| کد خبر: 4840 |

تین نیوز | در آیینی با حضور معاون امور عمرانی استانداری بوشهر، معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی، مدیران ارشد استان و کارکنان بندر بوشهر، ضمن تقدیر از زحمات فتح اله خوشبختی، محمد راستاد به عنوان مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان بوشهر معرفی شد.
 
معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی در این آئین گفت: استان بوشهر با توجه به حجم بالای سرمایه گذاری که در سواحل آن انجام شده، برای کشور و سازمان بنادر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
علیرضا کبریایی اظهارکرد:با وجود این که بوشهر 16 درصد از سواحل کشور را تشکیل می دهد، اما 25 درصد از مجوزهای فعالیت های دریایی و تاسیسات بندری را به خود اختصاص داده که این موضوع نشان دهنده فراهم بودن انگیزه برای سرمایه گذاری در بنادر استان است.
 
وی یادآورشد: در پنج سال اخیر حدود160 میلیون دلار تجهیزات برای استان بوشهر تامین شده و طرح توسعه ای بندر بوشهر نیز 110 میلیون دلار هزینه دربرداشته است.
 
معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: از مجموع موج شکن های سواحل کشور10 موج شکن مربوط به استان بوشهر است که آمادگی داریم در صورت تمایل بخش خصوصی، این پروژه ها با هر کاربری ای به این بخش واگذار کنیم.
 
وی با اشاره به این که توسعه بندر بوشهر نباید فقط محدود به شهربوشهر شود افزود: برای جزیره نگین نیز برنامه ریزی خوبی اجرا شده و این جزیره با همکاری بخش خصوصی ساماندهی خواهد شد.
 
معاون امور عمرانی استانداری بوشهرنیز در این مراسم گفت: با توجه به رویکردهایی که در کشور و استان وجود دارد بنادر و دریانوردی می تواند بسیار اثرگذارباشد.
 
شاپور رستمی اظهار داشت: هدف گذاری استان افزایش بهره وری از سواحل و توسعه دریا محور است که نیازمند توسعه بنادر و نگاه حمایتی سازمان بنادر است.
 
وی با اشاره به دوره8 ساله قبلی مدیرکلی محمد راستاد خاطرنشان کرد: توقع استان از مهندس راستاد بیش از دوره گذشته است و انتظار داریم با توجه به تجربیات ارزنده ای که ایشان دارند، بتوانند اهداف کشور و استان را محقق کنند.
 
مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز در آیین معارفه خود، ضمن تقدیر از زحمات 11 ماهه فتح اله خوشبختی در سمت سرپرستی این اداره کل، با تاکید بر اینکه توسعه بندر بوشهر باید تداوم داشته باشد، گفت: پس از انقلاب اولین طرح توسعه بندر در اوایل دهه 70 و دومین طرح در دهه 80 انجام شد و امروز با گذشت یک دهه، باید طرح توسعه سوم بندر بوشهر را در حداقل زمان پیگیری کنیم.
محمد راستاد افزود: این بزرگترین طرح توسعه بندر بوشهر خواهد بود که با توسعه در جزیره نگین، بن بست کنونی بندر بوشهر و محدودیت پسکرانه آن مرتفع خواهد شد تا از همه ظرفیت دریایی بوشهر بهره برداری شود.
 
وی با اشاره به اینکه توسعه جزیره نگین با سرمایه گذاری بخش خصوصی رقم خواهد خورد، اظهار داشت: می خواهیم الگوی سرمایه گذاری صاحب خانه ای را در این مجتمع پیاده کرده و ایجاد زیربنا و روبناها را به بخش خصوصی بسپاریم؛ تجربه ای که برای اسکله کانتینری بندر بوشهر موفق بود.
 
راستاد با بیان اینکه مجتمع بندری نگین با اولویت پایانه کانتینری خواهد بود، ادامه داد: در پسکرانه این جزیره هم صنایع ارزش افزوده ای ایجاد خواهد شد تا بوشهر به بندر نسل سومی ارتقا یابد، نه اینکه صرفا به تخلیه و بارگیری محدود باشد.
 
وی افزایش بهره وری از تاسیسات موجود با هدف رقابت پذیری بندر بوشهر و رضایت مشتریان را یکی دیگر از برنامه های خود اعلام کرد و افزود: با توجه به پیچیدگی هایی که در فعالیت ما وجود دارد، نیازمند کمک دستگاه های حاکمیتی و همراهی مستمر نهادهای همکار نظیر گمرک هستیم تا قدم های مهمی در بندر بوشهر و سایر بنادر استان برداشته شود.
 
سرپرست سابق اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز در این آئین گفت: در شرایط سختی سرپرست اداره کل شدم، چون پس از انتخابات ریاست جمهوری بود و برخی مشکلات بروز کرد، با این حال به دلیل تعهدی که احساس می کردم، سرپرستی را پذیرفتم.
 
فتح اله خوشبختی افزود: طی 11 ماه گذشته همزمان با سرپرستی این اداره کل عهده دار سرپرستی دو معاونت دیگر هم بودم و اگر موفقیتی حاصل شده، نتیجه تلاش همکاران بود.
 
وی با اشاره به تحریم بندر شهید رجایی و افزایش ترافیک بندر بوشهر در سال گذشته بیان کرد: زیرساخت های بندر بوشهر آمادگی این افزایش مراجعات را نداشت، اما با اقدامات فوری تلاش شد این فعالیت مضاعف فشاری بر دوش مردم منتقل نکند.
 
وی در پایان گفت: بندر بوشهر از عقب ماندگی تاریخی رنج می برد که آرزو می کنیم جایگاه آن ارتقا یابد، ضمن اینکه طی دوره سرپرستی زمینه هایی برای این جهش را دنبال کرده ام.
 
 

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین