بریتانیا ۱۴۳ میلیون پوند برای راه اندازی اتوبوس های بدون آلایندگی در سراسر کشور و بهبود زیرساخت های حمل ونقل محلی در راستای مقابله با تغییرات آب وهوایی سرمایه گذاری کرده است.

راه‌ اندازی اتوبوس‌ های بدون آلایندگی در سراسر بریتانیا
تین نیوز

دولت بریتانیا ۱۴۳ میلیون پوند برای راه اندازی اتوبوس های بدون آلایندگی در سراسر کشور و بهبود زیرساخت های حمل ونقل محلی در راستای مقابله با تغییرات آب وهوایی سرمایه گذاری کرده است.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایمنا، وزیر حمل ونقل بریتانیا از سرمایه گذاری ۱۴۳ میلیون پوندی برای معرفی نزدیک به هزار اتوبوس جدید بدون آلایندگی در سراسر انگلستان، بهبود زیرساخت های حمل ونقل محلی و مقابله با تغییرات آب وهوایی خبر داد. وی بر تعهد بریتانیا نسبت به کربن زدایی ناوگان اتوبوس رانی و اولویت بندی مناطق روستایی در دستور کار حمل ونقل کشور تأکید و اعلام کرد که در مجموع ۲۵ شورا برای ارتقای ناوگان اتوبوس رانی خود، با تمرکز بر تمیزتر، قابل  اعتمادتر و راحت تر کردن سفرهای محلی، بودجه دریافت خواهند کرد.

این ابتکار دومین دور از برنامه منطقه ای اتوبوس بدون آلایندگی (ZEBRA) محسوب می شود که پس از موفقیت مرحله نخست شامل جذب قابل توجه اتوبوس های برقی در مناطق مختلف راه اندازی شده و پیش از این اثربخشی خود را در تسریع گذار به حمل ونقل پاک نشان داده است.

آمار نشان می دهد بریتانیا بیشترین تعداد اتوبوس برقی را در سال ۲۰۲۳ در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی ثبت کرده است. این امر قرار است با تزریق بودجه به برنامه یادشده ادامه پیدا کند. پس از اجرای آن نیز جوامع سراسر انگلستان از این سرمایه گذاری بهره مند خواهند شد و بسیاری از مناطق روستایی اتوبوس های بدون آلایندگی را برای نخستین بار تجربه می کنند. این اقدام با استراتژی دولت برای بهبود زیرساخت های حمل ونقل محلی و در عین حال رسیدگی به دغدغه های زیست محیطی هم سو است.

راه‌اندازی اتوبوس‌های بدون آلایندگی در سراسر بریتانیا

تأثیرات مثبت اتوبوس های بدون آلایندگی

اهمیت این سرمایه گذاری فراتر از ملاحظات زیست محیطی است و انتظار می رود با حمایت از مشاغل ماهر در بخش تولید، رشد اقتصادی را تحریک کند. علاوه بر این، تعهد دولت به جوامع روستایی در اولویت بندی بودجه برای این مناطق مشهود است و گستردگی مزایای بهبود خدمات اتوبوس رانی را تضمین می کند.

مدیر سیاست و روابط خارجی در کنفدراسیون حمل ونقل مسافر بریتانیا با استقبال از این حمایت دولتی برای کمک به تسریع سرمایه گذاری های عمومی و خصوصی حیاتی در وسایل نقلیه جدید بدون آلایندگی و زیرساخت های شارژ، گذار به ناوگان اتوبوس بدون آلایندگی را فرصتی بزرگ برای بریتانیا معرفی کرد که در ایجاد یک شبکه اتوبوس مدرن بدون آلایندگی به عنوان یکی از پایدارترین اشکال حمل ونقل برای تعداد رو به رشدی از مسافران به این کشور کمک می کند.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.