محسن پورسیدآقایی

پورسید آقایی مدرک کارشناسی و ارشد خود در رشته مهندسي صنايع از دانشگاه صنعتي شريف در سال‌های 1366 و 1369 دریافت کرد، وی در سال 1378 توانست مدرک دکترا مهندسی صنایع از دانشگاه تربیت مدرس اخذ کند.

 

شغل:

 معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران

 

سوابق کاری:

پورسیدآقایی فعاليت در نهادهاي جهاد سازندگی، نهضت سواد آموزی و امور تربيتی آموزش و پرورش جاده ساوه و اسلامشهر از 1358 تا 1363 در کارنامه خود دارد. وی در ادامه از سال 63 تا سال 68 در جهاد دانشگاهی شریف و از سال  68 تا 70 به عنوان مشاور مدير عامل راه آهن مشغول بود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن در سال‌های 70 تا 77 مسووليت‌هاي اجرايي؛ مدير كل نيروي كشش، معاون ناوگان راه‌آهن، عضو هيات مديره راه‌آهن، ریيس هيات مديره و مديرعامل شركت قطارهای مسافری رجاء و عضوهيات مديره شركت راه‌آهن از 1377 تا 1386 و مديرعامل بخش حمل و نقل ريلی شركت مپنا از 1386 تاکنون در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران را برعهده گرفت.

 

توضیحات :

محسن پورسیدآقایی به‌عنوان معاون جدید حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران منصوب شده است. او 56 ساله، متولد مشهد و دانش‌آموخته مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی شریف است. در سال‌های ابتدایی دهه 60 وی در جهاد سازندگی، نهضت سوادآموزی و آموزش‌وپرورش مشغول به کار بوده است. تا این‌که از اوایل دهه 70 به مجموعه وزارت راه و ترابری و تشکیلات راه‌آهن وارد شده است. وی مدیرعامل شرکت راه‌آهن در سال‌های 70 تا 77 ، مدیر کل نیروی‌کشش، معاون ناوگان راه‌آهن، عضو هیئت‌مدیره راه‌آهن، رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجاء و عضو هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن از 1377 تا 1386 و مدیرعامل بخش حمل‌و‌نقل ریلی شرکت مپنا را برعهده گرفته است.

وی دارای سوابق علمی همچون استاد دانشگاه علم و صنعت از 1378 تا 1386، عضو هیئت‌مدیره انجمن صنایع ریلی ایران از ابتدای تشکیل تاکنون، عضو هیات مدیره انجمن مهندسی حمل و نقل ریلی ایران(دوره اول و دوم و سوم) و عضو هیئت تحریریه مجله علمی – پژوهشی «پژوهشنامه حمل‌و‌نقل» از زمان تشکیل تاکنون است.

پورسیدآقایی در سال 1383 از رئیس‌جمهور نشان لیاقت دریافت کرده و یکی از پرسابقه‌ترین مدیران راه‌آهن محسوب می‌شود. او پنجم آذرماه سال گذشته از ریاست شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران استعفا داد و حالا به مدیریت اجرایی در کلان‌شهر تهران بازگشته است.

 

 

 

آخرین مطالب از این نویسنده
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل و نقل روزنامه تین
آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
آرشیو
آرشیو
آرشیو