| کد خبر: 221197 |

رپرتاژ آگهی

تین نیوز

امکان ندارد اهل کتاب و کتاب‌خوانی باشید اما حتی برای یک بار دل‌تان جهت کنجکاوی در باب زندگی اجداد بزرگوارتان یا حتی زمان‌های قبل‌تر پَر نکشیده باشد! در‌حقیقت، عطش شنیدن و خواندن ماجراهای تاریخی و تجربه‌های پیشینیان، در همه کرم کتاب‌ها وجود دارد؛ فقط کافی است با معرفی یک کتاب تاریخی درست و درمان به این عطش پر و بال بدهید. مطالعه بهترین کتاب‌های تاریخ جهان بدون کوچک‌ترین هزینه مادی، شما را با فرهنگ و هیجان زندگیِ ملت‌های دیگر آشنا می‌کند و سفری کاملا رایگان به کتاب‌خوان‌ها هدیه می‌دهد. خوشبختانه برای این سفر از خطر کرونا خبری نیست، کوله‌بار سنگینی نمی‌طلبد و حتی نیاز به بلیط ندارد. بهترین کتاب را انتخاب کنید و با صرف زمان و انرژی باارزش‌تان، در کثری از ثانیه به گوشه دیگری از جهان پرتاب شوید.

 

مطالعه کتاب‌های تاریخی؛ چرا و چگونه؟!

اگر برای خواندن و خرید کتاب تاریخ دنبال بهانه می‌گردید، به‌طور‌قطع بهانه‌های محکم و قانع‌کننده‌ای به دست می‌آورید. راستش را بخواهید مطالعه تاریخ به نوعی تعهد است. مثل این می‌ماند که خودت را از مسئولیتی که به دوش تو است بی‌دلیل رها کنی. تاریخ، لذت نوشیدن جرئه‌ای از سرچشمه تجربه‌های گذشتگان است که در تصمیم‌گیری‌های امروز و آینده می‌تواند کولاک به پا کند! تاثیر‌گذار است و باید شنیده شود. اما برای شروع مطالعه کتاب‌های تاریخی ضروری است که انتخاب‌های درستی داشته باشید. اگر از همان اول به سراغ کتاب‌های سنگین تاریخی بروید قافیه را به سخت‌ترین حالت ممکن می‌بازید و به علت دل‌زدگی ناشی از انتخاب اشتباه، ممکن است بعداز آن هرگز به سراغ تاریخ‌خوانی نروید. برای سنجش انتخاب درست در مسیر کتاب‌خوانی تاریخی به تحقیق مفصل و مشاوره گرفتن از تاریخ‌خوانان حرفه‌ای نیاز دارید، اما اگر احساس می‌کنید علاقمند به مطالعه تاریخ هستید، در ادامه با بررسی سه مورد از معروف‌ترین کتب تاریخ جهان، شما را برای رسیدن به بینش شفاف‌تر در این پروسه جذاب همراهی خواهیم‌کرد.

کتاب

سینوهه؛ این کتاب تاریخی همیشه در صدر است!

کتاب سینوهه از کتب تاریخی مشهور است که حتی برای افرادی که چندان به مطالعات تاریخی علاقمند نیستند، از هیجان‌انگیزترین کتاب‌ها به شمار میرود. کتاب سینوهه رمانی تاریخی به نویسندگی میکا والتاری، روایتِ ماجراهای پزشک مخصوص فرعون است که تحت دو جلد توسط نشرهای مختلف در ایران به چاپ رسیده است. در این رمان، تولید محتوای داستانی با قدرت هرچه تمام‌ترِ نویسنده صورت گرفته است به گونه‌ای که نمی‌توانید خود را در هیچ فضایی به غیر از فضای مصر باستان احساس کنید. اصل ماجراهای سینوهه بسیار قدیمی‌تر از زمان فرعون است، اما نویسنده با استفاده از منابع دقیق و معتبر، وقایع مربوط به زمان فرعون را با داستان به جا مانده از سینوهه به کار برده است. نسخه ی اصلی این کتاب شامل دست‌نوشته های شخصی این پزشک است و در حفاری‌های اطراف اهرام مصر کشف شده است. "سینوهه” پزشک مخصوص فرعون در بدو تولد، داخل یک سبد گذاشته شده و سپس آن‌را به رود نیل سپرده‌اند. خانواده‌ای فقیر او را یافته و بعدها به فرزندی قبول می‌کنند. سینوهه در ادامه به مقام پزشکی مخصوصِ فرعون می‌رسد و سفرهایی را تجربه می‌کند. در طول همین سفرها ماجراهایی رقم می‌خورند که رویارویی سینوهه با این ماجراها داستان اصلی کتاب را شکل می‌دهد. همچنین مواجهه او با هویت اصلی و پدر و مادر حقیقی‌اش می‌تواند برای مخاطب لحظات جذابی را خلق کند.

کتاب

جنگ و صلح؛ وقتی قلم تولستوی تاریخ را رقم می‌زند...

جنگ و صلح لئوتولستوی از محبوب‌ترین کتب تاریخی و همچنان در صدر پرفروش‌های تاریخ جهان در فروشگاه‌های کتاب است. ترجمه‌های بی‌شماری از این کتاب در ایران به چاپ رسیده است که برای مخاطبان خاص و عام قابل‌قبول و تا حدی روان هستند. این کتاب را می‌توان یکی از بزرگ‌ترین آثار ادبی روسیه و جهان دانست که تاریخ  و ادبیات جنگ را به زیبایی باهم تلفیق کرده است و همراه با بیان خط اصلی داستان، به روایت جنگ و صلحی می‌پردازد که روسیه در برابر ناپلئون بناپارت و دولت‌مردان فرانسه، با آن دست و پنجه نرم‌ می‌کرد. خرید رمان تاریخی توصیه میشود. هیجان‌انگیز‌ترین ماجرای تاریخی که می‌توانید از قلم یکی از صادق ترین نویسندگان روس بشنوید و لذت ببرید!

کتاب

تاریخ تمام و کمال جهان؛ سارا برتون حجت را بر اطلاعات مورخان تمام می‌کند!

خرید اینترنتی کتاب داستان،رمان و انواع دیگر کتاب، مخصوصا اگر از نوع تاریخی باشد، درشرایط نابسامان کرونا و ترجیح بر عدم حضور در کتاب‌فروشی‌ها بیشتر می‌چسبد! حتی اگه تاریخی‌خوان حرفه‌ای باشید، گاهی محض تنوع هم که باشد، بهتر است از خوانش کتاب‌ها با اشکال متعارف و پذیرفته‌شده در جامعه کتاب‌خوان‌ها فاصله گرفته و کتابی متفاوت با لحن و نگارش خارج از عرفِ آن حوزه را مطالعه کنید. مواجهه با این تفاوت‌ها، به زندگی و نگاه کتاب‌خوان بینش شگفت‌انگیزی می‌دهد؛ درست مثل سفر  و کشف مکان‌هایی که تاکنون حتی اسمش را نشنیده‌اید! همه این‌ها را گفتیم تا بدانید و آگاه باشید که مطالعه کتاب «تاریخ تمام و کمال جهان» دقیقا متناسب با چنین تجربه‌ای است؛ سفری به اعماق تاریخ آن هم در حال و هوایی کودکانه و سرشار از نشاط، با بازیگوشی‌های روایت‌گریِ یک کودک. برای لذت بردن و همراه شدن با راویِ کودکِ این کتاب نیازی نیست که از عشاق کتاب‌های تاریخی باشید! در حقیقت بانو سارا برتونِ گرامی این کتاب را به سبکی نوشته است که می‌تواند در هر حالتی شما را جذب کند. کتاب «تاریخ تمام و کمال جهان» هم می‌تواند یک اثر سرگرم‌کننده با شوخی‌ها و بذله‌گویی‌های ماهرانه برای بزرگ‌ترها باشد و هم یک کتاب جذاب ماجراجویانه برای کودکان و نوجوانان که البته لحنی خودمانی و کودکانه دارد که در عین حال اصلاعات تاریخی خوبی در‌باره دوره‌های مختلف تاریخ انگلستان و جهان می‌دهد.

 

تاریخ را نباید زیست؛ باید خواند

قرار نیست همه بتوانند زندگی گذشگان را زندگی کنند. تاریخ و عبرت از آن برای همین است. کتاب‌های تاریخی مخصوصا اگر با محوریت تاریخ جهان باشند می‌توانند فرصت مناسبی جهت تجربه‌هایی هیجان‌انگیز برای کتاب‌دوستان به وجود بیاورند که امتحانش خالی از لطف نیست. کتاب‌های تاریخ جهان، ذهن و بینش کتاب‌خوان را از قضاوت زودهنگام دور می‌کنند، به او انگیزه‌ای دوچندان برای رویارویی با مشکلات می‌دهند و دست‌کم چراغ هدایتی هستند که مسیر آینده را برای انسان امروز، روشن‌تر خواهند کرد. شاید به دلیل عدم‌علاقه یا نداشتن وقت مناسب هیچوقت به سراغ کتب تاریخی نروید اما بهتراست بدانید از دست دادن لذت درک تاریخ آن هم در قرن ۲۱ یکی از همان جفاهای تاریخی است که با تصمیم خودتان در حق خودتان مرتکب می‌شوید! آن هم بسیار سنگین‌تراز ظلمی که بر گذشتگان رفته است. برای خرید کتاب شعر ایرانی و خارجی و رمان تاریخی میتوانید به سایت فروشگاه آنلاین کتاب گاج مارکت سر بزنید.

پس ادبیات تاریخ جهان‌ را با آغوش باز بپذیرید و بخوانید. هر چه بیش‌تر، بهتر!

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین
helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید