| کد خبر: 269639 |

◄ تورنتو یا ونکوور، کدام یک بهتر است؟

کانادا به سرد بودن شهرت دارد، اما آب وهوای ونکوور و تورنتو بسیار متفاوت است. تورنتو می تواند در زمستان بسیار سرد و همچنین در تابستان بسیار گرم باشد. تورنتو، رطوبت بالایی دارد و اغلب بسیار گرم تر از آنچه هست، احساس می شود. تابستان ها در تورنتو می تواند کاملاً گرم باشد و گاهی اوقات افراد می خواهند فقط در داخل خانه بمانند.

تین نیوز

تورنتو یا ونکوور، کدام یک بهتر است؟

آیا قصد مهاجرت به کانادا یا سفر به این کشور و بازدید از جاذبه های دیدنی آن را دارید و به ونکوور یا تورنتو فکر می کنید؟ آیا در پاسخ به پرسش تورنتو یا ونکوور نمی دانید کدام گزینه برای شما مناسب تر است؟ قطعا پاسخ این پرسش با توجه به هر سلیقه ای متفاوت است ولی با خواندن مطلب زیر می توانید در مقایسه تورنتو و ونکوور پاسخ پرسش خود را مطابق سلیقه و امکانات خود پیدا کنید.

مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر آب و هوا و دما

کانادا به سرد بودن شهرت دارد، اما آب وهوای ونکوور و تورنتو بسیار متفاوت است. تورنتو می تواند در زمستان بسیار سرد و همچنین در تابستان بسیار گرم باشد. تورنتو، رطوبت بالایی دارد و اغلب بسیار گرم تر از آنچه هست، احساس می شود. تابستان ها در تورنتو می تواند کاملاً گرم باشد و گاهی اوقات افراد می خواهند فقط در داخل خانه بمانند.

 سردترین ماه‎های تورنتو با بیشترین احتمال بارش برف ژانویه و فوریه است و درجه دما منفی می‎شود. در ونکوور، دما معمولاً 0 تا 5 درجه سانتیگراد در زمستان است و معمولاً در اواسط  تابستان 20 درجه سانتیگراد در تابستان است. به طور کلی، دما در ونکوور نسبت به تورنتو ملایم تر است. برای خرید بلیط هواپیما به مقصد کانادا، می توانید با بهترین قیمت و خدمات آن را تهیه کنید:

https://flightio.com/page/canada-flight-ticket

تفاوت ونکور و تورنتو.jpg1

مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر امنیت شهری

بیایید در مورد جرم و جنایت به هر دو شهر نگاهی بیاندازیم تا بتوانید تعیین کنید که آیا شهری وجود دارد که در آن احساس امنیت بیشتری داشته باشید. بر اساس آمار کانادا، ونکوور نسبت به تورنتو از نظر قتل، تصاویر سوء استفاده جنسی از کودکان، آتش سوزی، سرقت، شکستن و ورود و جرایم مرتبط با مواد مخدر دارای نرخ بالاتری است. احتمال اینکه با همه این جنایات در ونکوور روبرو شوید بیشتر از تورنتو است زیرا تورنتو به عنوان دومین شهر امن جهان در سال 2021 (دومین شهر پس از کپنهاگ) توسط شاخص ایمنی اکونومیست ثبت شد.

مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر سیستم آموزشی

آیا قصد دارید در تورنتو یا ونکوور تحصیل کنید یا با خانواده خود به یکی از این دو شهر نقل مکان کنید و می خواهید در مورد گزینه های تحصیلی برای فرزندان خود اطلاعات مناسبی داشته باشید؟ خوب است بدانید که تورنتو در مجموع چهار شیوه اداره مدرسه دارد: مدارس عمومی، مدارس کاتولیک، مدارس انگلیسی زبان و مدارس فرانسوی. برخلاف تورنتو، ونکوور فقط یک شیوه اداره مدرسه دارد: مدارس وی بی اس (VBS) ونکوور. این مدارس زیر نظر یک هیئت عمومی داره می‎شود، مذهبی نیست و زبان آن نیز انگلیسی است.

اگر در جستجوی آموزش دانشگاهی هستید خوب است بدانید که این سه دانشگاه در تورنتو هستند: دانشگاه تورنتو ، دانشگاه متروپولیتن و دانشگاه یورک. دو دانشگاه اصلی در ونکوور دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه سیمون فریزر هستند. چندین مؤسسه و کالج کوچک تر نیز در این شهر وجود دارد. با این همه دانشگاه تورنتو در رتبه اول دانشگاه های کانادا قرار دارد، در حالی که دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور، بسته به منبعی که به آن نگاه می کنید، رتبه دوم یا سوم را دارد. بنابراین هر دوی آنها از نظر برنامه های تحصیلی، تحقیقات و شهرت مدارس عالی هستند.

مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر مراقبت های بهداشتی

مراقبت های بهداشتی در کانادا بر اساس قوانین ایالاتی سازماندهی می شود، بنابراین مراقبت های بهداشتی و آموزشی تورنتو و ونکوور کاملا با هم متفاوت هستند اما ساختار آنها بسیار مشابه است. اکثر خدمات مراقبت های بهداشتی برای ساکنان دائمی تورنتو تحت طرح بیمه درمانی انتاریو قرار می‎گیرد. ساکنین زمانی که کارت سلامت انتاریو خود را نشان می دهند، خدمات زیادی را به صورت رایگان دریافت می کنند. البته خدماتی مانند دندانپزشکی، خرید عینک، استفاده از آمبولانس و بسیاری از داروها تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. نکته جالب این است که 4 بیمارستان برتر کانادا همگی در تورنتو قرار دارند.

