| کد خبر: 245957 |

◄ مدیرعامل های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ایر (هما) از ابتدا تاکنون

ایران ایر با نام رسمی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است که در ایران از ابتدای تأسیس با نام هُما (هواپیمایی ملی ایران) شناخته می‌شود.

تین نیوز

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با نام اختصاری هما و نیز ایران‌ایر، یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌ های هواپیمایی فعال در خاورمیانه است که هم‌ اکنون به بیش از ۴۰ مقصد داخلی و بین‌ المللی پرواز دارد.

به گزارش تین نیوز، این شرکت که در سال 1340 تاسیس شده نام اولیه اش شرکت هواپیمایی ملی ایران بوده که پس از انقلاب اسلامی نام آن به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران تغییر یافته است.

دفتر مرکزی ایران‌ایر در فرودگاه مهرآباد تهران قرار دارد و پایگاه اصلی پروازی این شرکت که بیشتر پروازهای ایران‌ ایر از مبدأ یا به مقصد آن انجام می‌ شود برای پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد و برای پروازهای خارجی  فرودگاه امام خمینی تهران است.

بر اساس آمار، ایران ایر سالیانه بیش از ۶ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کند.

در طی مدت فعالیت شرکت هواپیمایی ایران ایر مدیران زیادی در این سمت فعالیت داشتند که به در جدول زیر به آن اشاره می کنیم :

مدیرعامل های شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ایر (هما) از ابتدا تاکنون

ردیف

نام و نام خانوادگی

(سوابق)

سمت تاریخ و محل تولد شروع فعالیت پایان فعالیت مدت فعالیت تحصیلات سمت قبلی اقدامات شاخص در دوره مسئولیت
                   
  شمی الدین فرزادی پور سرپرست   1401/02/05 تاکنون        
  محمد محمدی بخش سرپرست   1400/09/20 1401/02/05 4.5 ماه     با حفظ سمت مدیرعامل سازمان هواپیمایی کشوری
  علیرضا برخور مدیرعامل   1399/05/19 1400/0706 15 ماه      
  تورج دهقانی زنگنه مدیرعامل       15 ماه      
  فرزانه شرفبافی مدیرعامل   1396/04/25 1398/02/17 2 سال      
  فرهاد پرورش مدیرعامل   1388/07/06 1396/04/25  8 سال      
  سعید حسامی مدیرعامل   1387/07/10 1388/0706 4 سال      
   داود کشاورزیان مدیرعامل   1379/11/16 1384/07/10  4 سال      
  سیداحمدرضا کاظمی مدیرعامل   1376/07/16 1379/11/16 2 سال      
  سید حسن شفتی مدیرعامل   1368/07/30 1376/07/16 8 سال      
  محمدرضا مجیدی مدیرعامل   1365/03/11 1368/07/30 3.5 سال      
  سید حسن شفتی مدیرعامل   1361/11/03 1365/03/11 4 سال      
  محمد سپهری راد مدیرعامل   1361/03/16 1361/11/03  8 ماه      
  محمد باقریان مدیرعامل   1359/08/15 1361/03/06 5 ماه      
  میرمهدی سیداصفهانی مدیرعامل   1359/05/01 1359/08/01 3 ماه      
  تقی فراحی مدیرعامل   1358/08/01 1359/05/01  9 ماه      
5 قاسم شکیب مدیرعامل   1358/03/01 1358/08/01 5 ماه      
4 سیروس چایچیان مدیرعامل   1358/02/15 1358/03/01 14 روز      
3

هوشنگ تجدد

مدیرعامل   1357/11/01 1358/02/15 3.5 ماه      
2 اسدالله امیرافضلی مدیرعامل   1357/08/01 1357/11/01 3.5 ماه      
1 علی محمد خادمی (سپهبد خادمی) مدیرعامل   1340/12/05 1357/08/01 17 سال     سپهبد

 

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید

اخبار مرتبط

خواندنی ها

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

helptinn

تین‌نیوز در مدت 12 سال فعالیت مستمر، با رعایت اصل بی‌طرفی رسانه‌ای، اخبار، گزارش‌ها و رویدادهای حمل‌ونقل کشور را تحت پوشش و به‌طور رایگان در اختیار علاقه‌مندان و متخصصین قرار داده است.
ادامه فعالیت این رسانه علاوه بر حمایت‌های معنوی شما که همواره از آن بهره‌مند بوده‌ایم، نیازمند حمایت مادی شما است.

از ما حمایت کنید