| کد خبر: 5891 |

تین نیوز |  معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان كاهش 60 درصدی حوادث ناشی از كار را از مهمترین دستاورد های استقرار مركز ایمنی، بهداشت و محیط زیست در بزرگترین بندر تجاری ایران دانست.
به گزارش تین نیوز از روابط عمومی اداره كل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، "مجتبی خوش نیت" ضمن بیان این مطلب كه هشتم اردیبهشت ماه هر سال به عنوان روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای نامگذاری شده است، گزارشی از دستاوردهای حاصل شده در زمینه ایمنی، بهداشت حرفه ای و سلامت نیروی كار در بندر شهید رجایی را ارائه كرد.
وی در همین رابطه كنترل عوامل زیان آور محیط كار و سلامت نیروی انسانی را از مهم ترین دستاوردهای اندازه گیری دوره ای عوامل زیان آور محیط كار دانست و از پیگیری شركت های پیمانكار جهت دستیابی به این اهداف، قدردانی كرد.
خوش نیت همچنین افزایش معاینات ادواری كاركنان شاغل در بندر شهید رجایی را نسبت به سنوات گذشته در سلامت نیروی كار بندر بسیار حایز اهمیت ارزیابی كرد.
معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان ارتقاء سطح فرهنگ ایمنی كاركنان را مرهون نیازسنجی علمی و برگزاری دوره های آموزشی مرتبط برای كاركنان فعال در مجموعه بزرگترین بندر تجاری ایران دانست.
وی ضمن تشكر از همكاری واحد طرح و توسعه و شركت های فعال در این بندر، خواستار ایجاد هم افزایی علمی و آموزشی بین سازمانهای دولتی و شركت های خصوصی در جهت افزایش سطح فرهنگ عمومی و رعایت مسایل مرتبط با ایمنی و بهداشت شد.

مهم ترین دستاورد بندر شهیدر جایی در بخش HSE
خوش نیت كاهش 60 درصدی حوادث ناشی از كار را از مهمترین دستاورد های استقرار این مركز در بزرگترین بندر تجاری ایران دانست و گفت: دستیابی به این مهم با حمایت های بی دریغ مدیریت بندر و همكاری شركت های فعال در این مجتمع بندری به دست آمده است.
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره شعار "ایمنی و بهداشت كار در استفاده از مواد شیمیایی" اعلام شده از سوی سازمان بین المللی كار برای روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای سال 2014 گفت: این شعار نشان دهنده یكی از مهم ترین مسایل موجود در زمینه سلامت شاغلین در این مجتمع بندری با توجه به حمل و نقل، انبار داری و ترانزیت این مواد می باشد كه تحقق آن نیازمند توجه ویژه و همگانی است.
معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره كل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پایان ابراز امیدواری كرد، از طریق پیاده سازی الزامات و مقررات ایمنی و بهداشت كار، تقویت سیستم های بازرسی ایمنی و بهداشت حرفه ای و تامین خدمات تخصصی برای اجرای موثر سیاست های كلی بندر بتوان در راستای حفظ و حراست از نیروی كار و سرمایه های ملی و بین المللی موجود قدم های موثری برداشت.

مهمترین دلایل ارتقای شاخص های ایمنی و بهداشت حرفه ای
"هوشنگ محمد رضایی" رییس مركز ایمنی، بهداشت و محیط زیست (HSE) مجتمع بندری شهید رجایی نیز طی سخنانی نظارت مدون بر سلامت مواد غذایی، اجراء طرح های كنترل حیوانات موذی، ممیزی شركت های پیمانكار بندر، كنترل ریسك های عملیاتی، گشت های روزانه HSE ، توقف فعالیت های غیر ایمن، اعمال جرایم برای شركت های متخلف و برگزاری منظم كمیته های اجرایی HSE بندر را از مهمترین دلایل ارتقاء شاخص های ایمنی و بهداشت حرفه ای در سطح بزرگترین بندر تجاری ایران دانست.
وی ابراز امیدواری كرد، با هماهنگی و همكاری درون و برون سازمانی شاهد ارتقاء هر چه بیشتر این شاخص ها در سال جدید باشیم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین