| کد خبر: 248704 |

تمام شهرداران تهران؛

◄ شهرداران تهران از دوره حکمرانی قاجار، پهلوی و جمهوری اسلامی

شروع فعالیت شهرداری تهران به دوره قاجاریه و انتخاب تهران به عنوان پایتخت بازمی‌گردد .

تین نیوز

شروع فعالیت شهرداری تهران به دوره قاجاریه و انتخاب تهران به عنوان پایتخت  بازمی گردد.

به گزارش تین نیوز، شهرداری در تهران سال ۱۲۸۶ تصویب شده است. طی سه دوره حکمرانی قاجاریان ، پهلوی و جمهوری اسلامی، شهرداری تهران به عنوان پایتخت ایران دست خوش فراز و فرودهای متعددی شده است.

نخستین طرح جامع شهر تهران سال ۱۳۴۹ در دوره مدیریت غلامرضا نیک پی تدوین شد. سه طرح جامع شهر دیگر تهران بنا به ضرورت و اقتضاء بسط و گسترش کلان شهر تهران در سال های طرح «ساماندهی جامع تهران» در سال ۱۳۷۰، طرح مجموع شهری تهران سال ۱۳۸۱ و سرانجام طرح جامع جدید تهران سال ۱3۸۵ تدوین شده است

شهرداران بسیاری از خرداد سال 1286 تا کنون در این پست به فعالیت مشغول بوده اند.

 

اسامی و مدت فعالیت شهرداران تهران از ابتدا تاکنون

ردیف

نام و نام خانوادگی

سمت

شروع فعالیت

پایان فعالیت

مدت فعالیت

1

علیرضا زاکانی

شهردار

1400/06/11

تاکنون

یکسال

2

علیرضا جاوید

سرپرست

1400/05/17

1400/06/11

یک ماه

3

پیروز حناچی

شهردار

1397/09/26

1400/05/17

3 سال و 8 ماه

4

سیدمحمدعلی افشانی

شهردار

1397/02/26

1397/09/26

هفت ماه

5

سمیع الله سمیعی مکارم

سرپرست

1397/01/21

1397/02/26

یک ماه

6

محمدعلی نجفی

شهردار

1396/06/05

1397/01/21

شش ماه

7

محمدباقر قالیباف

شهردار

1384/06/23

1396/06/01

12 سال

8

علی سعیدلو

سرپرست

1384/04/07

1384/06/23

دو ماه

9

محمود احمدی نژاد

شهردار

1382/02/30

1384/04/07

26 ماه

10

محمدحسین مقیمی

سرپرست

1381/10/30

1382/02/30

4 ماه

11

محمدحسن ملک مدنی

شهردار

1380/12/13

1381/01/30

45 روز

12

محمد حقانی

سرپرست

1380/11/30

1380/12/13

15 روز

13

مرتضی الویری

شهردار

1378/03/12

1380/11/30

3 سال و نیم

14

غلامحسین کرباسچی

شهردار

1368/10/13

1377/05/01

8 سال و 7 ماه

15

محمدنبی حبیبی

شهردار

1362/10/01

1366/08/01

3 سال و 10 ماه

16

سیدکمال الدین نیک روش

شهردار

1359/10/24

1360/06/16

8 ماه

17

سیدرضا زواره ای

شهردار

1359/10/03

1359/10/24

21 روز

18

محمد توسلی

شهردار

1357/12/07

1359/10/03

22 ماه

19

سیدجواد شهرستانی

شهردار

1356/05/25

1357/11/15

یکسال و نیم

20

غلامرضا نیک پی

شهردار

1348/07/12

1356/05/25

7 سال و 10 ماه

21

سیدجواد شهرستانی

شهردار

1347/08/12

1348/07/09

11 ماه

22

منوچهر پیروز فر

شهردار

1347/06/15

1347/08/12

2 ماه

23

محمد علی صفاری

شهردار

1346/03/10

1347/06/14

15 ماه

24

تقی سرلک

شهردار

1344/02/12

1346/03/01

25 ماه

25

سیدضیاء الدین شادمان

شهردار

1342/12/00

1344/02/12

14 ماه

26

علی اکبر توانا

شهردار

1342/09/00

1342/12/00

3 ماه

27

احمد نفیسی

شهردار

1341/03/05

1342/09/00

18 ماه

28

سیدمحسن نصر

شهردار

1340/02/18

1341/03/05

13 ماه

29

فتح الله فرود

شهردار

1339/09

1340/02/18

6 ماه

30

ناصر ذوالفقاری

شهردار

1338/09

1339/09

یکسال

31

موسی مهام

شهردار

1337/01

1338/09

یک سال و 8 ماه

32

محمود دولو

شهردار

1336/02

1337/01

11 ماه

33

نصرت الله منتصر

شهردار

1334/01

1334/08

هفت ماه

34

غلامحسین ابتهاج

شهردار

1333/02/04

1334/01

10 ماه

35

محمدعلی صفاری

شهردار

1332/09/05

1333/02/04

5 ماه

36

سیدمحسن نصر

شهردار

1332/04/12

1332/09/05

5 ماه

37

نصرت الله امینی

شهردار

1331/05

1332/04/12

یکسال

38

محمدعلی صفاری

شهردار

1331/04/27

1332/04/12

یکسال

39

محمد مهران

شهردار

1330/02

1331/04/27

14 ماه

40

ارسلان خلعتبری

شهردار

1330/01

1330/02

یک ماه

41

مهدی نامدار

شهردار

1329/04

1330/01

10 ماه

42

محمد مهران

شهردار

1328/11/30

1329/04

5 ماه

43

غلامحسین ابتهاج

شهردار

1328

1328/11/30

10 ماه

44

سیدحسام الدین دولت ابادی

شهردار

1326/11/01

1328

2 سال

45

محمد خلعتبری

شهردار

1326/05/00

1326/11/01

6 ماه

46

محمود مشایخی

شهردار

1324/12/29

1326/04

16ماه

47

سیدمحمود نریمان

شهردار

1324/09

1324/12

3 ماه

48

غلامحسین ابتهاج

شهردار

1323/05

1324/09

16 ماه

49

عباسقلی گلشائیان

شهردار

1322/11/13

1323/05/00

6 ماه

50

فضل الله بهرامی

شهردار

1322/07/00

1322/11/13

4 ماه

51

سیدمهدی مشیر فاطمی

شهردار

1321/12/05

1322/07/00

8 ماه

52

سیدمحمد سجادی

شهردار

1320/12/19

1321/11/02

11 ماه

53

فضل الله بهرامی

شهردار

1320/10/24

1320/12/09

2 ماه

54

مصطفی قلی رام

شهردار

1320/07/02

1320/08/00

1 ماه

55

علی اصغر فروزان

شهردار

1319/06/00

1320/07/02

13 ماه

56

قاسم صوراسرافیل

شهردار

1317/10/04

1319/10/04

2 سال

57

تقی خواجه نوری

شهردار

1317/09/05

1317/10/04

یک ماه

58

حسین قلی هوشمند

شهردار

1313

1317

4 سال

59

فضل الله بهرامی

شهردار

1312/10/25

1313

2 ماه

60

کریم بوذرجمهری

شهردار

1302

1312/10/25

10 سال

61

کاسیار آبیگیان

شهردار

1300

1302

2 سال

62

ابراهیم خان یمین السلطنه

شهردار

1292

1299

7 سال

63

خلیل ثغفی

شهردار

1288

1292

4 سال

64

عباس خان مهندس باشی

شهردار

1287

1288

یکسال

65

محمد میرزا قاجار

شهردار

1286

1287

یکسال

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید