خطر تخریب یک پل در استان یزد

یکی از شهروندان یزدی نیز از شسته شدن خاک های زیر پایه های یک پل در این استان خبر داده و از مسئولان درخواست کرده است به این موضوع قبل از وقوع حادثه رسیدگی کنند.

تین نیوز

در چند روز گذشته فیلمی در شبکه های اجتماعی منتشر شده که در آن راوی از احتمال تخریب یک پل در اثر وقوع سیل خبر داده است.

به گزارش تین نیوز، اگرچه زمان فیلم اعلام نشده اما مکان آن مربوط به استان یزد است و یکی از شهروندان یزدی نیز از شسته شدن خاک های زیر پایه های یک پل در اثر وقوع سیلاب در این استان خبر داده و از مسئولان درخواست کرده است به این موضوع قبل از وقوع حادثه رسیدگی کنند.

بیشتر بخوانید:

رضا قره خانی رئیس کارگاه شبکه آبیاری و زهکشی سذ سیونذ - شرکت عمرانی و صنعتی پارس در مقاله ای در مورد دلایل بروز سیلاب نوشته است: گرما یک اثر مستقیم از گرم شدن کره زمین تغییر در بارش می باشد. ظرفیت نگهداری آب حدود 7 درصد به ازای یک درجه گرم شدن افزایش می یابد که منجر به افزایش بخار آب در اتمسفر می گردد و در نتیجه بیشترین تأثیر را روی بارش خواهد گذاشت. طوفانها، بارانهای حاره ای، طوفانهای برفی، هری کن ها با افزایش رطوبت موجود تغذیه شده و باران های شدیدی را ایجاد می کنند، حتی در مناطقی که کل بارندگی سالانه در حال کاهش است. بنابراین خطر ریسک سیلاب را افزایش می دهند. الگوی بارندگی نیز در اینگونه مواقع تغییر می کند طوریکه مناطقی که خشک هستند خشک تر می شوند (خصوصاً در سرتاسر مناطق حاره ای) و مناطق مرطوب، مرطوب تر می شوند (مخصوصاً در ارتفاعات متوسط و بالاتر). همچنین بخاطر اینکه اکثر بارش ها بجای برف بصورت بارش انجام می شود و برفها زودتر ذوب می گردند، رواناب افزایش یافته و خطر سیلاب در اوایل بهار افزایش می یابد.

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
ارسال نظر
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.
  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.
  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.