| کد خبر: 5088 |

روز نوشت شنبه و یکشنبه ۶ و ۷ اردیبهشت:

وبلاگ تین نیوز، سیدحمید حسینی | با توجه به برگزاری جلسه اردیبهشت ماه هیئت نمایندگان، نشست روسای کمیسیون‌ها با هیئت رئیسه برگزار شد و عمده وقت جلسه به بیان دل نگرانی اعضاء در رابطه با نرخ ارز، نرخ سود تسهیلات، هدفمندی، رکود اقتصادی و تعزیرات اختصاص یافت و در نهایت توافق شد که کمیسیونهای اتاق موضوعات زیر را در دستور کار قرارداده و نظرات کاربردی خود را مطرح نمایند. 
1-اقتصاد مقاومتی 2- حذف قوانین زائد و مزاحم 3- همکاری و همفکری جهت موضع گیری واحد اتاق در مسائل روز کشور.
رئیس اتاق بازرگانی ازمیر به همراه یک هیئت 60 نفره به ایران آمده‌اند و به اتفاق سفیر ترکیه در طبقه هفتم حضور یافتند. زمینه های مشترک همکاری ومذاکرات گذشته مورد بحث و گفتگو قرارگرفت، آقای اکرم دمیر تاش مجدداً به ریاست اتاق ازمیر انتخاب شده است او 25 سال است که رئیس اتاق ازمیر می باشد، فردی خوشنام و علاقمند به گسترش روابط با ایران است و آقای انصاری از تجار ایران مشاور ایشان می باشد و ایشان برای بهبود روابط دو کشور واقعا تلاش می‌کند. این اتاق 70 هزار نفر عضو دارد. رییس اتاق ازمیر اعتقاد دارد که حجم روابط دو کشور قابل ارتقاء تا 50  میلیارد دلار بوده  و لذا پیگیر امضای توافق نامه تهاتر بین ایران و ترکیه، اجرائی شدن قرارداد تعرفه ترجیحی است.
در ترکیه نمایشگاه‌ها و مناطق آزاد صنعتی زیر نظر اتاق اداره می‌شوند و ایشان در این سفر پیگیر امضای توافقنامه با سازمان نمایشگاه‌ها جهت برگزاری نمایشگاه اختصاصی در تهران و ازمیر بود. 

جلسه هیئت رئیسه در غیاب آقای میرمحمد صادقی که به اتفاق هیئت رئیسه اتاق ایران به دیدار مراجع قم رفته بود برگزار شد. البته سفر به قم کار ارزشمندی بود و انعکاس خوبی در رسانه ها داشت، سخنان مراجع از جمله آقای مکارم شیرازی قابل توجه بود. 

در جلسه امروز هیئت رئیسه مسائل روز کشور و چگونگی موضع گیری اتاق در این رابطه مطرح شد که با توجه به نقش اتاق تهران در تدوین سیاست های اقتصادی دولت، اتاق تهران به طور قاطع از سیاست های دولت حمایت نماید و اجازه ندهد که دولت دچار تردید و دودلی گردد، زیرا هر دولتی که دچار تردید گردد افول خواهد نمود و فضا را از دست خواهد داد.
در این جلسه با توجه به نشست سه شنبه هیئت نمایندگان و انتخاب نایب رئیس اتاق تغییراتی در برنامه ایجاد شد و قرار شد حدود 20 دقیقه ریاست اتاق تهران دیدگاه‌های اتاق در مورد رکود تورمی، تامین نقدینگی واحدهای تولیدی و فساد اداری بیان نماید و سپس انتخابات برگزار گردد.
کمیسیون کسب و کار و کارآفرینی اتاق تهران گزارش عملکرد سه ساله خود را ارایه خواهد نمود و در ادامه اینجانب دیدگاه خود را درباره چگونگی بهبود محیط کسب و کار و ارتقاء رتبه ایران بیان و سپس به مدت نیم ساعت اعضا تذکرات و دیدگاه‌های خود را مطرح خواهند نمود.
پس از جلسه با خبرنگاران سایت نامه نیوز( نزدیک به پورمحمدی وزارت دادگستری) در مورد هدفمندی و سایر موضوعات مصاحبه مفصلی کردم که روز دوشنبه روی سایت قرار خواهد گرفت.
 
یکشنبه تا ظهر در گیر امور شخصی بودم و میلی به کار نداشتم، ناهار را در منزل خوردم و سپس به اتاق تهران آمدم . با چند نفردیدار کردم و از دفتر آقای هاشمی ملاقات اعضاء اتاق با ایشان را پیگیری و با توجه به برگزاری جلسه شورای گفتگوی پایتخت در روز چهارشنبه با مشاورین انرژی اتاق هماهنگ کردم که جلسه این هفته به هفته آینده موکول شود، سپس با همکاری دبیر کمیسیون اصل 44 و محیط کسب و کار اتاق ایران مقدمات یک پاور پوینت را برای جلسه سه شنبه آماده نمودم و در نهایت روز نوشت هفته گذشته را تکمیل و ارسال کردم.
امروز یک جلسه هم اندیشی با تعدادی از اعضاء اتاق برگزار کردیم و با بعضی از دوستان و صاحب نظران اتاق نیز مشورت کردیم و در مورد انتخابات نایب رئیس اتاق تهران تصمیم گیری نمودیم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین