| کد خبر: 120064 |

طی ۱۰ ماه گذشته؛

تین نیوز| مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در 10 ماه گذشته 120 میلیون تن کالای نفتی و 10 میلیون تن محصولات غیرنفتی در بندرهای این استان تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی بنچاری روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچنین در این مدت 241هزار و 497 تی ای یو (واحد شمارش کانتینر) کانتینر در بندرهای استان بوشهر تخلیه و بارگیری شد.

بنچاری بیان کرد: استان بوشهر از حیث رتبه بندی در بخش تخلیه و بارگیری مواد نفتی با اختصاص 72 درصد از حجم تخلیه و بارگیری کشور رتبه نخست، در زمینه کانتیری با اختصاص 11 درصد رتبه دوم و در زمینه تخلیه کالاهای عمومی با 11 و یک دهم درصد رتبه سوم را دارد.

بنچاری افزود: بندر خارگ در10 ماه امسال در زمینه تخلیه و بارگیری 63 درصد و بندرهای عسلویه و گناوه به ترتیب 33 و 5 درصد رشد و بندر بوشهر در این بخش 25 درصد کاهش عملکرد داشتند.

بنچاری گفت: استان بوشهر به لحاظ داشتن 937کیلومتر ساحل و مرز آبی 51 درصد تجارت دریایی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دریایی ترین بندر کشور است یادآور شد: همچنین این استان 32درصد از دریانوردان کشور را آموزش و یا برای آنان شناسنامه دریانوردی صادر کرده است.

بنچاری اظهار کرد: استان بوشهر با 11 بندر تجاری و 11 هزار شناور معادل 53 درصد کل آمار ثبت شده تاسیسات بندری و شناورهای کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در زمان حاضر پنج مرکز تجسس و نجات دریایی در استان بوشهر فعال است و تا پایان سال نیز یک مرکز دیگر در بندردیلم راه اندازی می شود.

بنچاری با اشاره به افزایش 12درصدی عملیات کانتینری در بندر گناوه در 10 ماه گذشته افزود: تا نیمه های امسال میزان عملیات کانتینری در بندر بوشهر با کاهش60 درصدی روبه رو بود که با بهبود عملکرد این رقم به 38 و در بندر عسلویه به 39 درصد رسیده است.

وی با اشاره به سوانح دریایی بیان کرد: در 10 ماه گذشته 36سانحه دریایی در استان بوشهر رخ داد و207 نفر نجات یافتند.
بنچاری، در باره سرویس تایم (مدت زمانی که خدمات به کشتیها ارائه می شود) گفت: دراین مدت سرویس کشتیهای کانتینری با 40 درصد بهبود از 27 به 17 و کشتیهای نفتی نیز با 30 درصد بهبود از 86 به 61 ساعت کاهش یافته است.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین