| کد خبر: 4805 |

تین نیوز | در شرایطی که اعضای حاضر در شورای اسلامی شهر تهران تاکید می کنند که افزایش کرایه تاکسی ها نباید بیشتر از 25 درصد باشد مسوولان استانداری در پی افزایش کرایه ها به میزان 35 درصد هستند.
 در شرایطی که قیمت جدید حامل های انرژی از روز پنجشنبه به طور رسمی اعلام و مقرر شد قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 700 تومان و هر لیتر بنزین آزاد 1000 تومان شود و برای هر متر مکعب سی ان جی نیز مبلغ 450 تومان در نظر گرفته شد اما؛ هنوز افزایش کرایه تاکسی ها که باید از ابتدای اردیبهشت ماه اجرایی می شد عملیاتی نشده است.
سید حسین هاشمی، استاندار تهران تاکید کرده است، تا زمانی که دولت نظر نهایی خود در رابطه با آثار تورمی اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها را اعلام نکرده، نرخ کرایه تاکسی ها، اتوبوس ها و مترو نیز افزایش پیدا نخواهد کرد.
وی همچنین زمانی که با این پرسش مواجه می شود که حقوق رانندگانی که چند ماه اجازه افزایش کرایه ها را نداشته اند، چگونه تأمین خواهد شد؟، می گوید: این موضوع در دست بررسی است و در نرخ های جدید کرایه‌ها ضریبی برای افزایش قیمت‌ها در نظر گرفته می‌شود تا دو یا سه ماه فاصله از زمان افزایش قیمت سوخت تا قیمت کرایه‌ها جبران شود.
اما؛ در شرایطی که استاندار تهران از در نظر گرفتن ضریبی خاص برای جبران ماه هایی که رانندگان تاکسی به دلیل افزایش ندادن به کرایه های خود متضرر شده اند خبر می دهد، احمد مسجد جامعی رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید می کند که بر اساس مصوبه شورای شهر، تنها اجازه افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی بهای کرایه حمل و نقل عمومی را به شهرداری داده است.
وی می افزاید: تصمیم مسوولان دولت، افزایش 35 درصدی بهای کرایه وسایل حمل و نقل عمومی است اما مصوبه شورا با این تصمیم مغایرت دارد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان می کند: با بررسی‌های کارشناسانه انجام‌شده در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر تهران، نرخ مجاز برای افزایش کرایه‌های وسایل حمل و نقل عمومی 15 تا 25 درصد در نظر گرفته شد تا بدین ترتیب فشار زیادی بر مردم وارد نشود.
با توجه به اینکه اعضای حاضر در شورای اسلامی شهر تهران به اتفاق با افزایش بیش از 25 درصدی کرایه وسایل حمل و نقل عمومی مخالف هستند، بعید به نظر می رسد که در روزهای آتی مبالغ اعلام شده برای افزایش کرایه تاکسی ها، اتوبوس ها و مترو بیش از مبلغی باشد که در پارلمان پایتخت به تصویب رسیده است.
همان طور که گفته می شود برچسب های جدید افزایش کرایه تاکسی ها به همان میزان 25 درصد هم اکنون به چاپ رسیده، باید این برچسب ها هر چه سریع تر در میان تاکسیران ها توزیع شود تا از این طریق جلو افزایش های خود سرانه کرایه ها از سوی تاکسیران ها نیز گرفته شود.
بنا بر اعلام اعضای حاضر در شورای اسلامی شهر تهران، پیش از آنکه برای افزایش کرایه وسایل حمل و نقل عمومی در سال 93 برنامه ریزی شود، موضوع اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها و گرانی نرخ حامل های انرژی مد نظر قرار گرفته شده و جایز نیست مردم شهر تهران با افزایش بیش از 25 درصدی کرایه ها متضرر شوند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین