| کد خبر: 3636 |

روزنوشت سه شنبه و چهارشنبه ۱۹ و ۲۰ فروردین؛

وبلاگ تین نیوز، سیدحمید حسینی | این روزها بسیاری از دوستان و اقوام با تشکیل انواع گروه‌ها در وایبر فعال شده اند و در حالیکه هنوز کارها سامان نگرفته و گرم نشده، در مورد با مسائل مختلف با یکدیگر گفتگو و تبادل نظر می‌کنند.
دوستان اتاق با هماهنگی آقای دکتر سلطانی مباحث داغی در رابطه با اتاق و اقتصاد به بحث می‌گذارند. علاوه بر آن همت کرده اند و تا کنون هزینه ساخت دو مدرسه را تقبل کرده اند، این کار بسیار ارزشمند و در راستای تقویت نقش بخش خصوصی در کشور می‌باشد.
دوستان سازمان توسعه تجارت، جمعی از دوستان اقتصادی و بچه های فامیل نیز گروه تشکیل داده‌اند و من را عضو نموده اند، روزانه حداقل 400 تا 500 پیام دریافت می‌کنم. هنوز تصمیم نگرفته ام و فکر نمی‌کنم وقت داشته باشم که در وایبر فعال شوم ولی در مجموع کار ارزشمندی است.
در این ایام ایمیل هایی به دستم رسیده بود که فرصت مطالعه پیدا نکرده بودم از جمله مطلب جالبی توسط دکتر سلطانی از سایت تابناک برایم ارسال شده بود، " پاپ کلیسای کاتولیک رم اعلام کرده بود که کلیسای کاتولیک دیگر به جهنم معتقد نیست زیرا این مسئله با عشق خداوند تعارض دارد".
وی معتقد است که خداوند قاضی نیست بلکه دوستدار بشریت است و خداوند قصد محکومیت کسی را ندارد و همچنین بیان نموده که تمام ادیان صحت دارند.
نهایتاً وی اعلام نموده که کلیسا دیگر نقش قاضی را نخواهد داشت و آغوش خود را به روی تمام گروه‌های مختلف حتی همجنس گرایان، لیبرالیست ها، محافظه کاران، کمونیست ها و حتی طرفداران سقط جنین گشوده و از آنها می خواهد به او بپیوندند. در صورتی که این مطلب سایت تابناک درست باشد جای تعجب دارد که هیچ یک از علما و مراجع عکس العملی در مقابل این مواضع پاپ نشان نداده و از کنار مطلب گذشته اند. 

این دو روز سعی کردم که به امور تجاری و شخصی بپردازم ولی هنوز برای کار جدی آمادگی ندارم و به قول معروف یک هفته ای باید آب بندی شویم تا عادت های ایام تعطیل را کنار بگذاریم.
بخشی از وقت روز سه شنبه و عصر چهارشنبه را در کنسرسیوم گذراندم و خوشبختانه با تفاهم کامل مجمع فوق العاده شرکت برگزار شد.
در دید و بازدیدهای ایام عید بعضی دوستان نفتی دست اندرکار نمایشگاه نفت و گاز را ملاقات کردم و آنان از حضور پررنگ شرکت های بزرگ خارجی در نمایشگاه نفت و گاز رضایت داشتند.(نمایشگاه آخر فروردین برگزار می‌شود)
از طرف دیگر برای اولین بار پس از سالها ایمیلی از شرکت ارگوس به دستم رسید که حاکی از برگزاری یک سمینار یکروزه پتروشیمی در محل هتل اسپیناس تهران بود که این اقدام در نوع خود قابل توجه بوده و نوعی خط شکنی و عبور از تحریم می باشد. 

در ایام عید به عنوان یکی از شرکت کنندگان در تهیه گزارش مربوط به doing business بانک جهانی اقدام به پرکردن پرسشنامه مربوط به "تجارت فرامرزی" به کمک مدیران شرکت نمودم و این روزها شاهد پاسخ و تشکر این سازمان از ارسال پاسخ ها بودم.
مذاکرات ژنو علیرغم کارشکنی ها با اراده طرفین کشور در حال پیشرفت است و مقدمات تهیه متن نهایی توافق فراهم شده و مردم نیز با امید و نگرانی این جریان را تعقیب می کنند و لی متاسفانه "رقابت سیاسی" بین گروه‌ها واحزاب به موضوع هسته ای کشیده شده و علیرغم انکه بالاترین مقام
اجرایی کشور در ابلاغ سیاست های کلی "اقتصاد رقابتی" به "درون زا و برون نگر" بودن اقتصاد تاکید نموده و بدون حل مسئله ای امکان فعال شدن در بازارهای بین المللی وجود ندارد باز عده ای با تمام قوا در صدد اخلال در روند مذاکرات و کارشکنی هستند. 

دولت نام نویسی از متقاضیان دریافت یارانه را آغاز کرده و گزارش های ضد و نقیضی از تعداد ثبت نام کنندگان وجود دارد، در صورتی که دولت قادر باشد بیش از 30 درصد مردم را از دریافت یارانه منصرف کند بار بزرگی از دوش بودجه دولت برداشته خواهد شد. گزارش های مقدماتی نیز حاکی از ثبت نام حدود 60 درصدی مردم می باشد و اگر در مرحله دوم نام نویسی اتفاق خاصی نیفتد می‌توان دولت را در زمینه روابط خارجی و داخلی موفق دانست.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین