نتیجه جستجو

صفحه 1
تعداد خبر: 1301
 • راه آهن ایران بعد از 72 سال طبق آمار UIC 2009بر اساس شاخص واحد حمل( بار و مسافر) رتبه 20 ام را در کشورهای جهان دارد طی 13 سال رتبه مترو ایران از 120 به 20 رسیده و تا پایان برنامه پنجم پیش بینی می گردد که به رتبه پنجم جهان برسیم.

 • ترانزیت به معنای عبور کالا از مرز جغرافیایی یک کشور است. ترانزیت برای تعدادی از کشورهای جهان که از موقعیت جغرافیایی مناسبی برخوردار هستند ، یکی از منابع اصلی و با ثبات درآمدی است.

 • اجرای اصل یکصد و بیست و سوم (123) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه تعرفه‌ای حمل و نقل بار با راه‌آهن اروپا ـ آسیا که با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم گردیده بود با تصویب در جلسه علنی روز چهار‌‌شنبه مورخ 6/7/1390 و تأیید شورای محترم نگهبان به پیوست ابلاغ می‌گردد.

 • سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارتخانه­ های راه و شهرسازی و کشور و به استناد بند (پ) ماده (۵۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب۱۳۹۵ـ اساسنامه شرکت حمل و نقل ریلی مسافری حومه ­ای را به شرح زیر تصویب کرد.

 • چراصنعت حمل‌ونقل ریلی در بازار سرمایه به‌عنوان صنعتی جذاب شناخته نمی‌شود؟ برای پاسخ به این سؤال مهم باید در ابتدا کلیات این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. صنعت حمل‌ونقل ریلی به‌صورت عمده، دارای دو بخش مهم است، یک بخش (قطارهای) مسافری و بخش دیگر، (قطارهای) باری است.

 • سفر هوایی به کانادا:

  سفر هوایی از ایران به کانادا حدود ۱۸ ساعت طول خواهد کشید. این مدت زمان طولانی سفر می تواند بسیار خسته کننده، ناخوشایند و کسل کننده باشد.

 • حالا دیگر کار از تعرفه و تعرفه‌گذاری آمریکا و چین بر سر واردات کالاهای یکدیگر گذشته است و موضوع در سطحی فراتر بر سر آب‌های آزاد بین رفت و برگشت است. حالا دیگر، کمتر کارشناس عرصه بین‌المللی می‌تواند چشم خود را بر این تحلیل ببندد که آن کشوری قدرت بیشتری در عرصه اقتصادی در دنیا خواهد داشت که بتواند سیطره خود را بر آب‌های قابل تردد گسترش دهد و به نوعی با حمل‌و‌نقل دریایی، اقتصاد جهان را درنوردد.

 • پاندمی کرونا به تغییرات اجتماعی، اقتصادی و محیط‌زیستی بسیار زیادی منجر شد. یکی از بخش‌هایی که به شدت تحت تاثیر پاندمی قرار گرفت (در همه جای دنیا) صنعت حمل‌ونقل بود. یک نکته قابل توجه در مورد صنعت حمل‌ونقل در طی همه‌گیری کرونا، اشتغال در این صنعت است.

 • از زمان ظهور پروازهای تجاری در دهه ۱۹۵۰، حمل‌ونقل به‌طور اساسی تغییر نکرده است. ماشین‌ها، کشتی‌ها، قطارها، هواپیماها و حتی دوچرخه‌ها، ممکن است در طول سال‌ها عملکردشان بهبود یافته باشد، اما اساساً از زمان اختراع خود به همان شکل باقی مانده‌اند. اما در دهه آینده شاهد افزایش چشمگیر سرعت تغییرات خواهیم بود.

 • صنعت حمل‌و‌نقل یا بخش حمل‌و‌نقل یکی از مهم‌ترین بخش‌های جهان است و برای پیشرفت و بهبود جهان کاملاً حیاتی بوده و صنایع مختلفی را در درون خود شامل می‌شود. به هر حال، این یک صنعت فراگیر است که شامل راه‌آهن، خطوط هوایی، کشتیرانی و حتی پست می‌شود. در جهانی که کاملاً بین‌المللی شده است، حمل‌و‌نقل مهم‌ترین بخش است که بدون آن حمل‌و‌نقل کالا و مسافر غیرممکن خواهد بود و تجارت جهانی آنطور که ما می‌شناسیم وجود نخواهد داشت.