از سوی دیگر ساکنان ونکوور تحت سیستم مراقبت های بهداشتی استان بریتیش کلمبیا قرار دارند که بسیار شبیه به استان انتاریو است یعنی برای دسترسی به خدمات رایگان باید کارت خود را نشان دهید. مانند تورنتو، دندانپزشکی و بینایی نیز در ونکوور پوشش داده نمی شود، و همچنین استفاده از آمبولانس نیز تحت پوشش بیمه نیست.

تفاوت ونکور و تورنتو.jpg2

مقایسه سیستم حقل و نقل تورنتو و ونکوور

مقایسه تورنتو و ونکوور از نظر سهولت رفت وآمد دارای اهمیت است. ساکنان یک شهر می خواهند بدانند که آیا می توانند به راحتی و بدون خطر برای ایمنی خود، در شهر رفت وآمد کنند؟ ساکنان تورنتو می توانند به راحتی از طریق قطار سریع السیر در مسیر مرکز شهر تورنتو و فرودگاه بین المللی رفت وآمد کنید. سیستم حمل ونقل تورنتو شامل مترو و تراموا می شود و دسترسی نسبتا خوبی به اطراف شهر دارد. پیاده روی در برخی از نقاط تورنتو به ویژه در مرکز شهر بسیار راحت است. رانندگی در تورنتو ممکن است همراه با ترافیک باشد.

از سوی دیگر ونکوور دارای مرکز شهر مناسبی برای پیاده روی است، بنابراین اگر به عنوان یک توریست در شهر اقامت دارید، می توانید با پیاده روی به اکثر جاذبه های شهر بروید. سیستم حمل و نقل ونکوور شامل اتوبوس، اتوبس دریایی و قطار هوایی است که شما هنگام سوار شدن به آن منظره زیبایی از شهر زیر پای مسافران است.

مقایسه هزینه های مسکن ونکور و تورنتو

یکی از مهم ترین هزینه های زندگی خرید خانه است که در هر دو شهر مورد نظر بسیار چالش برانگیز است. قیمت خرید خانه ها در سال های اخیر به شدت افزایش یافته است. با این همه میان این دو شهر تفاوت هایی وجود دارد. در اینجا هزینه های ونکور و تورنتو را از نظر خرید و اجاره خانه بررسی می کنیم:

میانگین قیمت خانه در تورنتو: 1.1 میلیون دلار  کانادا است در حالی که میانگین قیمت خانه در ونکوور: 1.2 میلیون دلار  کاناداست. منطقه تورنتو ظرفیت ساختن خانه های بیشتری را دارد، زیرا اطراف آن توسط زمین های کشاورزی احاطه شده، اما ونکوور توسط کوه ها احاطه شده است، بنابراین توانایی کمتری برای ساخت خانه وجود دارد. بتابراین در درازمدت، احتمالاً خانه های ونکوور گران تر می شوند.

اجاره خانه در ونکوور و تورنتو بر اساس آمار سال 2023 بدین صورت است که در تورنتو، اجاره یک آپارتمان 1 خوابه به طور متوسط بیش از 2500 دلار کانادا در ماه است در حالی که در ونکوور، میانگین قیمت اجاره یک اتاق خواب حدود 2600 دلار در ماه است.. بنابراین، مانند خرید یک خانه، تورنتو و ونکوور هر دو تقریبا به یک اندازه هستند، و ونکوور فقط کمی گران تر است.

مزایا و معایب زندگی در تورنتو

مزایا و معایب دو مفهوم نسبی هستند که با توجه به مطالب یاد شده می تواند با سلیقه خودش آن را تعیین کند. تورنتو بزرگ ترین شهر کانادا است و با 6 میلیون نفر جمعیت، یک منطقه شهری بزرگ است. زندگی در تورنتو ممکن برای شما بهتر یا بدتر باشد اگر:

 • زندگی در یک شهر بزرگ، جهانی و چندفرهنگی را دوست داشته باشید یا از شهر بزرگ فراری باشید.
 • گزینه های تحصیلی بیشتری بخواهید یا به تحصیل علاقه نداشته باشید.
 • بخواهید به شرق آمریکا مانند نیویورک یا مونترال یا کبک نزدیک تر باشید یا برایتان اهمیتی نداشته باشد.

کانادا

مزایا و معایب زندگی در ونکوور

ونکوور شهری است که تنها 2.6 میلیون نفر جمعیت دارد. زندگی در ونکور می تواند شرایطی را برای شما ایجاد کند که مزایا یا معایب زندگی در این شهر به حساب بیایند. این موارد عبارتند از:

 • زندگی در یک شهر کوچک تر
 • نزدیک بودن به اقیانوس باشید
 • همسایگی با کوه
 • دسترسی راحت تر به طبیعت
 • علاقه به غذا دریایی
 • نزدیک بودن به غرب و جنوب غربی آمریکا مانند سیاتل، کالیفرنیا و غیره.

 

 

آخرین اخبار حمل و نقل را در پربیننده ترین شبکه خبری این حوزه بخوانید
خواندنی ها

ارسال نظر

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

 • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

 • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

 • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.