| کد خبر: 5885 |

تین نیوز | رئیس کمیته بهسازی ناوگان مسافری شرکت رجا با بیان اینکه سرعت قطارهای مسافری به 200 کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می کند، گفت: از تولیدکنندگان داخلی برای توسعه و بهسازی ناوگان حمایت کنیم.
 
به گزارش تین نیوز از شرکت رجا، جواد طاهر افشار به برنامه‌ریزی برای کاهش عمر ناوگان به زیر 20 سال در چهار سال آینده اشاره کرد و گفت: کاهش عمر ناوگان مسافری ریلی از دو طریق بازسازی و نوسازی واگن‌های موجود و خرید ناوگان جدید در دست پی‌گیری و اقدام است.
 
وی با بیان اینکه در توسعه و نوسازی ناوگان باید ترجیح مسافران و مشتریان در انتخاب نوع واگن‌ها شناسایی و مورد ارزیابی و توجه قرار گیرد، بیان کرد: محدودیت محورها و مسیرها یکی از محدودیت‌ها در توسعه ناوگان است ضمن آنکه نوع ریل و محدودیت‌های جغرافیایی و اولویت‌ محورهایی که نیاز به ناوگان دارند باید در توسعه مورد توجه قرار گیرد.
 
رئیس کمیته بهسازی ناوگان مسافری شرکت حمل و نقل ریلی رجا اولویت‌ها و استراتژی‌های راه‌آهن در ارتقای سرعت قطارها را بر روی تامین ناوگان جدید تأثیرگذار دانست و افزود: همگن‌سازی و کاهش تنوع بسیار زیاد واگن‌ها در شبکه مسافری ریلی کشور، امر دیگری است که در طراحی و برنامه‌ریزی توسعه و نوسازی ناوگان مدنظر است. 
 
طاهر افشار محدودیت‌های خاص و فیزیکی ایستگاه‌ها و نیز ملاحظات جغرافیایی همچنین آب و هوایی را از دیگر مسایل پیش‌روی توسعه و نوسازی ناوگان برشمرد و گفت: نیروی کشنده موجود نیز بر امر طراحی و انتخاب نوع واگن‌های جدید اثرگذار است.
 
وی تامین منابع مالی، متناسب سازی شرایط پرداخت، کاهش زمان مذاکرات و توافقات برای عقد قرارداد، طول دوره‌ تولید و واگذاری واگن‌ها همچنین بهره‌گیری از تجربیات گذشته را از مهمترین مسایل در توسعه و نوسازی ناوگان دانست و گفت: باید از تولیدکنندگان داخلی برای توسعه و بهسازی ناوگان حمایت کنیم.

ارسال نظر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تین نیوز در وب منتشر خواهد شد.

  • تین نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.

  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  • انتشار مطالبی که مشتمل بر تهدید به هتک شرف و یا حیثیت و یا افشای اسرار شخصی باشد، ممنوع است.

  • جاهای خالی مشخص شده با علامت {...} به معنی حذف مطالب غیر قابل انتشار در داخل نظرات است.

  • کارشناس ریلی 0 0

    با سلام صحبت از قطارهای سرعت بالا این روزها زیاد شنیده می شود اما آیا صرفا با خرید واگن جدید و دارای سرعت بالا می توان به این هدف رسید؟ قطارهای سرعت بالا زمانی امکان پذیر است که ما شرایط بهر ه برداری از آن را فراهم کنیم ارتقای خطوط مهمترین پارامتر در رسیدن به هدف مورد نظر است متاسفانه ما در حال حاضر از سرعت نامی واگنهای موجود که در سالهای اخیر و قابلیت سرعت ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت را دارند هم نتوانستیم به خاطر مشکلات زیر بنای خط و لکوموتیو بهر ه برداری نماییم. خرید واگن روز دنیا با این شرایط فعلی اشتباه است قبل از هر چیز ابتدا برای یک بار مشکلات زیر بنای خطوط - تجهیزات و دپو تعمیراتی و دانش فنی خود را ارتقا داده و سپس نسبت به ارتقای ناوگان اقدام نماییم در غیر اینصورت خطوط تعمیراتی مانند اکنون به پارکینگ و قبرستان واگنها تبدیل می گردد. امیدوارم با تغییر مدیریت صورت گرفته در راه آهن و شناخت وسیع مدیریت فعلی این امر تحقق یابد.

آخرین عناوین پربازدیدترین پربحث ترین
معرفی کتاب معرفی نشریه حمل ونقل روزنامه تین